Estė savo valstybės 100-mečio proga olimpinėse žaidynėse liko per žingsnį nuo medalio

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo moterų bendro starto lenktynėse šeštadienį 23-ejų metų Estijos atstovė Saskia Alusalu užėmė ketvirtą vietą.

Saskia Alusalu.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Feb 24, 2018, 3:48 PM, atnaujinta Feb 24, 2018, 3:50 PM

Estijos čiuožėja laimėjo tris tarpinius finišus ir surinko 15 taškų, bet lenktynių finiše pristigo jėgų ir finišavo 13-a.

S.Alusalu buvo Estijos delegacijos vėliavnešė per žaidynių atidarymo iškilmes.

Čempione tapo 25-erių metų japonė Nana Takagi (60 tšk.). Jai tai antras Pjongčango olimpinių žaidynių aukso medalis. Prieš tai ji su komandos draugėmis triumfavo komandų persekiojimo lenktynėse.

Sidabro medalis atiteko 25-erių metų korėjietei Kim Bo-Reum (40 tšk.), bronzos – 25-erių metų olandei Irenei Schouten (20 tšk.).

Dideliam vietos aistruolių džiaugsmui vyrų varžybose triumfavo 29-erų metų korėjietis Lee Seung-Hoonas (60 tšk.). Tai yra jau penktas jo olimpinis medalis ir antras – auksinis. 2010 metais Vankuveryje (Kanada) jis nugalėjo 10 000 m lenktynėse.

Antrą vietą užėmė 27-erių metų belgas Bartas Swingsas (40 tšk.). Žiemos olimpinėse žaidynėse tai yra pirmas medalis Belgijai nuo 1998 metų. Trečias finišavo 27-erių metų olandas Koenas Verweijas (20 tšk.).

Varžybose dalyvavo po 16 vyrų ir moterų. Greitojo čiuožimo bendro starto lenktynės olimpinėse žaidynėse vyko pirmą kartą.