Drama Lietuvos rankinio finale – prireiks žūtbūtinio mačo

Lietuvos rankinio lygose – lemiamų kovų metas.

Alytaus komandai G.Adamkevičius šeštadienį pelnė 7 įvarčius.<br>LRL nuotr.

May 21, 2016, 5:22 PM, atnaujinta May 24, 2017, 7:05 PM

Moterų pirmenybėse ketvirtuosius metus iš eilės Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkės, tuo tarpu Alytaus rankininkai išlygino finalo serijos rezultatą, tad Lietuvos vyrų rankinio lygos nugalėtojų dar teks palaukti.

Didžiajame finale Alytaus „Almeida-Stronglasas“ šeštadienį 21:18 (17:17;10:9) tik po pratęsimo nugalėjo Klaipėdos „Dragūną“ ir išlygino serijos rezultatą – 2:2.

Pirmąją dvikovą dėl aukso medalių namuose laimėjo „Dragūnas“ – 21:20, išvykoje taip pat triumfavo uostamiesčio ekipa rezultatu 25:27. Trečiose serijos rungtynėse pagaliau nugalėjo alytiškiai – 21:19.

Įtemptos ir pilnos nervų rungtynės prasidėjo klaipėdiečių spurtu – 0:3. Tačiau neilgai trukus „Almeida-Stronglasas“ pasivijo varžovus, kuriems visą rungtynių laiką niekaip nepavyko atitrūkti nuo dzūkų. Antrasis rungtynių kėlinys baigėsi esant lygiam rezultatui – 17:17.

Pratęsimo metu „Dragūnui“ niekaip nepavyko suregzti sėkmingų atakų. Tuo tarpu Alytaus „Almeida-Stronglasas“ savų žiūrovų akivaizdoje atakavo patikimai ir išplėšė pergalę rezultatu 21:18 bei išlygino finalo serijos rezultatą – 2:2.

Nugalėtojų ekipoje sėkmingiausiai žaidė Gintautas Adamkevičius, kurio sąskaitoje 7 taiklūs metimai. Dar 6 įvarčius pridėjo Žygimantas Micevičius, 5 – Rokas Lastauskas.

„Dragūnui“ po 3 kartus pasižymėjo Igoris Kopišinskis, Lukas Simėnas, Lukas Juškėnas ir Mindaugas Dumčius.

Penktosios ir paskutinės ekipų rungtynės dėl aukso medalių vyks trečiadienį Klaipėdoje.

Moterų lygoje ketvirtus metus išeilės Lietuvos čempionėmis tapo Kauno „ACME-Žalgirio“ moterų rankinio komanda, kuri ketvirtosiose didžiojo finalo rungtynėse Garliavoje šeštadienį įveikė vietos HC „Garliava SM-CASCADA“ ekipą 32:31 (18:14) ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3:1.

Aikštelės šeimininkų klube pasižymėjo Diana Šatkauskaitė (11 įv.), Laima Bernatavičiūtė (10 įv.), Laura Masiulevičiūtė (6 įv.), Emilė Aglinskaitė (2 įv.), Kamilė Bušaitė ir Greta Rinkevičiūtė (po 1 įv.).

Nugalėtojų gretose taikliai žaidė Gabija Vidūnaitė (10 įv.), Audinga Kniubaitė ir Dovilė Ilčiukaitė (po 5 įv.), Simona Kazlauskaitė ir Inesa Verbovik (po 4 įv.), Neringa Palionytė ir Rita Oksaitė (po 2 įv.).

Pirmąjį finalo serijos mačą kaunietės namuose laimėjo po dviejų pratęsimų 35:34 (14:14, 26:26, 30:30), o antrajame išvykoje suklupo 29:30 (13:18). Trečiajame susitikime Kaune vėl pajėgesnės buvo čempionės – 31:28 (15:17).

„Ketvirtųjų rungtynių nugalėtojų Kauno „ACME-Žalgirio“ komandoje išsiskyrė vartininkė Kristina Kvedarienė, kuri buvo aukštumoje likviduojant pavojingus garliaviečių žaidėjų išpuolius.

Be to, ji neutralizavo metimus iš kraštų ir pasižymėjo sulaikant smūgius nuo 7 m žymos. Toks žalgiriečių vartininkių žaidimas (ir Amandos Vareikienės) užvedė komandos drauges, kurios taip pat pasistengė iš visų jėgų, pagerinusios žaidimą išsiveržti į priekį rezultatu 16:13, o kėlinį laimėti – 18:14.

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad pavyko apginti čempionių vardus, tačiau tai padaryti nebuvo lengva. Prireikė ketverių rungtynių, pranašumui įrodyti. Varžovės buvo kietas riešutas. Garliavos komandą šį sezoną smarkiai sustiprino į klubą grįžusi Laima Bernatavičiūtė, o ir jaunimas smarkiai ūgtelėjo.

Mums pavyko nugalėti, nes išsaugojome daugiau jėgų, atskirais epizodais gerai sužaidė vartininkės Kristina Kvedarienė ir Amanda Vareikienė, o taip pat ir visos žaidėjos įnešė svarų indėlį pergalei pasiekti. Žinoma buvo klaidų ir jų neišvengti. Esame laimingi šiemet laimėję Lietuvos rankinio taurę ir apgynę čempionių vardus“,- pasibaigus dvikovai trumpai pergalingą rezultatą reziumavo čempionių vyriausiasis treneris Antanas Skarbalius.

Sekmadienį Klaipėdoje ketvirtoji mažojo finalo dvikova dėl bronzos medalių tarp vietos „Dragūno-Viesulo“ ir Vilniaus LEU “Šviesos-Eglės“ komandų. Dabar serijoje rezultatu 2:1 pirmauja vilnietės.