Rūtos Meilutytės džiaugsmas Maskvoje: pagaliau iškovojo medalį!

Rūta Meilutytė išlaukė savojo šanso ir iškovojo medalį Pasaulio plaukimo taurės pirmame etape Maskvoje. Lietuvė atplaukė antra ir iškovojo sidabro medalį.

R.Meilutytė po pasaulio čempionato šoko į baseiną Maskvoje ir iškovojo medalį.<br> M.Patašiaus nuotr.
R.Meilutytės rezultatai kol kas tik gerėja. <br>AFP nuotr.
R.Meilutytės rezultatai kol kas tik gerėja. <br> AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2017-08-02 17:39, atnaujinta 2017-08-02 20:31

Lietuvė pagaliau užlipo ant nugalėtojų podiumo taip užtildydama visus kritikus po 50 m. krūtine finalo Maskvos baseine.

R.Meilutytė į finalą pateko užfiksavusi trečią geriausią laiką ir nusileido tik finalo nugalėtojai Aliai Atkinson.

R.Meilutytė puikiai startavo ir po pirmųjų 25 m. buvo pirma. Vis dėlto, dar prieš pasaulio čempionatą buvo skelbiama, kad lietuvė yra lėtesnė antrojoje plaukimo dalyje, o tai pasiteisino ir Rusijoje.

Lietuvaitės tempas antrojoje plaukimo dalyje kiek nukrito, o tuo pasinaudojo ir pasaulio rekordininkė A.Atkinson. Būtent jamaikietė ir triumfavo pirmame Pasaulio plaukimo taurės etape Maskvoje.

A.Atkinson atplaukė per 29,46s., o lietuvė nuo jos atsiliko vos 0,05s.  Trečia buvo rusė Natalija Ivanejeva, kuri atplaukė per 29,87s.

R.Meilutytė už šį plaukimą gaus 9 taškus ir 1 tūkst. JAV dolerių. A.Atkinson - 12 taškų ir 1,5 tūkst. JAV dolerių.

Tiesa, R.Meilutytė galėjo turėti ir rimtesnes varžoves. J.Jefimova taip pat turėjo dalyvauti šiame plaukime, nes atrankos plaukime užfiksavo penktą greičiausią rezultatą.

Tiesa, po šio plaukimo rusė socialinėje erdvėje pareiškė, kad yra kamuojama ligos ir nemato prasmės dalyvauti finaliniame plaukime.

50m. krūtine finalas vyko trumpame - 25 m. baseine, todėl plaukikės viduryje trasos turėjo apsisukti.

Kitas Pasaulio plaukimo taurės etapas vyks Berlyne.