Sugrįžusi R. Meilutytė apie J. Jefimovą kalbėjo santūriai

Rūtai Meilutytei sugrįžimas į gimtinę iš pasaulio plaukimo čempionato nebuvo toks pakylėtas ir spalvingas, kaip 2013-aisiais, kuomet ji spindėjo Barselonoje. Lietuvos auksinė žuvelė nuo skambaus triumfo Londono žaidynėse aukštai iškėlė savo kartelę ir šįkart liko savo pasiekimų šešėlyje.

R.Meilutytė pasaulio plaukimo čempionate Kazanėje iškovojo vieną – sidabro – medalį.<br>T.Bauro nuotr.
Sugrįžusi R. Meilutytė apie J. Jefimovą kalbėjo diplomatiškai.<br>T.Bauro nuotr.
R.Meilutytė pasaulio plaukimo čempionate Kazanėje iškovojo vieną – sidabro – medalį.<br>AP nuotr.
Plaukikų sugrįžimas.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Martynas Suslavičius

Aug 10, 2015, 10:30 PM, atnaujinta Oct 21, 2017, 3:17 AM

„Buvo šiek tiek sunkiau, nes tai antras pasaulio čempionatas. Kartelę buvau užsikėlusi aukštai. Bet esu patenkinta. Kaip buvo, taip buvo. Žiūriu į priekį“, – sakė R.Meilutytė.

18-metė plaukikė po paskutinio pasirodymo nepamiršo nusiųsti oro bučinio gerbėjams. R.Meilutytė su Lietuvos plaukimo rinktine į 2015 metų vandens sporto šakų čempionato pirmadienį sugrįžo 22 valandą ir sulaukė sveikinimų bei gėlių, nors pastarųjų itin gausiai nebuvo.

Bet interneto erdvėje R.Meilutytė dar būdama Kazanėje sulaukė gausybės sirgalių sveikinimų.

Jie įsitikinę – 100 m plaukime Rūtai tiesiog pritrūko sėkmės, o sekmadienis, kai ši stojo į kovą dėl 50 m plaukimo krūtine aukso – buvo tiesiog ne ta diena.

Nusivylė, bet liko patenkinta

2013 metais Barselonoje vykusiame pasaulio plaukimo čempionate R.Meilutytė iškovojo du medalius. 100 m plaukimo krūtine varžybose ji laimėjo auksą, o 50 m plaukimo krūtine – sidabrą. Pastarojoje rungtyje auksą laimėti jai sutrukdė Rusijos plaukikė Julija Jefimova.

Kazanėje Lietuvos sportininkė laimėjo tik vieną medalį.

„Galbūt nusivylimo buvo, bet mėginau pasiimti viską, ką galėjau. Mėginu mokytis iš visos patirties. Bet esu patenkinta visuma, nors nepavyko įgyvendinti pagrindinio tikslo. Dabar noriu toliau to siekti“, – sakė R.Meilutytė.

Apie varžovę kalbėjo mažai

R.Meilutytė 100 m plaukimo krūtine finale varžybose ilgą laiką buvo pirma. Iki posūkio ji turėjo didelį pranašumą, tačiau po jo J.Jefimova padidino apsukas. Po diskvalifikacijos dėl dopingo vartojimo grįžusi 23 metų plaukikė galiausiai pranoko Rūta ir iškovojo auksą. Italų plaukikas Filippo Magnini atviravo, kad palaikė R.Meilutytę ir apgailestavo, kad geriausią medalį laimėjo šešėlį turinti sportininkė.

Po J.Jefimovos dopingo skandalo R.Meilutytė britų transliuotojui BBC anksčiau sakė, kad nelaiko rusės švaria varžove. Ji buvo įsitikinusi, kad J.Jefimovai nušalinimas turėjo galioti ilgiau.

Dabar R.Meilutytė stengiasi apie J.Jefimova kalbėti mažai ir diplomatiškai.

„Amm, – išgirdusi lrytas.lt klausimą kurį laiką mąstė sportininkė. – Mano nuomonė apie ją liko tokia pati. Aš manau, kad ji – labai stipri varžovė. Gerai turėti stiprią varžovę.“

J.Jefimova dopingo kontrolieriams įkliuvo 2013 metų spalį. Sportininkės organizme buvo rasta įprastai sunkiai aptinkamo anabolinio steroido dehidroepiandrosterono, padedančio atsigauti po krūvių ir auginančio raumenų masę. Su dopingą vartojusiais sportininkais į teismus ne kartą žygiavęs advokatas tuomet jai padėjo pasiekti, kad vietoje įprastos dvejų metų diskvalifikacijos J.Jefimovai būtų skirtas 16 mėnesių nušalinimas.

Klaidų nedarė

Kai R.Meilutytei nepavyko iškovoti aukso 100 m plaukime krūtine, kur ji triumfavo 2012 metų olimpiadoje, specialistai ramino aistras. R.Meilutytė dar ruošėsi startui 50 m plaukime.

Lietuvos sportininkė per atranką tik sustiprino viltis, kai pagerino pasaulio sezono rezultatą, bet finale ji plaukė lėčiau nei pusfinalyje ar atrankoje. „Daug kas susidėjo. Galbūt jaudulys, didelis noras laimėti. Viskas. Adrenalinas. Galbūt su tuo man nepavyko pilnai susidoroti. Bet visų panelių laikai nebuvo greičiausi. Galbūt buvome įsitempusios. Sezonas buvo ilgas ir sunkus, tad buvo sunkiau“, – svarstė R.Meilutytė.

Sportininkė pabrėžė, kad Kazanėje nepadarė grubių klaidų.

„Nepasakyčiau, kad buvau kažkur konkrečiai suklydusi. Tiesiog dabar reikės kitiems metams pasiruošti geriau. Poilsis, mityba, treniruotė – viską reikės pagerinti“, – sakė R.Meilutytė.

Jaudulys – ne bėda

Plaukimo rekordininkas ir olimpinių žaidynių dalyvis Vytautas Janušaitis siūlė atkreipti dėmesį ir į R.Meilutytės raumenų masę. Sportininkė gerokai išsiskyrė raumenimis iš kitų. Pasak V.Janušaičio, galėjo pritrūkti darbo su raumenimis, kurie galėjo apsunkinti judėjimą vandenyje.

Nemažai buvo diskutuojama ir apie R.Meilutytės psichologinį nusiteikimą. Jos pirmasis treneris Giedrius Martinionis buvo įsitikinęs jos triumfo 50 m plaukimo krūtine rungtyje ir tikino, kad R.Meilutytė visuomet buvo psichologiškai tvirtesnė už bet kokią varžovę

.“Kol kas jaudulys nebuvo didžiausia problema. Jaudulys yra gerai ir jo nereikia atsikratyti. Blogai, kai jo yra per daug. Nepasakyčiau, kad tai buvo didžiausias stabdis“, – teigė R.Meilutytė.

Priešakyje – olimpiada

R.Meilutytės pasirodymą pasaulio plaukimo čempionate kiekvienam tenka vertinti atskirai. Ar gerai, ar blogai, priklauso nuo požiūrio taško. Pati sportininkė neslepia, kad Kazanėje jautė apmaudą, bet jo nesureikšmino. Dabar R.Meilutytei svarbiausia – pasiruošimas 2016 metų olimpinėms žaidynėms. Jose Auksinė žuvelė gins 100 m plaukimo krūtine auksą. Būtent nuo čia ir prasidėjo jos garsioji istorija, visiems laikams pakeitusi Lietuvos plaukimo metraštį.

„Visas sezonas buvo sunkus. Pasiekiau gerų rezultatų. Dirbame tinkame linkme. Tiesiog dabar galime ramiai ruoštis olimpiadai“, – į priekį žiūrėjo ji.

Kazanėje kelialapį į Rio de Žaneiro žaidynes iškovojo ir Lietuvos kvartetas:  Danas RapšysGiedrius TitenisTadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas. Pastarieji 4x100 kombinuotojo plaukimo estafetės finale užėmė paskutinę – dvyliktąją – vietą, garantuojančią vietą olimpiadoje.