Pasaulio sporto savaitė: R. Nadalio žygis, atsigavimai ir netikėti karjeros posūkiai

R.Nadalis triumfavo turnyre Barselonoje.<br> AP nuotr.
 A.Iniesta paskelbė, kad išvyks į kitą klubą.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 30, 2018, 12:52 PM, atnaujinta Apr 30, 2018, 12:53 PM

Balandžio 23 d. Nione (Šveicarija) futbolo klubų UEFA jaunimo lygos finale „Barcelona“ nugalėjo „Chelsea“ 3:0. „Barcelona“ antrąjį kartą tapo šio turnyro nugalėtoja.

Balandžio 24 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) dėl finansinių įsipareigojimų nevykdymo iš Europos turnyrų trims sezonams pašalino Atėnų „Panathinaikos“ klubą.

Balandžio 24-25 d. Futbolo Čempionų lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse „Liverpool“ namie nugalėjo „Roma“ 5:2 („Liverpool“ pirmavo 5:0), Madrido „Real“ svečiuose nugalėjo Miuncheno „Bayern“ 2:1.

Balandžio 26 d. Tarptautinė lengvosios atletikos federacijų asociacija (IAAF) paskelbė, kad 2018 m. lapkričio 1 d. įsigalios draudimas moterų vidutinio nuotolio (nuo 400 m iki mylios) bėgimo varžybose dalyvauti sportininkėms, kurių testosterono lygis yra per didelis. Manoma, kad dėl to varžytis negalės 800 m bėgimo olimpinė čempionė Caster Semenya iš Pietų Afrikos.

Balandžio 26 d. Futbolo Europos lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse Marselio „Olympique“ namie nugalėjo „Salzburg“ 2:0, Londono „Arsenal“ namie sužaidė lygiosiomis su Madrido „Atletico“ 1:1.

Balandžio 27 d. „Barcelona“ futbolininkas Andresas Iniesta paskelbė, kad pasibaigus sezonui išvyks į kitą klubą. 33 metų A.Iniesta „Barcelona“ pagrindinėje komandoje žaidžia nuo 2002 m. ir su ja aštuonis kartus tapo Ispanijos čempionu bei keturis kartus – Čempionų lygos nugalėtoju.

Balandžio 29 d. Čeliabinske pasaulio vaikinų (iki 18 m.) ledo ritulio čempionato finale Suomija nugalėjo JAV 3:2. Bronzos medalius laimėjo Švedija. Suomiai šios amžiaus grupės čempionais tapo ketvirtąjį kartą per 20 turnyrų.

Balandžio 29 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de Romandie“ nugalėtoju tapo slovėnas Primožas Rogličius („LottoNL-Jumbo“). Jis šį sezoną laimėjo antras UCI pasaulio turo daugiadienes lenktynes.

Balandžio 29 d. Baku „Formulės-1“ pasaulio čempionato Azerbaidžano etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“), trečiąją – meksikietis Sergio Perezas („Force India“). Čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas iškovojo pirmąją pergalę šį sezoną ir pakilo į pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje (70 taškų). Jis aplenkė iki tol pirmavusį vokietį Sebastianą Vettelį („Ferrari“), kuris Baku finišavo ketvirtas.

Balandžio 29 d. Argentinos ralio (pasaulio ralio čempionato penktojo etapo) nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Toyota“). Bendrosios įskaitos lyderiu liko šį sezoną tris etapus laimėjęs prancūzas Sebastienas Ogier („Ford“), antrąją vietą užima belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“), trečiąją – O.Tanakas.

Balandžio 29 d. Uelvoje (Ispanija) baigėsi Europos badmintono čempionatas. Asmeninių varžybų nugalėtojais tapo danas Viktoras Axelsenas (antrąjį kartą) ir ispanė Carolina Marin (ketvirtus metus iš eilės). Medalių įskaitoje pirmają vietą užėmė Danija (2 aukso, 2 sidabro, 4 bronzos).

Balandžio 29 d. Teniso turnyro Štutgarte („WTA Premier“) finale čekė Karolina Pliškova nugalėjo amerikietę Coco Vandeweghe 7:6, 6:4. K.Pliškova iškovojo 10-ąjį titulą karjeroje, o per du pastaruosius sezonus laimėjo visus keturis finalus.

Balandžio 29 d. Teniso turnyro Barselonoje („ATP 500“) finale ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 6:2, 6:1. Pirmoji pasaulio raketė R.Nadalis Barselonos turnyro nugalėtoju tapo 11-ąjį kartą. Jis iškovojo 55-ąjį titulą grunto aikštėse ir 77-ąjį titulą karjeroje. Grįžęs po traumos R.Nadalis balandžio mėnesį per 12 mačų laimėjo visus 26 setus. 19-metis S.Tsitsipas tapo pirmuoju nuo 1973 m. graiku, patekusiu į ATP turnyro finalą.

Balandžio 29 d. „Barcelona“ išvykoje nugalėjo La Korunijos „Deportivo“ 4:2 ir užsitikrino 25-ąjį Ispanijos futbolo čempionės vardą. „Barcelona“ per 34 rungtynės iškovojo 86 taškus ir 11 taškų lenkia 35 rungtynes žaidusį Madrido „Atletico“ (75 taškai). Čempiono vardą gynęs Madrido „Real“ per 34 rungtynes surinko 71 tašką.

Balandžio 29 d. Italijos futbolo lygos lyderis Turino „Juventus“ padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją „Napoli“. „Juventus“ svečiuose nugalėjo Milano „Inter“ 3:2, o „Napoli“ svečiuose pralaimėjo Florencijos „Fiorentina“ 0:3. Po 35 turų „Juventus“ turi 88 taškus, „Napoli“ – 84, Romos „Lazio“ ir „Roma“ – po 70.

Balandžio 29 d. Portugalijos futbolo lygos lyderis „Porto“ padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją Lisabonos „Benfica“. „Porto“ svečiuose nugalėjo Funšalio „Maritimo“ 1:0, o „Benfica“ namie pralaimėjo „Tondela“ 2:3. Po 32 turų „Porto“ turi 82 taškus, „Benfica“ ir Lisabonos „Sporting“ – po 77.

Balandžio 29 d. Glazgo „Celtic“ užsitikrino septintąjį iš eilės Škotijos futbolo čempiono vardą. „Celtic“ namie nugalėjo Glazgo „Rangers“ 5:0 ir po 35 rungtynių turi 78 taškus. „Aberdeen“ iškovojo 68 taškus, „Rangers“ ir Edinburgo „Hibernian“ – po 65. „Celtic“ šalies čempionu taps 49-ąjį kartą.