Lietuvos sporto savaitė: „Žalgirio“ bei „Sūduvos“ sėkmė ir kuklūs tarptautiniai rezultatai

Po džiūgių emocijų perpildytos paskutinės balandžio savaitės gegužės pradžioje Lietuvos sporto aistruoliai galėjo atsipūsti. Nors renginių paletėje, kaip visada, netrūko spalvų, drebinančių pergalių nebuvo, o tarp sporto įvykių labiausiai pažymėtina tai, kad Kauno „Žalgiris“ užsitikrino pirmąją vietą Lietuvos krepšinio lygos reguliariajame sezone, Marijampolės „Sūduva“ padidino persvarą prieš pavojingiausius persekiotojus Lietuvos futbolo A lygoje, mūsų šalies penkiakovininkai nepateko ant garbės pakylos pasaulio taurės etape, o pasaulio čempionate dalyvavę stalo tenisininkai ir Europos pirmenybėse varžęsi imtynininkai nekovojo dėl aukščiausių vietų.

Žydrūnas Savickas dėl traumų pasaulio čempionate užėmė devintąją vietą
Žydrūnas Savickas dėl traumų pasaulio čempionate užėmė devintąją vietą<br>Facebook nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2018-05-07 11:36

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 30 d. Kauno „Žalgirio“ krepšininkas Brandonas Daviesas išrinktas naudingiausiu Eurolygos balandžio mėnesio žaidėju.

Gegužės 1 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) balandžio mėnesio žaidėju išrinktas „Šiaulių“ vidurio puolėjas Laurynas Birutis. Jis geriausiu pripažintas antrą menėsį iš eilės.

Gegužės 1 d. Geriausiu A lygos balandžio mėnesio futbolininku išrinktas Marijampolės „Sūduvos“ saugas Ovidijus Verbickas.

Gegužės 2 d. Halmstade (Švedija) pasaulio komandų stalo teniso čempionato moterų antrosios pakopos turnyro grupės varžybose Lietuvos rinktinė laimėjo 3 iš 5 mačų ir užėmė trečiąją vietą. Vyrų trečiosios pakopos grupės varžybose Lietuvos rinktinė laimėjo 4 iš 5 mačų ir užėmė trečiąją vietą. Abi Lietuvos rinktinės pateko į atkrintamąsias varžybas.

Gegužės 2 d. Į Lietuvos moterų rankinio lygos finalą pateko reguliariojo sezono nugalėtojas Kauno „Žalgiris“ ir čempionės vardą ginanti „Garliava“. Pusfinalio serijoje „Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „AlanDeko“ 2:0, „Garliava“ – Vilniaus „Eglę-Šviesą“ 2:0.

Gegužės 2 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderių rungtynėse čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ svečiuose nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ 3:2. Po 11-ojo turo „Sūduvos“ (29 taškai) persvara prieš antrojoje vietoje esantį „Žalgirį“ (19 taškų) padidėjo iki 10 taškų.

Gegužės 3 d. Pasaulio komandų stalo teniso čempionato moterų antrosios pakopos aštuntfinalyje Lietuvos rinktinė pralaimėjo Italijai 0:3. Iš viso trijose pakopose žaidė 72 komandos, Lietuvos moterų rinktinė galutinėje lentelėje pasidalijo 33-iąją vietą. Lietuvos vyrų rinktinė trečiosios pakopos aštuntfinalyje nugalėjo Kubą 3:1.

Gegužės 4 d. Pasaulio komandų stalo teniso čempionato vyrų trečiosios pakopos ketvirtfinalyje Lietuva nugalėjo Meksiką 3:1, pusfinalyje – Malaiziją 3:1.

Gegužės 5 d. Į Lietuvos vyrų rankinio lygos finalą pateko Klaipėdos „Dragūnas“ ir Vilniaus „Šviesa“. Pusfinalio serijoje čempiono vardą ginantis „Dragūnas“ nugalėjo Kauno KTU 2:0, „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą“ 2:1. „Šviesa“ lemiamas rungtynes išvykoje laimėjo 26:25.

Gegužės 5 d. Taicane (Kinija) pasaulio komandų ėjimo čempionate Lietuvos moterų rinktinė 20 km varžybose užėmė šeštąją vietą. Asmeninėje įskaitoje Brigita Virbalytė užėmė 10-ąją vietą.

Gegužės 5 d. Pasaulio komandų stalo teniso čempionato vyrų trečiosios pakopos finale nugalėjo Vietnamą 3:0 ir iškovojo kelialapį į antrąją pakopą. Iš viso trijose pakopose žaidė 72 komandos, Lietuvos vyrų rinktinė galutinėje lentelėje užėmė 49-ąją vietą.

Gegužės 5 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Kauno „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ 85:76 ir užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone. Likus dvejoms nukeltoms rungtynėms, paaiškėjo visos ketvirtfinalio poros: „Žalgiris“ – Kėdainių „Nevėžis“, Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Utenos „Juventus“, Klaipėdos „Neptūnas“ – „Pieno Žvaigždės“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ – „Šiauliai“.

Gegužės 5-6 d. Kečkemėte (Vengrija) šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečiojo etapo moterų varžybose Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 8-ąją vietą, Ieva Serapinaitė – 10-ąją vietą. Vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė 14-ąją vietą.

Gegužės 6 d. Kaspijske (Dagestanas, Rusija) pasibaigusiame Europos imtynių čempionate po vieną varžovą nugalėjo tik Mantas Knystautas (graikų-romėnų imtynės; iki 130 kg), Edgaras Venckaitis (graikų-romėnų imtynės; iki 67 kg), Danutė Domikaitytė (moterų imtynės; iki 68 kg) ir Andrius Mažeika (laisvosios imtynės; iki 74 kg). Kiti šeši Lietuvos sportininkai pralaimėjo pirmiesiems varžovams. Lietuvos imtynininkai Europos pirmenybių medalį pastarąjį kartą laimėjo 2012 m.

Gegužės 6 d. Panevėžyje pasibaigusiame Europos vaikinų (iki 18 m.) regbio septyniukių čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 11-ąją vietą tarp 16 komandų. Lietuviai pralaimėjo visas trejas rungtynes grupės etape, bet ketvirtfinalyje dėl 9-16 vietų nugalėjo Rumuniją 24:19 ir užsitikrino teisę likti stipriausioje pakopoje. Turnyro nugalėtoja tapo Prancūzija.

Gegužės 6 d. Žydrūnas Savickas pasaulio galiūnų čempionate Maniloje po trijų rungčių pasitraukė iš varžybų dėl traumos ir finale užėmė paskutinę dešimtąją vietą. Marius Lalas nepateko į finalą.

Gegužės 6 d. 20-ojo Anykščių plaukimo sprinto festivalio geriausiais plaukikais pripažinti Danas Rapšys ir estė Maria Romanjuk. Varžybose dalyvavo 600 plaukikų iš septynių šalių. Komandų įskaitoje daugiausiai medalių iškovojo „Top Uk“ (Estija; 10 aukso, 9 sidabro ir 4 bronzos).

Gegužės 6 d. Lietuvos futbolo A lygoje taškus prarado lyderė Marijampolės „Sūduva“, namie sužaidusi lygiosiomis su „Trakais“ 0:0. Turnyre pirmauja „Sūduva“ (30 taškų per 12 rungtynių), Vilniaus „Žalgiris“ (19/11), „Trakai“ (19/13) ir Klaipėdos „Atlantas“ (15/11).