Gintarė Scheidt dalyvaus medalių plaukime, bet dėl jų nekovos

Lietuvos vėliavą Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje nešusi Gintarė Scheidt užsitikrino teisę startuoti finaliniame – 11-ajame – plaukime, kuriame varžysis dešimt geriausių buriuotojų.

G.Scheidt.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Aug 13, 2016, 10:10 PM, atnaujinta May 16, 2017, 12:41 AM

Tačiau pati 33-ejų lietuvė į medalį jau nebepretenduos.

Bendroje įskaitoje G.Scheidt rikiuojasi šešta – atmetus prasčiausią rezultatą turi 82 baudos balus. Pirmauja olandė Marit Bouwmeester (47 b.), lenkianti danę Anne-Marie Rindom (55 b.) ir airę Annalise Murphy (63 b.).

G.Sheidt nuo airės skiria 25 taškai, o per medalių lenktynes šis skirtumas galėtų sumažėti daugiausia 18 taškų.

Taškai buriavime skaičiuojami sudedant užimtas vietas. Kas turi mažiau taškų, tai yra – daugiau aukštesnių vietų, tas pirmauja. Medalių plaukime taškai bus dvigubinami ir pridedami prie jau turimų. Jei sportininkė užims pirmą vietą, gaus du, jei dešimtą – 20 baudos taškų.

Šeštadienį vykusiame devintame plaukime G.Scheidt finišavo ketvirta. Tą pačią dieną vykusiame dešimtame plaukime lietuvė užėmė 11-ąją  poziciją.

2012 metų pasaulio čempionė G. Scheidt, kuri yra ištekėjusi už Brazilijos buriavimo legendos Roberto Scheidto, dalyvauja trečioje savo olimpiadoje. Pekino žaidynėse ji iškovojo sidabro medalį, o Londone užėmė šeštą vietą.

Gali būti, kad Scheidtų šeima Rio de Žaneire neliks be apdovanojimo – prieš medalių plaukimą penktąją vietą „Laser“ klasėje užima R.Scheidtas.