Lietuvių rinktinės kraitis taekvondo varžybose – 14 medalių

Dešimt paskutiniųjų rugsėjo dienų olandų Barnevelde mieste vyko ITF (Tarptautinės taekwondo federacijos) pasaulio

Taekvondo pasaulio čempionato varžybų momemtai
Daugiau nuotraukų (13)

Oct 5, 2017, 12:20 PM, atnaujinta Oct 5, 2017, 12:21 PM

čempionatas ir pasaulio taurės varžybos, kuriose dalyvavo virš 750 sportininkų iš 35 šalių.

Tai buvo pirmas kartas, kai tokiame renginyje buvo iškelta Lietuvos vėliava – iki tol mūsų šalies atstovai nedalyvavo tokio rango varžybose.

Pasaulio čempionatas yra skirtas varžytis juodojo diržo meistrams dėl planetos nugalėtojo titulo, o pasaulio taurės mūšiai – sportininkams, kurie dar nesuspėjo įgyti juodojo diržo ir turi žemesnius – spalvotus diržus.

Lietuvoje taekvondo menas dar skaičiuoja tik trejų metų sukaktį. Lietuvai šiose varžybose atstovavo kukli, jauna ir negausi 9 narių rinktinė, vadovaujama vienintelio šalyje taekvondo klubo „Gintarinis tigras“ trenerio Rimo Stankevičiaus. Kartu pastarasis treneris ir teisėjavo varžyboms.

Jei tik vos atvykus, visi dalyviai klausinėjo kas yra Lietuva ir sakydavo, jog niekad nėra girdėję apie ją ir kad mūsų šalis niekada nedalyvavo pasaulio čempionate, tai po rinktinės pasirodymo ir 14 medalių kraičio, visi išdidžiai sakydavo: “Taip, mes žinome, jūs esate tie kovingi lietuviai“.

Taigi, Lietuva Pasaulio čempionate ir pasaulio taurės varžybose lietuviai pelnė 14 medalių: 7 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos, užkeldami sau laimėjimų kartelę iki kosminio lygio.

Aukso medalius technikos demonstravimo rungtyje (“TUL” rungtis) pelnė pirmo dano meistras Remigijus Šivickis. Pasaulio taurės varžybose aukso medalius pelnė Tautvydas Miškinis (kovos rungtis, 6 m.), Violeta Vij (suaug., TUL ir kovos rungtyse), Alicija Stankevičiūtė (9-12 m., TUL ir kovos rungtyse), Milisa Strumilaitė (suaug., kovos rungtyje).

Sidabro medalius pelnė: Patricija Černec (9-12 m., TUL rungtyje), Evelina Кavaliauskaitė (9-12 m. kovose), Milisa Strumilaitė (suaug., TUL rungtis). Bronzos medalius laimėjo: Patricija Černec (9-12 m., kovose), Evelina Кavaliauskaitė (9-12 m., TUL rungtis), Julius Stankevičius, Jaunių kategorija, TUL ir kovos rungtyse).