Pasaulio sporto savaitė: idealus Vokietijos futbolininkų rezultatas ir nauja teniso pirmoji raketė

Vokietijos futbolo rinktinė pergalingai baigė pasaulio čempionato atrankos turnyrą, Simona Halep pralaimėjo lemiamą dvikovą Kinijos čempionate, bet užsitikrino pirmąją vietą moterų teniso reitinge, Rafaelis Nadalis iškovojo 75-ąjį karjeros titulą, Lewisas Hamiltonas žengė dar labiau priartėjo prie pergalės pasaulio „Formulės-1“ čempionate, o pasaulio gimnastikos pirmenybėse daugiausiai medalių iškovojo Kinijos sportininkai.

S.Halep užsitikrino pirmąją vietą Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge<br> AP nuotr.
Suzukoje „Formulės-1“ pasaulio čempionato Japonijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas  <br> AP nuotr.
 Vokietijos futbolo rinktinė<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2017-10-09 13:41

Tai – svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 5 d. Vokietijos ir Anglijos futbolo rinktinės užsitikrino kelialapius į 2018 m. pasaulio čempionatą. Atrankos turnyro 9-ajame ture Vokietija svečiuose nugalėjo Šiaurės Airiją 3:1, Anglija namie – Slovėniją 1:0.

Spalio 6 d. Miuncheno „Bayern“ futbolo klubo treneriu paskirtas 72 metų Juppas Haynckesas. Jis pakeitė prieš savaitę atleistą italą Carlo Ancelotti. J.Haynckesas jau dirbo „Bayern“ treneriu 1987-1991, 2009 bei 2011-2013 m. ir su juo kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoju ir triskart Vokietijos čempionu.

Spalio 6 d.Barcelona“ futbolo klubas pasirašė sutartį su Andresu Iniesta iki gyvenimo pabaigos. A.Iniesta „Barcelona“ komandoje žaidžia visą profesionalo karjerą, o prieš tai nuo 1996 m. treniravosi šio klubo futbolo mokykloje.

Spalio 6 d. Ispanijos futbolo rinktinė užsitikirno kelialapį į 2018 m. pasaulio čempionatą. Atrankos turnyro 9-ajame ture Ispanija namie nugalėjo Albaniją 3:0.

Spalio 7 d. „Il Lombardia“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo italas Vincenzo Nibali („Bahrain-Merida“). UCI pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmauja belgas Gregas Van Avermaetas (BMC).

Spalio 7 d. Kosta Rikos ir Nigerijos futbolo rinktinės užsitikrino kelialapius į 2018 m. pasaulio čempionatą. Kosta Rika užsitikrino antrąją vietą Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų atrankos turnyre, Nigerija tapo Afrikos atrankos turnyro grupės nugalėtoja.

Spalio 8 d. Suzukoje „Formulės-1“ pasaulio čempionato Japonijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Jis laimėjo aštuntąjį etapą šį sezoną (iš 16) ir bendrojoje įskaitoje padidino persvarą prieš antrąją vietą užimantį vokietį Sebastianą Vettelį („Ferrari“) iki 59 taškų. L.Hamiltonas turi 306 taškus, Suzukoje iki finišo nenuvažiavęs S.Vettelis – 247, trečiąją vietą užimantis suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“) – 234.

Spalio 8 d. Monrealyje baigėsi pasaulio gimnastikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kinija (3 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos). Daugiakovės nugalėtojais tapo kinas Xiao Ruoteng‘as ir amerikietė Morgan Hurd.

Spalio 8 d. Pekine Kinijos atvirojo moterų teniso čempionato („WTA Premier Mandatory“) finale prancūzė Caroline Garcia nugalėjo rumunę Simoną Halep 6:4, 7:6. C.Garcia per dvi savaites laimėjo du „Premier“ kategorijos turnyrus, o S.Halep užsitikrino pirmąją vietą Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge. Ji tapo trečiąja šiais metais tenisininke, pirmą kartą pakilusia į WTA reitingo pirmąją poziciją (anksčiau šiais metais pirmąja rakete pirmą kartą buvo tapusios čekė Karolina Pliškova ir ispanė Garbine Muguruza).

Kinijos atvirojo vyrų čempionato („ATP 500“) finale ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo australą Nicką Kyrgiosą 6:2, 6:1 ir iškovojo šeštąjį titulą šiais metais bei 75-ąjį karjeroje.

Spalio 8 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyro Europos zonoje baigėsi trijų grupių varžybos. C grupės nugalėtoja tapusi Vokietija laimėjo visas 10 rungtynių ir surinko 30 taškų. Kitose dviejose grupėse kelialapius į pasaulio čempionatą iškovojo Anglija (26 taškai) ir Lenkija (25 taškai), kelialapius į atrankos atkrintamąjį etapą – Šiaurės Airija, Danija ir Slovakija.

Spalio 8 d. Egipto futbolo rinktinė užsitikrino kelialapį į pasaulio futbolo čempionatą. Egiptas tapo Afrikos atrankos turnyro grupės nugalėtoju. Teisę žaisti baigiamajame turnyre jau turi 15 komandų: Rusija (šeimininkė), Brazilija, Iranas, Japonija, Meksika, Belgija, Korėja, Saudo Arabija, Vokietija, Anglija, Ispanija, Nigerija, Kosta Rika, Lenkija ir Egiptas. Čempionate dalyvaus 32 komandos.