Lietuvos rankininkų svajone apie Europos čempionatą patikėjo net belgų treneris

Lietuvos rankinio rinktinė sekmadienį vykusiose Europos čempionato atrankos rungtynėse 33:28  (18:11) susitvarkė su belgais ir taip dar labiau priartėjo link patekimo į 2018-ųjų pirmenybes Zagrebe.

Lietuvos rankininkai įveikė belgus.<br> T.Bauro nuotr.
 Rungtynių akimirka.<br> T.Bauro nuotr.
 Rungtynių akimirka<br> T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2017-05-07 20:44, atnaujinta 2017-08-29 20:17

Lietuviai iniciatyvos ėmėsi nuo pat mačo pradžios ir įpusėjus kėliniui pirmavo 8:2,  o vartininką aikštės žaidėju dažnai keitusiems belgams ši strategija visiškai nepasiteisino, mat mūsiškiai net kelis kartus kamuolį pasiuntė į tuščius vartus.

Perkando varžovų strategiją

„Jie jau kelias rungtynes kartais žaidė be vartininko, o mūsų gynyba tame pirmame kėlinyje buvo geriausia. Perkandome jų sistemą, todėl per visas rungtynes matėme net septynis tokius greitus įvarčius.

Bet čia slypi ir pavojus, nes varžovai gali pereiti į pozicinį žaidimą ir mums būtų sunku susikaupti”, - tokį varžovų pasirinkimą jau pasibaigus mačui vertino lietuvių treneris Artūras Juškėnas.

Visgi antrąją mačo pusę Lietuvos rankininkai pradėjo kiek sunkiau ir praleido tris greitus įvarčius, tačiau belgams pavojingai priartėti neleido ir mačo pabaigoje surengę spurtą pražudė visas varžovų viltis.

„Įvertinimas yra pergalė. Buvo gražu žiūrėti. Labiausiai nudžiugino komandinis ir stiprus puolimas. Gal pas mus nebuvo ryškių žvaigždžių, bet visa komanda atrodė stipriai.

Mūsų apetitas buvo pakilęs jau po pergalės prieš norvegus. Dabar mums vėl reikalinga pergalė Norvegijoje, be to, namie taip pat žaisime su prancūzais.

Tikėtis pergalės prieš juos dideliu skirtumu yra sunku, o kitaip mums ta pergalė nieko nelemtų. Bet žaisime vienodai ir su jais, ir su norvegais”, - į ateitį žvelgė A.Juškėnas.

„Pergalę lėmė mūsų gynyba, daug įmetėme ir į laisvus varžovų vartus. Antrame kėlinyje buvo sunku išlaikyti aukštą ritmą, bet pavyko iškovoti pergalę”, - kalbėjo jis.

Tiki, kad lietuvams pavyks

Tuo tarpu savo auklėtinių nepeikęs Belgijos rinktinės treneris Yerime’as Sylla negailėjo pagyrų lietuviams.

„Noriu pasveikinti lietuvius. Esu įsitikinęs, kad jums pavyks tolimesnės atrankos rungtynės. Pirmąjį kėlinį pelnėme mažai įvarčių ir labai gaila, kad nesisekė, nes mes dirbame sunkiai ir stengiamės. Turime ir toliau tobulėti”, - sakė jis.

Dabar lietuviai savo sąskaitoje turi 6 taškus ir dalijasi pirmąją vieta 7-ojoje atrankos grupėje su dabartiniais pasaulio čempionais prancūzais.

Kelialapis į Europos čempionatą atiteks pirmąsias dvi vietas grupėse užėmusioms komandoms ir geriausiai tarp visų grupių pasirodžiusiai trečiajai ekipai.

Lietuviams liko mačai Klaipėdoje su prancūzais ir Osle su norvegais.

Iš mačo protokolo

Lietuva - Belgija 33:28 (18:11). Lietuvos rinktinei 6 įvarčius pelnė Jonas Truchanovičius, po 4
- Aidenas Malašinskas ir Valdas Drabavičius, po 3 - Skirmantas Plėta, Tadas Stankevičius, Gerdas Babarskas, Mindaugas Dumčius, 2 - Benas Petreikis, po 1 - Mindaugas Urbonas, Vilius Rašimas,
Lukas Simėnas, Giedrius Morkūnas ir Edvinas Vorobjovas. Geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas M. Dumčius.

Kitame grupės susitikime šeštadienį Prancūzijos rinktinė namuose 28:24 įveikė Norvegijos rankininkus.

Kitas rungtynes lietuviai žais birželio 14 dieną namuose su Prancūzija.

Grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai).