Po pralaimėto finalo Julija Jefimova rėžė: „Lilly King bijo į mane žiūrėti“

Antradienį viena svarbiausių rusų moterų plaukimo figūrų vietoj auksinio triumfo lipo tik ant trečiojo pakylos laiptelio – Čečėnijoje gimusią sportininkę planetos plaukimo čempionate Vengrijoje aplenkė dvi JAV atstovės, apie kurias tiek pati J.Jefimova, tiek ir rusų žiniasklaida kalbėjo paniekinamai.

Julija Jefimova pasaulio plaukimo čempionate iškovojo bronzos medalį 100 metrų krūtine nuotolyje<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jul 25, 2017, 10:55 PM, atnaujinta Jul 26, 2017, 3:44 PM

Vengrijos sostinėje Budapešte vykstančiame planetos vandens sporto šakų čempionate 20-metė mūsiškė Rūta Meilutytė antradienį bandė taip pat iškovoti medalį, tačiau užėmė 4 vietą, parodžiusi laiką 1 min. 5,65 sek.

Tuo tarpu auksu džiaugėsi 2016-ųjų Rio čempionė amerikietė Lilly King, kuri atėmė iš lietuvės pasaulio rekordą, gyvavusį ketverius metus. Dabar jis yra 1 min. 4,13 sek ir yra 0,22 sek. geresnis už Rūtos pasiekimą.

Dar prieš finalą, pusfinalio plaukime, J.Jefimova vos nepagerino R.Meilutytės rekordo, nuplaukusi nuotolį per 1 min. 4,36 sek. ir Rusijoje pradėta kalbėti apie aiškią šios distancijos favoritę ir aukso savininkę.

Prieš finalinį 100 metrų krūtine startą dabartinė rekordininkė ir Rio čempionė L.King buvo vadinama bobute, prisimenat Rio de Žaneiro įvykius, kai po pusfinalio sėkmingai pasirodžiusi J.Jefimova rodė pergalingus gestus, o tai per televiziją stebėjusi  L.King jai parodė pirštą – manyk, palauk, palauk.

Tačiau pompastiška retorika po antradienio finalo staigiai aprimo. „J.Jefimova iškovojo jau savo 12 medalį pasaulio čempionate“, – rašė daugelis rusų žiniasklaidos priemonių, tikindamos, kad tai puikus rezultatas.

„Mes buvome pasirengę bronzai, nors tai ir keistai skambėtų, o mūsų „visų labai mylima L.King“, deja, yra gera taktikė“, – rašoma sports.ru.

„25 metų rusė J.Jefimova jau laimi jau 12 medalį penktose iš eilės pasaulio pirmenybėse“, – pranešė agentūra TASS.

Pati J.Jefimova po  plaukimo rusų žurnalistams aiškino, kad jai patiko kovoti su amerikietėmis.

„Man sutrukdė tas šurmulys, kuris buvo aplink šią kovą – manęs ir L.King. Į tai žiūrėjau šiek tiek su ironija. Norėjau aplenkti abi amerikietes ir tai man, matyt, pakišo koją“, – „SovSport“ tikino J.Jefimova.

- Ar L.King jus nustebino? – buvo paklausta J.Jefimova.

- Taip. Ji nustebino. Labai geras laikas.

- Kaip visada po finišo šypsojotės. O iš tikrųjų – kaip jautėtės?

- Nei džiaugsmo, nei nusivylimo. Negaliu pasakyti, kad nusivylusi esu – tik sportinis pyktis atsirado.

- Pas jus Budapešte atvyko dopingo kontrolės atstovai 5 val. 40 min. ryto. Tai nervina?

- Gerai, kad neatėjo ryte prieš finalą. Tai būtų kieta.

- Kokie jūsų santykiai su amerikiete L.King?

- Ji bijo į mane žiūrėti. Elgiasi prieš startus taip, lyg nemato manęs. Bet po finalo buvo šiek tiek šilčiau – šilčiau, palyginus su Rio žaidynėmis.