Lietuvos lengvaatlečiai Europos komandų čempionate iškovojo kelialapį į pirmą lygą

Tel Avive (Izraelis) vykusiame Europos komandų lengvosios atletikos čempionato antros lygos varžybose Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą ir iškovojo kelialapį į pirmą lygą.

A.Skujytė pasirodė puikiai.<br> lrytas.lt nuotr.

Jun 25, 2017, 11:59 PM

Mūsų šalies ekipa surinko 298,5 taško.

Pirmąją vietą užėmė Vengrija (372,5 tšk.), antrąją – Slovakija (306,5 tšk.).

Varžybose dalyvavo 12 komandų.

Sekmadienį Aistė Žiginskaitė (49 m 14 cm) kūjo metime užėmė 11-ąją vietą, Irma Mačiukaitė (13,82 sek.) 100 m barjeriniame bėgime buvo aštunta, vyrų 110 m barjeriniame bėgime Rapolas Saulius (13,93 sek.) užėmė ketvirtąją vietą.

800 m bėgime Benediktas Mickus(1.48,34) finišavo antras, o 3000 m kliūtiniame bėgime greičiausias buvo Justinas Beržanskis (8.53,29).

Austra Skujytė (16 m 20 cm) rutulio stūmimo rungtyje užėmė trečiąją vietą, Paulius Svarauskas (14 m 76 cm) trišuolyje buvo aštuntas, Lukas Kolpakovas (4 m 40 cm) šuoliuose su kartimi pasidalino 10–11 vietas.

Eva Misiūnaitė (24,51 sek.) 200 m bėgime užėmė aštuntąją vietą.

Andrius Gudžius (65 m 21 cm) disko metimo varžybose užėmė antrąją vietą. Lietuvis nusileido austrui Lukui Veibhaidingeriui (Lukas Weibhaidinger, 65 m 66 cm).

Kostas Skrabulis (21,72 sek.) 200 m bėgime užėmė devintąją vietą, Natalija Piliušina (4.19,00) 1500 m bėgime buvo antra.

Jauniausia moterų komandos narė Urtė Baikštytė (1 m 73 cm) šuoliuose į aukštį užėmė septintąją vietą.

Tik dvi šimtosios sekundės dalys skyrė Simą Bertašių nuo antros pergalės šiame čempionate. Tik paskutiniuose 3000 m distancijos centimetruose jį pralenkė vengras Benjaminas Kovačas (Benjamin Kovacs). Lietuvio rezultatas – 8 min. 7.27 sek.

Šuoliuose į tolį Jogailės Petrokaitės (6 m 10 cm) rezultatas buvo aštuntas.

Asmeninį rekordą pagerinusi ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą pasiekusi Loreta Kančytė (17.03,21) 5000 m bėgime finišavo septinta.

Ieties metime Edis Matusevičius (80 m 9 cm) užėmė antrąją vietą.

Estafetėje 4×400 m Lietuvos moterys (3.35,69) finišavo trečios, o Lietuvos vyrai (3.10,98) užėmė septintąją vietą.