Sporto savaitė: penkiakovininkų sausra ir LKL finalo drama

Lietuvos sportininkai liko be medalių pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate, Ričardas Berankis vėl pakilo ATP reitinge, bet patyrė nesėkmę jau pirmajame Prancūzijos atvirojo teniso čempionato mače, Lietuvos futbolo rinktinė iškovojo pirmąją pergalę vadovaujant treneriui Edgarui Jankauskui, ledo ritulininkas Dainius Zubrus trečią kartą pateko į NHL finalą, krepšininkas Jonas Valančiūnas baigė NBA sezoną, maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė įsipainiojo į dar vieną dopingo bylą, Alytaus „Almeida-Stronglasas“ pirmą kartą tapo Lietuvos rankinio čempionu, o LKL finalo pradžioje Kauno „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ pasidalijo po pergalę. Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Laura Asadauskaitė<br>V.Ščiavinsko nuotr.

2016-05-30 13:46, atnaujinta 2017-05-23 17:46

Gegužės 23 d. Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo iš 52-osios į 50-ąją vietą – aukščiausią karjeroje.

Gegužės 23 d. Astanoje vykusiame pasaulio moterų bokso čempionate visos trys Lietuvos sportininkės pralaimėjo pirmąsias kovas.

Gegužės 23 d. Paskelbta, kad Lietuvos lengvosios atletikos federacija nušalino maratono bėgikę Živilę Balčiūnaitę, kurios dopingo mėginyje rasta draudžiamos medžiagos meldonijaus.

Gegužės 24 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo prancūzui Nicolas Mahut 6:7, 2:6, 1:6. Trečiąjį kartą (neskaičiuojant atrankos varžybų) Prancūzijos čempionate dalyvavęs R.Berankis šiame turnyre nėra laimėjęs nė vieno mačo.

Gegužės 25 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos finale Alytaus „Almeida-Stronglasas“ nugalėjo Klaipėdos „Dragūną“ 3:2. Bronzos medalius laimėjo Kauno „Granitas-Gaja-Karys“. „Almeida“ šalies čempione tapo pirmąjį kartą ir nutraukė „Dragūno“ šešių auksinių sezonų seriją.

Gegužės 25 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo pirmosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 83:72.

Gegužės 25 d. Į aikštę grįžo dėl traumos dvi savaites nežaidęs „Toronto Raptors“ krepšininkas Jonas Valančiūnas. „Raptors“ išvykoje pralaimėjo penktąsias Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalo rungtynes „Cleveland Cavaliers“ 78:116, o J.Valančiūnas pelnė 9 taškus ir neatkovojo nė vieno kamuolio.

Gegužės 25 d. „Giro d‘Italia“ daugiadienių dviračių lenktynių 17-ame etape Ramūnas Navardauskas („Cannondale“) užėmė 8-ąją vietą. Tai geriausias lietuvių rezultatas šių metų „Giro d‘Italia“. Gegužės 25 d. „San Jose Sharks“, kuriame žaidžia Dainius Zubrus, pateko į Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) finalą. Vakarų konferencijos finalo serijoje „Sharks“ nugalėjo „St.Louis Blues“ 4:2. D.Zubrus konferencijos finale įmušė vieną įvartį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Gegužės 26 d. Berne vykusiame Europos vyrų gimnastikos čempionate nei Robertas Tvorogalas, nei Tomas Kuzmickas nepateko į nė vienos rungties finalą.

Gegužės 26 d. Prancūzijos atvirojo teniso čempionato dvejetų varžybų antrajame rate Ričardas Berankis ir čekas Lukašas Rosolas pralaimėjo filipiniečiui Treatui Huey ir rusui Maksimui Mirnyj 3:6, 4:6.

Gegužės 27 d. Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas Žydrūnas Karčemarskas pasirašė trijų sezonų sutartį su Ankaros „Osmanlispor“. Iki tol Ž.Karčemarskas šešis sezonus žaidė „Gaziantepsor“. Gegužės 27 d. „Toronto Raptors“, kuriame žaidžia Jonas Valančiūnas, pralaimėjo NBA Rytų konferencijos finalo seriją „Cleveland Cavaliers“ 2:4. J.Valančiūnas atkrintamosiose varžybose žaidė 12 rungtynių, pelnydavo 13,8 taško ir atkovodavo 10,8 kamuolio.

Gegužės 27 d. Maskvoje šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionate Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė ketvirtąją vietą, Gintarė Venčkauskaitė – 19-ąją. Ieva Serapinaitė ir Karolina Gužauskaitė į finalą nepateko. Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė užėmė septintąją vietą.

Gegužės 28 d. Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionate Justinas Kinderis užėmė 8-ąją vietą.

Gegužės 28 d. Lietuvos galiūnų čempionu tapo Vytautas Lalas. Jis Trakuose vykusiose varžybose aplenkė kitus medalius iškovojusius Vidą Blekaitį ir Saulių Brusoką.

Gegužės 28 d. LKL finalo antrosiose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 76:54 ir išlygino serijos rezultatą 1:1.

Gegužės 29 d. Liucernoje irklavimo pasaulio taurės antrojo etapo nugalėtojomis tapo porinėje dvivietėje irkluojančios Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Vyrų porinių dviviečių varžybose Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris užėmė trečiąją vietą.

Gegužės 29 d. Račicuose (Čekija) baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape Lietuvos sportininkai tarp prizininkų nepateko.

Gegužės 29 d. Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionate Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Justinas Kinderis prieš paskutiniąją rungtį pasitraukė iš mišrios estafetės varžybų.

Gegužės 29 d. Klaipėdoje pirmosiose futbolo Baltijos taurės rungtynėse Lietuvos rinktinė nugalėjo Estiją 2:0. Įvarčius įmušė Nerijus Valskis ir Fiodoras Černychas. Tai pirmoji Lietuvos rinktinės pergalė nuo tada, kai jos treneriu tapo Edgaras Jankauskas.

Gegužės 29 d. Mersine (Turkija) lengvosios atletikos Europos klubų čempionų taurės turnyre Vilniaus „Cosma“ komandos užėmė ketvirtąją vietą ir vyrų, ir moterų varžybose.

Gegužės 29 d. Turine finišavusiose „Giro d‘Italia“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Ramūnas Navardauskas („Cannondale“) užėmė 122-ąją vietą, Ignatas Konovalovas (FDJ) – 134-ąją.

Gegužės 29 d. Sankt Peterburge regbio septyniukių Čempionų taurės turnyre „Baltrex-Šiauliai“ užėmė ketvirtąją vietą.

Gegužės 29 d. Medeljine (Kolumbija) pasaulio mažųjų dviračių čempionato grupinėse lenktynėse Vilma Rimšaitė užėmė 20-ąją vietą. Ji iš kovos dėl medalių pasitraukė ketvirtfinalyje.