Europos čempionate iki sprinto finalo prasibrovė du Lietuvos atstovai

Šveicarijoje sekmadienį sprinto rungtimi prasidėjo Europos orientavimosi sporto čempionatas. Ryte kvalifikacijos barjerą pavyko įveikti dviems Lietuvos atstovams. Popiet finalo varžybose Jonas Vytautas Gvildys užėmė 37-ą vietą, o Aušrinė Kutkaitė – 48-ą poziciją.

J.V.Gvildys.

2018-05-07 09:44, atnaujinta 2018-05-07 09:45

Europos čempionatas vyksta Tičino miestelyje, kuris yra gerai žinomas dėl savo stačių įkalnių, tad ir sprinto kvalifikacijos rungtyje laukė nemažai aštraus reljefo. Miestelis turi daug siaurų gatvelių, tad sportininkams sprinto distancija buvo visapusis išbandymas: reikėjo ypač greitai orientuotis sudėtingoje vietovėje ir greitai bėgti.

Vyrų elito grupėje finale reikėjo įveikti 4,12 km trasą su 27 kontroliniais punktais. Vienintelis tarp Lietuvos vyrų į finalą patekęs J. V. Gvildys distanciją įveikė per 16 min. 32 sek.

Norint išsiaiškinti kas iškovojo čempiono titulą, prireikė fotofinišo. Vienodą laiką parodę šveicarai Danielis Hubmannas ir Matthias Kyburzas finale užfiksavo 14 min. 44 sek. rezultatą. D. Hubmannas vos keliomis šimtosiomis pranoko savo komandos narį ir išplėšė prieš dvejus metus M. Kyburzo iškovotą čempiono titulą. Bronzos medalis atiteko Didžiosios Britanijos orientacininkui Kristianui Jonesui (14:59 min.).

Sprinto finale popiet moterims reikėjo įveikti 3,72 km trasą su 23 kontroliniais punktais. Vienintelė Lietuvos atstovė, patekusi į finalą, trasą įveikė per 19 min. 13 sek.

Tarp moterų aukščiausios prabos medalį iškovojo Švedijos orientacininkė Tove Alexandersson. Viena didžiausių čempionato favoričių trasą įveikė per 15 min. 16 sek. ir laimėjo 24 sek. atotrūkiu nuo artimiausios varžovės šveicarės Judith Wyder. Bronzos medalis atiteko Rusijos orientacininkei Natalijai Gemperle (15:49 min.).

Kvalifikacijoje tiek moterų, tiek vyrų grupėse buvo 3 pogrupiai, iš kiekvieno jų į finalą pateko po 17 greičiausią laiką užfiksavusių europiečių ir aukštesnę nei 17 vietą užėmę kitų žemynų orientacininkai.

Ryte per sprinto kvalifikaciją moterims reikėjo įveikti 3,3 km distanciją su 17 kontrolinių punktų, o vyrams – 3,72 km su 21 kontroliniu punktu.

Į finalą patekusi A. Kutkaitė ryte per kvalifikacijos etapą C pogrupyje distanciją įveikė per 14 min. 44 sek. ir užėmė 13-tą vietą. Nuo pogrupio lyderės norvegės Silje Ekroll Jahren ji atsiliko 1 min. 5 sek.

Kita Lietuvos atstovė Gabija Ražaitytė A pogrupyje užėmė 24-ą vietą. Ji distanciją įveikė per 16 min. 4 sek. ir atsiliko nuo pogrupio lyderės šveicarės Elenos Roos 2 min. 47 sek. Moterų B pogrupyje Teklė Emilija Gvildytė buvo 25-ta, trasoje užfiksavo 17 min. 3 sek. rezultatą. Lyderė šiame pogrupyje buvo taip pat čempionatų šeimininkų atstovė šveicarė Sarina Jenzer (14:36 min.).

Tarp vyrų kvalifikacijoje A pogrupyje greičiausias pagal tarptautinį reitingą sprinteris tarp Baltijos šalių J. V. Gvildys prasibrovė į sprinto finalą taip pat užfiksavęs 13-ą rezultatą savo grupėje. Jis 3,7 km distanciją su 21 kontroliniais punktais įveikė per 13 min. 28 sek. Nuo pogrupio lyderio šveicaro M. Kyburzo jis atsiliko 40 sek.

B pogrupyje Europos čempionate debiutavęs Mantas Martinkus kvalifikacijoje užėmė 32-ą vietą. Distanciją jis įveikė per 15 min. 53 sek. Greičiausiai šiame pogrupyje distanciją buvo įveikęs Švedijos orientacininkas Jonas Leanderssonas (13:33 min.).

Vyrų C pogrupyje jauniausiam Lietuvos rinktinės nariui Algirdui Bartkevičiui pritrūko keliasdešimties sekundžių iki finalo. Jis trasą įveikė per 14 min. 43 sek. ir užfiksavo 21-ą rezultatą savo grupėje.

Iš viso čempionate dalyvauja 305 sportininkai iš 33 šalių. Pastarąjį kartą Europos orientavimosi sporto čempionatas vyko 2016-ais metais Čekijoje. Europos čempionatas antradienį tęsis vidutinės distancijos kvalifikacija.