Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – vėl Europos čempionė!

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė šeštadienį triumfavo Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykstančiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė Sofijoje neturėjo lygių.<br>LŠPF nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė trečiąkart tapo Europos čempione.<br>A.Pliadžio nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė triumfavo Europos čempionate.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Europos čempionatas vyko Sofijoje.<br>LŠPŠ nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Jul 9, 2016, 6:47 PM, atnaujinta May 19, 2017, 9:28 AM

32 metų sportininkei tai yra trečiasis Europos čempionės titulas – anksčiau ji triumfavo 2012 ir 2015 metais.

Nedaug iki medalio trūko ir kitai lietuvei – Gintarė Venčkauskaitė užėmė 4-ąją vietą.

Finale dar startavo Karolina Gužauskaitė.

Lietuvos rinktinė taip pat iškovojo auksą komandų įskaitoje.

Europos pirmenybėse nestartavo kai kurios pajėgios sportininkės – jos rengiasi Rio de Žaneiro olimpiadai.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė labai sėkmingai pradėjo varžybas – pirmojoje rungtyje – fechtavimosi – užėmė 3-iąją vietą (25 pergalės iš 35 galimų).

Galutinėje įskaitoje L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė surinko 1368 taškus ir aplenkė prizininkėmis tapusias rusę Gulnarą Guibaduliną (1350) bei turkę Ilke Ozyuksel (1327).

G.Venčkauskaitė surinko 1316 taškų – iki bronzos jai trūko 11 sekundžių.

Karolina Gužauskaitė finale pelnė 1231 tašką ir užėmė 27-ąją vietą.

Tokių rezultatų užteko, kad Lietuvos rinktinei atitektų pirmoji vieta ir komandinėje įskaitoje.

Mūsiškės finale surinko 3915 taškų ir aplenkė Didžiosios Britanijos (3887) bei Rusijos (3885) komandas.

Komandų įskaitoje Lietuvos moterų rinktinė Europos čempionato aukso medalius iki šiol buvo laimėjusi tik kartą – 2008-aisiais.

Sekmadienį Bulgarijos sostinėje vyks vyrų varžybų finalas, kuriame dalyvaus Justinas Kinderis.