Rūta Meilutytė – ir vėl už Julijos Jefimovos, bet pateko į pasaulio čempionato finalą

Rūta Meilutytė ir vėl atsiliko nuo sezono lyderių Lilly King ir Julijos Jefimovos, tačiau išlieka kovoje dėl pasaulio čempionato medalio. Šeštadienį geriausia Lietuvos plaukikė iškovojo vietą 50 m krūtine finale, kai bendrojoje įskaitoje užėmė 4-ąją vietą.

R.Meilutytė pateko į finalą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 R.Meilutytė siekia 50 m krūtine medalio.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 R.Meilutytė siekia 50 m krūtine medalio.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Pusfinalio plaukimai.
Daugiau nuotraukų (5)

2017-07-29 18:01, atnaujinta 2017-07-29 19:39

Tarp L.King, J.Jefimovos ir R.Meilutytės įsiterpė ir kita amerikietė Katie Meili.

R.Meilutytė 50 m krūtine pusfinalyje distanciją įveikė per 30,40 sek. . R.Meilutytės ir J.Jefimovos plaukimo takeliai buvo vienas šalia kito.

J.Jefimova pusfinalyje distanciją įveikė per 29,73 sek. R.Meilutytę tame pačiame plaukime aplenkė ir amerikietė Katie Meili (30,12).

Antrajame plaukime puikiai pasirodė JAV rekordą pagerinusi L.King. Ji pusfinalyje buvo pati greičiausia – distanciją įveikė per 29,60 sek. Tai - naujas Amerikos rekordas.

Dabar R.Meilutytės sirgaliai viliasi, kad sportininkė finalui turi paruošusi energijos dozę. Finalas vyks sekmadienį 18 val. 30 min.

R.Meilutytei atrankoje užteko distanciją įveikti per 30,58 sek., kad užsitikrintų vietą pusfinalyje, tačiau su šiuo laiku ji bendroje įskaitoje buvo šešta.

Atrankoje geriausiai pasirodė šio sezono lyderės L.King (29,76) ir J.Jefimova (29,99). Abi sportininkės jau yra iškovojusios po aukso medalį – L.King nuskynė 100 m krūtine auksą, o J.Jefimova – 200 m plaukimo krūtine.

R.Meilutytė 100 m plaukimo krūtine finale liko ketvirta, tačiau įtikino sirgalius, kad perpus trumpesnėje distancijoje gali iškovoti medalį.

R.Meilutytė pasižymi puikia sprogstamąja energija, o būtent tai 50 m nuotolyje tampa itin svarbiu ginklu.

R.Meilutytei priklauso 2013 metais pasiektas 50 m plaukimo krūtine pasaulio rekordas (29,48). Lietuvos plaukike prieš dvejus metus pasaulio čempionate šioje distancijoje buvo ketvirta, o 2013-aisiais iškovojo sidabrą.

„Lietuva tiesiogiai“: kaip Ukrainai laimėti karą?