Rūtai Meilutytei Maskvoje pralaimėjusi Julija Jefimova netikėtai pasitraukė iš varžybų

Pirmąkart šiemet rengiamose Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA)  sugalvotose pasaulio taurės etapų varžybose trečiadienį suspindėjo Rūta Meilutytė.

Rūta Meilutytė<br> AFP nuotr.
Rūta Meilutytė pasaulio čempionate rodė atsigavimo ženklus<br>AFP/Scanpix nuotr.
100 m plaukimo krūtine rungtyje R.Meilutytė buvo ketvirta.<br>AFP/Scanpix nuotr.
R.Meilutytė keliaus į Maskvą.<br>AP nuotr.
R.Meilutytė po pasaulio čempionato Budapešte išvyko į Maskvą dalyvauti pasaulio taurės varžybų pirmajame etape.<br>AFP/„Scanpix“ nuotr.
R.Meilutytė <br>AFP/Scanpix nuotr.
R.Meilutytė 100 m plaukimo krūtine finale užėmė 4-ąją vietą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Aug 2, 2017, 11:04 AM, atnaujinta Aug 2, 2017, 2:24 PM

Pirmojo etapo kovose Rusijos sostinėje Maskvoje R.Meilutytė jau prasimušė į 50 metrų varžybų finalą.

Ji 25 metrų baseine distanciją įveikė per 30,23 sek. ir trečiu rezultatu pateko tarp 7 geriausių sportininkių. Kaunietę  „Olimpijskij“ baseine aplenkė tik pasaulio čempionate nedalyvavusi jamaikietė Alia Atkinson (29,73 sek.) bei lenkė Dominika Sztandera (30,18 sek.).

Tačiau R.Meilutytė sugebėjo aplenkti varžybų šeimininkę Juliją Jefimovą. Rusė distanciją įveikė per 30,57 sek. ir liko penkta.  Trečiadienio vakarą vyks šio nuotolio plaukimo finalas. Tačiau ten nebus penkiskart pasaulio čempionės - ji dėl ligos nepanoro toliau kovoti.

Praėjusią savaitę vykusiose pasaulio plaukimo Vengrijoje pirmenybėse R.Meilutytė ši nuotolį plaukė finale per 30,20 sek, pusfinalyje - per 30,40 sek, ir kvalifikacijoje - per 30,58 sek.

R.Meilutytei priklauso šios distancijos Europos rekordas - 28,81 sek, pasiektas Kataro sostinėje Dohoje 2014-siais. Tuo tarpu planetos rekordas yra 28,64 sek, ir jį 2016-siais Tokijuje pasiekė A.Atkinson.

Trečiadienį Rūta taip pat dalyvavo ir 100 metrų kompleksiniu būdu varžybų atrankoje.

Distanciją mūsiškė įveikė per 1 min. 01,49 sek. ir buvo devinta. Rūta ir dar kartą aplenkė J.Jefimovą, kuri užėmė 10-ąją vietą (1:01,78).

Atranką laimėjo Vengrijos plaukimo žvaigždė Katinka Hosszu (57,36), aplenkusi švedę Sarah Sjostrom (58,23) ir Nyderlandų atstovę Femkę Heemskerk (59,86).

Į finalą pateko šešios stipriausios sportininkės.

Pasaulio taurės varžybų etapai vyks aštuoniuose miestuose: Maskvoje, Berlyne, Eindhovene, Dohoje, Honkonge, Pekine, Tokijuje ir Singapūre.  Susimavus visus rezultatus geriausieji plaukikai gaus ne mažiau kaip po 100 tūkst. JAV dolerių premijas.