Rūta Meilutytė pasaulio čempionate medžioja medalį – pateko į pusfinalį

Rūta Meilutytė šeštadienį pradėjo nuo apšilimu tapusios rungties, o tada ėmėsi itin svarbaus starto. Lietuvos Auksinė žuvelė pasaulio plaukimo čempionate Budapešte pasirodė 50 m plaukimo krūtine atrankoje.

R.Meilutytė 50 m krūtine varžybose turi gerą progą iškovoti medalį.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 100 m plaukimo krūtine rungtyje R.Meilutytė buvo ketvirta.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Atrankos rezultatai.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 29, 2017, 9:09 AM, atnaujinta Jul 29, 2017, 11:27 AM

R.Meilutytė distanciją įveikė per 30,58 sek. ir pateko į pusfinalį. R.Meilutytė ketvirtajame plaukime buvo antra. Tai buvo geriausias R.Meilutytės sezono rezultatas šioje distancijoje.

Būtent šioje itin jos mėgstamoje rungtyje R.Meilutytė turi puikų šansą iškovoti medalį, nors atrankos bendrojoje įskaitoje buvo šešta.

Penktajame plaukime greičiausia buvo Julija Jefimova. Rusijos plaukikė distanciją įveikė per 29,99 sek. J.Jefimova penktadienį laimėjo 200 m plaukimo krūtine auksą.

Šeštajame plaukime puikiai pasirodė amerikietė Lilly King (29,76).

Pusfinalis vyks šeštadienį vakare - 18 val. 56 min.

R.Meilutytė šeštadienį pirmiausia startavo 50 m laisvu stiliumi rungties atrankoje. R.Meilutytė nuotolį įveikė per 26,03 sek. Savo plaukime ji buvo aštunta tarp dešimties dalyvių ir į pusfinalį nepateko.

Tačiau dėl šios rungties plaukikė nesijaudino.Joje R.Meilutytė ir nemėgino persistengti, nes visos jėgos sutelktos į 50 m krūtine varžybas.

20 metų kaunietė 100 m plaukimo krūtine varžybose buvo ketvirta, tačiau dar prieš čempionatą buvo kalbama, kad būtent 50 metrų distancijoje ji galėtų iškovoti medalį.

Apie tai užsiminė ne tik specialistai iš užsienio, bet ir pirmasis R.Meilutytės treneris Giedrius Martinionis.

R.Meilutytė visada pasižymi nuostabiu startu ir trumpesnėje distancijoje padaro mažiau klaidų.

Prieš čempionatą geriausias R.Meilutytės sezono rezultatas 50 m nuotolyje buvo 30,73 sek. Pasaulyje šis rezultatas – 10.

Geriausią rezultatą iki čempionato buvo užfiksavusi amerikietė L.King (29,66). Antroji buvo J.Jefimova (29,88), o K.Meili – trečia (30,11).

L.King jau yra laimėjusi 100 m krūtine auksą, o J.Jefimova penktadienį auksą iškovojo 200 metrų distancijoje.

R.Meilutytei priklauso 50 m plaukimo krūtine pasaulio rekordas, kurį ji pasiekė dar 2013 metais – 29,48.

Šeštadienį 50 m plaukimo nugara atrankoje dalyvavo ir lietuvis Gytis Stankevičius.
Jis savo plaukime buvo paskutinis – dešimtas. G.Stankevičius distanciją įveikė per 25,9 sek.

„Nauja diena“: Lietuva jau 20 metų ES – ką nuveikė atstovai EP?