Geriausi Europos lengvaatlečiai – britų stajeris ir ispanų šuolininkė

Šeštadienį Funšalyje (Portugalija) paskelbti geriausi 2016 metų Europos lengvaatlečiai. Jais tapo 33 metų britų stajeris Mo Farah bei 37-erių ispanų šuolininkė į aukštį Ruth Beitia.

Ruth Beitia šią vasarą laimėjo viską – olimpines žaidynes, Europos čempionatą ir Deimantinę lygą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Oct 16, 2016, 9:03 AM, atnaujinta May 10, 2017, 7:47 PM

Šiais metais M.Farah iškovojo du aukso medalius Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, triumfavęs 10 000 m bei 5000 m bėgimų rungtyse. Jis tapo vos antruoju sportininku istorijoje, kuriam pavyko apginti iškovotus šių rungčių čempiono titulus ir kitose žaidynėse. Beje, M.Farah šį sezoną pasiekė penkis geriausius Europos sezono rezultatus – 1500 m, 3000 m, 5000 m, 10 000 m ir pusės maratono rungtyse.

Geriausia Europos lengvaatlete pripažinta R.Beitia tapo vyriausia olimpine čempione tarp visų šuolių rungčių atstovų. Ispanė taip pat iškovojo auksą Olandijoje vykusiame Europos čempionate, kur pranoko sidabrą pelniusią Airinę Palšytę.

Kylančių žvaigždžių apdovanojimai atiteko septynkovės olimpine čempione tapusiai belgei Nafissatou Thiam bei Europos čempionate auksą trišuolio rungtyje iškovojusiam vokiečiui Maxui Hessui.

Geriausi 2017 metų Europos lengvaatlečiai bus paskelbti ir apdovanoti Vilniuje.