Pasaulio sporto savaitė: dopingas olimpiadoje ir futbolo taurės

Miuncheno „Bayern“ futbolininkai nutraukė pernai pradėtą pergalių seriją, Maskvos „Spartak“ sirgaliai kėlė riaušes Baskų krašte, čempionės vardą ginanti Anglijos regbio rinktinė suklupo Šešių tautų taurės mače, maratono bėgikė Yuta Shitara laimėjo rekordinio dydžio piniginį prizą, o stipriausi Pietų Amerikos ir Afrikos futbolo klubai kovojo dėl supertaurių.

Mnačesterio klubas iškovojo Anglijos lygos taurę.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Feb 26, 2018, 12:54 PM, atnaujinta Feb 26, 2018, 1:11 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai už Pjongčango olimpinių žaidynių ribų.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 19 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė, kad Pjongčango olimpinių žaidynių akmenslydžio mišrių porų varžybose bronzos medalį laimėjusio ruso Aleksandro Krušelnickio dopingo mėginyje rasta draudžiamos medžiagos meldonijaus.

Vasario 20 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo Stambulo „Bešiktaš“ 5:0, Londono „Chelsea“ ir „Barcelona“ sužaidė lygiosiomis 1:1.

Vasario 21 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Donecko „Šachtar“ namie nugalėjo „Roma“ 2:1, „Sevilla“ ir „Manchester United“ sužaidė lygiosiomis 0:0.

Vasario 21 d. Pietų Amerikos futbolo supertaurę antrą kartą iškovojo Porto Alegrės „Gremio“. Atsakomosiose rungtynėse 2017 m. „Libertadores“ taurės laimėtojas „Gremio“ namie sužaidė lygiosiomis su 2017 m. Pietų Amerikos taurės laimėtoju Buenos Airių „Independiente“ 0:0 (pirmosios rungtynės 1:1) ir laimėjo baudinių seriją 5:4.

Vasario 22 d. Per Maskvos „Spartak“ futbolo klubo sirgalių sukeltas riaušes Bilbao mieste prieš Europos lygos šešioliktfinalio rungtynes žuvo baskų policininkas. „Spartak“ nugalėjo Bilbao „Athletic“ klubą 2:1, bet nepateko į aštuntfinalį.

Vasario 22 d. Sužaistos futbolo Europos lygos šešioliktfinalio atsakomosios rungtynės. Į aštuntfinalį pateko trys Rusijos, po dvi Ispanijos, Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos bei po vieną Anglijos, Austrijos, Čekijos, Portugalijos ir Ukrainos komandą.

Vasario 24 d. Afrikos futbolo supertaurę pirmą kartą iškovojo 2017 m. Čempionų lygos nugalėtojas Kasablankos „Wydad“ (Marokas), namie įveikęs 2017 m. Konfederacijos taurės laimėtoją Lubumbašio „Mazembe“ (Kongo DR) 1:0.

Vasario 24 d. Regbio Šešių tautų taurės turnyre pirmąjį pralaimėjimą patyrė čempionės vardą ginanti Anglija, Edinburge nusileidusi Škotijai 13:25. Po trijų turų pirmauja 14 taškų iškovojusi Airija. Anglija turi 9 taškus, Škotija – 8.

Vasario 24 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) pašalino iš Pjongčango olimpinių žaidynių rusę bobslėjininkę Nadeždą Sergejevą, kurios dopingo mėginyje rasta draudžiamos medžiagos trimetazidino.

Vasario 24 d. Vokietijos futbolo čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ namie sužaidė lygiosiomis 0:0 su Berlyno „Hertha“ ir nutraukė 14 pergalių seriją (skaičiuojant visus turnyrus). Vokietijos lygoje po 24 turų pirmauja „Bayern“ (60 taškų), Dortmundo „Borussia“ (40, po 23 rungtynių), Gelzenkircheno „Schalke“ (40), Frankfurto „Eintracht“ (39), Lėverkuzeno „Bayer“ (38) ir „Leipzig“ (38).

Vasario 25 d. Prancūzijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Paryžiaus PSG namie nugalėjo Marselio „Olympique“ 3:0. Po 27 turų pirmauja PSG (71 taškas), „Monaco“ (57), Marselio „Olympique“ (55) ir Liono „Olympique“ (50).

Vasario 25 d. „Manchester City“ futbolo klubas penktąjį kartą iškovojo Anglijos lygos taurę. Finale Londone „Manchester City“ nugalėjo Londono „Arsenal“ 3:0.

Vasario 25 d. Londone stalo teniso komandų pasaulio taurės varžybose tiek vyrų, tiek moterų finale Kinija nugalėjo Japoniją 3:0. Kinijos vyrai čempionais tapo septintąjį kartą iš eilės, moterys – aštuntąjį kartą iš eilės.

Vasario 25 d. Tokijo maratono nugalėtojais tapo Dicksonas Chumba iš Kenijos ir Birhane Dibaba iš Etiopijos. Antrąją vietą užėmusiai ir Japonijos moterų maratono rekordą pagerinusiai Yutai Shitarai atiteko 100 mln. jenų (760 tūkst. eurų) piniginis prizas.

Vasario 25 d. Baigėsi Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Norvegija (14 aukso, 14 sidabro, 11 bronzos), antrąją – Vokietija (14 aukso, 10 sidabro, 7 bronzos), trečiąją – Kanada (11 aukso, 8 sidabro, 10 bronzos).