Pasaulio sporto savaitė. Vokiečių futbolo triumfas ir smūgiai Filipinų senatoriui

Vos ne antrosios sudėties Vokietijos rinktinė laimėjo futbolo Konfederacijų taurę, jaunoji vokiečių futbolo karta džiaugėsi Europos vaikinų pirmenybių auksu, Filipinų bokso legenda Manny Pacquiao pralaimėjo kovą dėl čempiono diržo, iš „Tour de France“ lenktynių jau pirmajame etape pasitraukė vienas favoritų, o Naujosios Zelandijos buriuotojai iškovojo Amerikos taurę. Tai – ryškiausi praėjusios savaitės sporto įvykiai.

Taurė - Vokietijos rinktinei.<br>AP nuotr.

Jul 3, 2017, 4:20 PM

Savaitės įvykiai

Birželio 26 d. Bermudose baigėsi jachtų lenktynių mačas dėl Amerikos taurės. Taurę iškovojo „Royal New Zealand Yacht Squadron“, nugalėjusi čempionės vardą gynusią „Golden Gate Yacht Club“ (JAV) 7:1. „Royal New Zealand Yacht Squadron“ Amerikos taurės mačą laimėjo trečiąjį kartą ir pagal pergalių skaičių atsilieka tik nuo 25 kartus taurę iškovojusios arba apgynusios „New York Yacht Club“.

Birželio 28 d. Kazanėje futbolo Konfederacijų taurės pusfinalyje Pietų Amerikos čempionė Čilė nugalėjo Europos čempionę Portugaliją 0:0 (baudiniai 3:0). Per baudinių seriją Čilės vartininkas Claudio Bravo atrėmė visus tris varžovų smūgius.

Birželio 29 d. Sočyje futbolo Konfederacijų taurės pusfinalyje pasaulio čempionė Vokietija nugalėjo Šiaurės ir Centrinės Amerikos ir Karibų čempionę Meksiką 4:1.

Birželio 30 d. Paskelbta, kad amerikietė tenisininkė Venus Williams birželio 9 d. buvo patekusi į automobilio avariją, kurioje sunkiai sužeistas kito automobilio vairuotojas. Jis po kelių savaičių mirė ligoninėje.

Birželio 30 d. Krokuvoje Europos vaikinų (iki 21 m.) futbolo čempionato finale Vokietija nugalėjo Ispaniją 1:0. Vokiečiai šios amžiaus grupės čempionais tapo antrąjį kartą per 21 turnyrą.

Liepos 1 d. Diuseldorfe prasidėjo 104-osios daugiadienės dviračių lenktynės „Tour de France“. Lenktynės vyks Vokietijoje, Belgijoje, Liuksemburge bei Prancūzijoje ir finišuos liepos 23 d. Paryžiuje. Čempiono vardą gina britas Chrisas Froome‘as („Sky“). Pirmajame etape griuvo ir dėl traumos iš lenktynių pasitraukė buvęs „Tour de France“ prizininkas ispanas Alejandro Valverde („Movistar“).

Liepos 1 d. Buvęs pasaulio teniso reitingo lyderis Novakas Džokovičius iškovojo pirmąjį po pusės metų pertraukos titulą. Jis turnyro Istborne (Anglija; „ATP 250“) finale nugalėjo prancūzą Gaelį Monfilsą 6:3, 6:4. Moterų turnyro Istborne finale trečioji pasaulio raketė čekė Karolina Pliškova įveikė buvusią WTA reitingo lyderę danę Caroline Wozniacki 6:4, 6:4.

Liepos 2 d. Brisbene bokso mače dėl WBO pusiau vidurinio svorio čempiono vardo australas Jeffas Hornas nugalėjo 38 metų filipinietį Manny Pacquiao. Buvęs ilgametis čempionas, pernai į Filipinų Senatą išrinktas M.Pacquiao pralaimėjo 4 iš pastarųjų 9 kovų.

Liepos 2 d. Brne (Čekija) pasaulio vaikinų (iki 21 m.) tinklinio čempionato finale Lenkija nugalėjo Kubą 3:0. Bronzos medalius laimėjo Rusija. Lenkai šios amžiaus grupės čempionais tapo trečiąjį kartą per 19 turnyrų.

Liepos 2 d. Be daugelio geriausių futbolininkų žaidusi Vokietijos rinktinė pirmą kartą iškovojo Konfederacijų taurę. Sankt Peterburge vykusiame finale Vokietija nugalėjo Čilę 1:0 (įvartį įmušė Larsas Stindlis). Rungtynėse dėl trečiosios vietos Portugalija nugalėjo Meksiką 2:1 (po pratęsimo).