Lietuvos sporto savaitė: pavyzdį rodė Arinė Palšytė

Nors šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė neiškovojo medalio, jos ketvirtoji vieta pasaulio lengvosios atletikos čempionate praėjusią savaitę buvo kone šviesiausias Lietuvos sporto įvykis.

Alfredo Pliadžio nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

Mar 21, 2016, 10:42 AM, atnaujinta Jun 1, 2017, 2:48 AM

Kitose svarbiausių varžybų arenose lietuviams sekėsi prasčiau: tenisininkas Ričardas Berankis pralaimėjo jau pirmajam varžovui, o Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po dar vienos nesėkmės prarado net aritmetines galimybes patekti į kitą Eurolygos etapą. Lietuvos sporto savaitę apkartino ir dopingo istorija, į kurią įsivėlė lengvaatletis Rimantas Martišauskas.

Kovo 15 d. Ričardas Berankis teniso Kazanės Kremliaus taurės („ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo rusui Danilui Medvedevui 4:6, 6:3, 4:6.

Kovo 15 d. Baigėsi Lietuvos moterų krepšinio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoja tapo 22 iš 24 rungtynių laimėjusi „Utena“. Paskutiniajame ture rungtynėse dėl pirmosios vietos čempionės vardą ginanti „Utena“ namie įveikė Marijampolės „Sūduvą“ 66:54.

Kovo 15 d. „Chimki“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su treneriu Rimu Kurtinaičiu.

R.Kurtinaitis šią komandą treniravo nuo 2011 metų kovo mėnesio ir su ja dukart iškovojo Europos taurę bei tapo Vieningos lygos čempionu.

Kovo 16 d. Tomas Vaitkus („Al Nasr-Dubai“) laimėjo daugiadienių dviračių lenktynių „Tour International de Setif“ (Alžyras; 2.2 kategorija) ketvirtąjį etapą ir galutinėje įskaitoje užėmė trečiąją vietą. Per dvi savaites T.Vaitkus laimėjo ketverias Alžyre vykusias lenktynes.

Kovo 16 d. Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) pranešė, kad dėl draudžiamų medžiagų vartojimo vasario 22 d. nušalino buvusį Lietuvos rutulio stūmimo čempioną Rimantą Martišauską. Jo dopingo mėginyje, paimtame sausio 30 d. per LLAF taurės turnyrą, rasta klomifeno.

Kovo 16 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė penkių komandų Afroditės taurės turnyre Kipre užėmė penktają vietą. Lietuva nugalėjo Maltą, bet pralaimėjo Kiprui, Izraeliui ir Estijai.

Kovo 18 d. Kauno „Žalgiris“ išvykoje pralaimėjo krepšinio Eurolygos rungtynes Pirėjo „Olympiakos“ 59:74 ir prarado galimybes patekti į ketvirtfinalį. „Top 16“ etapo F grupėje 2 iš 11 rungtynių laimėjęs „Žalgiris“ užima paskutinę aštuntąją vietą.

Kovo 19 d. Baigėsi Nacionalinės krepšinio lygos antrasis etapas. Pirmąją vietą užėmė 33 iš 38 rungtynių laimėjusi Marijampolės „Mantinga-Sūduva“. Paskutiniojo turo rungtynėse Margiris Normantas (Vilniaus „Perlas-MRU“) pelnė 42 taškus ir pasiekė NKL sezono rekordą. „Perlas-MRU“ namie nugalėjo Šakių „Vytį“ 92:91.

Kovo 20 d. Lietuvos merginų (iki 20 m.) rankinio rinktinė Hodonine (Čekija) pasaulio čempionato atrankos turnyre per 3 rungtynes iškovojo 1 tašką ir užėmė trečiąją vietą. Į pasaulio čempionatą pateko dvi geriausios komandos.

Kovo 20 d. Po Lietuvos krepšinio lygos rungtynių su Kėdainių „Nevėžiu“ deglus uždegę Vilniaus „Lietuvos ryto“ sirgaliai sukėlė gaisrą Kėdainių arenoje. Kėdainių poilcija sulaikė tris pažeidėjus.

Kovo 20 d. Baigėsi biatlono pasaulio taurės sezonas. Vienintelis taškų iškovojęs lietuvis Tomas Kaukėnas galutinėje įskaitoje užėmė 75-ąją vietą. Tautų taurės moterų įskaitoje Lietuva užėmė 22-ąją vietą, vyrų įskaitoje – 20-ąją vietą.

Kovo 20 d. Vienintelė pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate Portlande (Oregonas, JAV) dalyvavusi lietuvė Airinė Palšytė šuolio į aukštį varžybose užėmė ketvirtąją vietą (196 cm).

„Nauja diena“: kaip JAV įvertino V. Putino provokaciją perbraižyti sienas?