Į Tokiją keliaus daugiau Lietuvos parolimpiečių, kurie varžysis įvairesnėse sporto šakose

Lietuvos parolimpiečiai 2020 metų Tokijo žaidynėse varžysis bent septyniose sporto šakose, o šaliai atstovaus mažiausiai septyniolika sportininkų. Tikslas įrašytas 2017-2020 mmetų Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) programoje, trečiadienį patvirtintoje Vykdomojo komiteto posėdyje Kaune.

 Lietuvos parolimpiečiai kelia vis ambicingesnius tikslus.<br> LPOK nuotr.
 Lietuvos parolimpiečiai kelia vis ambicingesnius tikslus.<br> LPOK nuotr.
 LPOK nuotr.
 LPOK nuotr.
 LPOK nuotr.
 LPOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jun 29, 2017, 10:42 AM

 Ilgalaikiai LPOK siekiai dar ambicingesni: Lietuva turi būti reprezentuojama visose 22 parolimpinėse sporto šakose. Be to, privalo savo atletus deleguoti ne tik į vasaros, tačiau ir į žiemos parolimpines žaidynes. 

„2017–2020 m. programa patvirtinta dar buvusių LPOK vadovų, bet joje nebuvo suformuluoti konkretūs tikslai. Iškėlėme šiuos tikslus ir įtraukėme į minėtą programą, kad jie visiems būtų aiškūs. Ilgalaikis uždavinys – parolimpiečių atstovavimas šaliai kuo didesniame sporto šakų skaičiuje. Ateityje sieksime, kad Lietuva pagaliau deleguotų savo sportininkus ir į žiemos žaidynes", - apie laukiančius iššūkius pasakojo LPOK prezidentas Mindaugas Bilius

2016 m. Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse Lietuva turėjo trylika atletų, besivaržiusių penkiose sporto šakose. M. Bilius, Brazilijoje iškovojęs aukso ir sidabro medalius, neabejoja: kartelę galima ir net būtina kelti aukštyn, formuluojant sau aukščiausius tikslus. 

„Subūrėme neblogą komandą. Dirbame ir po truputį pritraukiame naujų finansinių resursų, kuriuos nukreipsime ne tik į esamus sportininkus, bet ir į jaunimą – būsimus parolimpiečius. Pavyzdžiui, turime perspektyvų sunkiaatletį Egidijų Valčiuką, šaulę Raimedą Bučinskaitę, triatlonininką Ernestą Česonį. Skatinsime juos sportuoti ir darysime viską, kad jie vyktų į Tokiją. Tai – jau trys papildomos sporto šakos. Stengsimės, kad Tokijuje turėtume ir bočios komandą. Būtų labai smagu, jeigu galėtume šiuos žmones išvežti į parolimpiadą", - pasakojo M. Bilius.

LPOK padėjo įsigyti dviratį triatlonininkui E. Česoniui, prisidėjo prie sunkiaatlečio M. Valčiuko dalyvavimo varžybose, irkluotojo Augusto Navicko treniruočių stovyklos. LPOK generalinis sekretorius Paulius Kalvelis sako, kad sportininkai jau visai netrukus dėl paramos galės kreiptis supaprastintu būdu – užpildę specialią formą LPOK interneto svetainėje. Anot P. Kalvelio, nauja finansinės paramos sportininkams tvarka piniginius srautus padarys viešus ir skaidrius.

„Norime tvarkos, todėl jau nuo kitų metų pradžios formą galės užpildyti visi norintys paramos. Balandį pinigus išdalinsime. Skaičiuojame, kad programos metinis biudžetas bus apie 12 tūkst. eurų. Lėšų skirstymą kontroliuos Vykdomasis komitetas. Per pastaruosius tris mėnesius rėmimui jau išleidome 7 tūkst. eurų. Pavyzdžiui, prisidėjome prie šaudymo ir lengvosios atletikos čempionatų, nupirkome E. Česoniui dviratį, dengėme dalį golbolo rinktinės salės nuomos kainos. Tai tik dalis sportininkams jau suteiktos finansinės paramos", - pasakojo P. Kalvelis. 

Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtinta, kad LPOK finansuos penkiolikos atletų kelionę į Europos neįgalaus jaunimo žaidynes, šių metų spalio 9–15 d. vyksiančiose Italijoje. 

„Planavome į Italiją siųsti penkiolika atletų, bet Kauno sporto klubas „Parolimpietis“ panoro deleguoti dar du papildomus sportininkus už savo lėšas. Taigi, Lietuvai žaidynėse atstovaus net septyniolika jaunųjų sportininkų“, - džiaugėsi P. Kalvelis.

LPOK Vykdomąjį komitetą sudaro devyni asmenys, atstovaujantys Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacijoms: Mindaugas Bilius ir Paulius Kalvelis (Lietuvos parolimpinis komitetas), Juozas Miliauskas, Vytautas Girnius ir Remigijus Bagdonas (Lietuvos aklųjų sporto federacija), Kęstutis Skučas, Deimantas Jusys ir Ignas Mačiukas (Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija) ir Vytautas Kvietkauskas (Parolimpinio sporto rėmimo fondas). 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.