LTOK prezidentė Daina Gudzinebvičiūtė ir šaulė Raimeda Bučinskytė.<br>M.Kulbio nuotr.

Dec 8, 2015, 6:12 PM, atnaujinta Sep 30, 2017, 1:56 PM

Be etatinių parolimpiados dalyvių golbolistų, šiemet bilietus į Rio žaidynes jau gali užsisakinėti ir lengvaatlečiai Ramunė Adomaitienė bei Mindaugas Bilius.

„Mūsų parolimpinis komitetas turi nuostatą, kad nerenkame geriausio iš geriausių, o pagerbiame dešimt sportininkų, kurie iš tarptautinių kovų vežė į šalį svariausius apdovanojimus. Be abejo, kaip visada turime favoritus – tai labai rimtai parolimpiadai besirengiančius R.Adomaitienę ir M.Bilių“, – kalbėjo Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas.

Sostinės „Best Western“ viešbutyje vykusioje oficialioje neįgaliųjų sportininkų pagerbimo ceremonijoje skambėjo ne viena garsi sporto ir politikos pavardė, o visa salė atsistojo, kai Parolimpinio komiteto padėka ir apdovanojimu –  “Garbės ženklu“  buvo pagerbtas  Prezidentas  Valdas Adamkus.

Per renginį visi dešimt išrinktų sportininkų buvo apdovanoti Parolimpinio komiteto padėkos raštais ir stiklo prizais.

„Man labai malonu, kad įrodote, kad kūno negalia yra bejėgė prieš dvasios galią“, – apdovanodama sportininkus teigė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Dar prieš sportininkų pagerbimą, buvo parodytas filmas „Neįgalieji ar didvyriai?“, kuriame garsiausi parolimpinio judėjimo atletai papasakojo apie savo kelią sporte.

Jo metu ne vienas aikčiojo, sužinojęs R.Adomaitienės gyvenimo istoriją: prieš 18 metų į kraupią avariją, susidūrus automobiliui su traukiniu, patekusi moteris tik sportuodama atsistojo ant kojų. Tačiau tai buvo ne vienintelis smūgis garsiai sportininkei – po Londono olimpiados jai diagnozuotas galvoje auglys, tačiau ir šią ligą kovotoją taip pat įveikė.

Ne ką kartesnė ir M.Biliaus istoriją: į Ameriką mokytis vykęs lietuvis namo sugrįžo po vos tragiškai nesibaigusios avarijos: vyrui buvo lūžę 27 kaulai, tačiau šiaulietis vis tiek nepalūžo ir surado save sporte.

„Ne sau, ne kitiems. Lietuvai. Tai būtų medaliai Lietuvai“, – apie prognozuojamus apdovanojimus Rio de Žameiro parolimpiadoje kalbėjo V.Kvietkauskas.

Renginyje sportininkus sveikino ir dainas dovanojo Asta Pilipaitė.

2015 metų geriausieji Lietuvos neįgalieji sportininkai ir jų treneriai.

1. Ramunė Adomaitienė (lengvoji ateltika) – sportininkė su judėjimo negalia. Šiemet pasaulio čempionate šuolių į tolį rungtyje R.Adomaitienė iškovojo sidabro medalį ir tuo pačiu – teisę dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Daugkartinė Europos, pasaulio čempionatų čempionė ir prizininkė bei pasaulio rekordininkė šuolio į tolį ir ieties metimo rungtyse.

2. Mindaugas Bilius (lengvoji atletika) – sportininkas su judėjimo negalia. Treneriai – Deimantas Jusys, Rimantas Plungė. Pradėjo treniruotis – 1998 metais. Šiemet neįgaliųjų sportininkų pasaulio lengvosios atletikos čempionate M.Bilius užėmė 2 vietą rutulio stūmimo rungtyje, IWAS (neįgaliųjų sporto) pasaulio žaidynėse iškovojo 1 vietą rutulio stūmimo rungtyje ir 3 vietą disko metime . Jis iškovojo teisę dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse.

3. Mantas Brazauskis (golbolas). Treneriai Karolis Levickis ir Klaidas Janeika. Šiemet IBSA (aklųjų sporto) žaidynėse laimėjo 1 vietą ir iškovojo teisę dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Europos čempionate šiemet laimėjo bronzos medalį.

4. Raimeda Bučinskytė (šaudymas pistoletu). Trenerė – Tatjana Klimova. Sportininkė šaudymo pasaulio taurės varžybų P2 grupėje Lenkijoje, šaudant pistoletu į taikinį, esantį už 10 metrų, užėmė 5 vietą ir yra tarp dešimties geriausių šaulių pasaulyje.

5. Mindaugas Dvylaitis (plaukimas). Trenerė – Birutė Statkevičienė.  Kaunietis, Sporto klubo „Sveikata“ narys. Atvirame Vokietijos plaukimo čempionate tapo 50 m ir 100 m nugara plaukimo rungčių čempionu, 50 m krūtine –  vicečempionu. Lietuvos žmonių su negalia plaukimo čempionate pasiekė rekordus 50 m nugara ir 100 m krūtine plaukimo rungtyse. Lietuvos studentų plaukimo čempionate pasiekė 100 m kompleksinio plaukimo rekordą. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių plaukimo čempionate tapo čempionu 3-jose rungtyse bei pagerino šių rungčių rekordus. 6. Gluosnė Norkutė (plaukimas). Treneris – Rimantas Venckutonis. Aklųjų sporto federacijos sportininkė, plaukikė, šiemet pasaulio čempionate patekusi į geriausiųjų planetos plaukikų dešimtuką.

7. Genrikas Pavliukianecas (golbolas). Treneriai – Karolis Levickis ir Klaidas Janeika. Šiemet IBSA (aklųjų sporto) žaidynėse laimėjo 1 vietą ir iškovojo teisę dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Europos čempionate šiemet laimėjo bronzos medalį.

8. Jonas Spudis (lengvoji atletika). Sportininkas Treneris – Deimantas Jusys. 2015 m. IWAS (neįgaliųjų sporto) pasaulio žaidynėse ieties metimo rungtyje sportininkas tapo čempionu .

9. Ramūnas Verbavičius (lengvaatletis) – sportininkas su judėjimo negalia. Treneris Mindaugas Bilius. Sportininkas 2015 m. IWAS (neįgaliųjų sporto) pasaulio žaidynėse iškovojo 2 vietą ieties metimo rungtyje ir 3 vietą rutulio stūmimo rungtyje.

10. Marius Zibolis (golbolas). Treneriai – Karolis Levickis ir Klaidas Janeika. Šiemet IBSA (aklųjų sporto) pasaulio žaidynėse laimėjo 1 vietą ir iškovojo teisę dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Europos čempionate šiemet laimėjo bronzos medalį.