Svajonių komanda – mūsų golbolo vyrams parolimpinis auksas!

Rio de Žaneiro „Future“ arenoje Lietuva buvo galinga iš naujo – golbolo finale lietuviai 14:8 įveikė amerikiečius ir pirmą kartą iškovojo parolimpinių žaidynių auksą.

Lietuvos golbolo komanda iškovojo parolimpinių žaidynių auksą.<br>R.Navicko/RGB nuotr.
Lietuvos golbolo rinktinė tapo parolimpinių žaidynių čempione.<br>R.Navicko/RGB nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Sep 17, 2016, 5:12 AM, atnaujinta May 12, 2017, 8:43 PM

Nors Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) tradicijos labai gilios ir gražios, vieno titulo iki šiol trūko.

2000 m. Sidnėjuje ir 2008 m. Pekine sidabrą laimėjusi Lietuvos golbolo komanda niekada nestovėjo ant aukščiausios parolimpinių žaidynių pakylos.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį lietuviai ten užlipo ir tai padarė pačiu gražiausiu būdu.

Genriko Pavliukianeco įvarčių vedama mūsų šalies komanda Rio de Žaneire laimėjo visus septynis mūšius žaidime, kuris žaidžiamas su krepšinio dydžio kamuoliu, tik dusyk sunkesniu ir su skambučiais viduje, kad regėjimo negalią turintys atletai girdėtų.

Lemiamoje kovoje dėl aukso lietuviai tiesiog sutriuškino amerikiečius, pradėdami mačą 9:1.

JAV komandai pakeitus sudėtį ir Matui Simpsonui pelnius keturis įvarčius, lietuvių persvara aptirpo (11:7), tačiau rungtynių, kuriose žaidžiami du kėliniai po 12 minučių, pabaiga vėl buvo puiki: G.Pavliukianecas pelnė dar tris įvarčius ir dovanojo šventę sau ir savo bendražygiams.

Parolimpinių žaidynių golbolo čempionais tapo šeši lietuviai: G.Pavliukianecas, Mantas Panovas, Mindaugas Suchovejus, Justas Pažarauskas, Nerijus Montvydas ir Mantas Brazauskis.

Jų treneris – Karolis Levickis.

40-metis G.Pavliukianecas finale įmetė net aštuonis įvarčius ir tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju, iš viso įmetusiu 35 įvarčius.

Šiuo auksiniu maču Lietuvos parolimpiečiai baigė savo pasirodymą Rio de Žaneire.

Mūsų šaliai Brazilijoje atstovavo trylika sportininkų. Auksą rutulio stūmimo rungtyje ir sidabrą disko rungtyje iškovojo Mindaugas Bilius.