Pasaulio sporto savaitė: vieninga Korėjos ekipa ir dviratininkų žygis į Artimuosius Rytus

Madrido „Real“ ir „Liverpool“ futbolininkai pateko į Čempionų lygos finalą, Pietų ir Šiaurės Korėjų sportininkės susibūrė į vieningą komandą pasaulio stalo teniso čempionate, kuriame dominavimą pratęsė Kinijos mažosios raketės virtuozai, Stambulo „VakifBank“ tinklininkės nesileido nustumiamos nuo Čempionių lygos sosto, Maskvos „Lokomotiv“ ir „Porto“ klubai tapo nacionaliniais futbolo čempionais, Danijoje kovas pradėjo stipriausios pasaulio ledo ritulio rinktinės, o toli nuo Italijos startavo 101-osios „Giro d‘Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės.

„Liverpool“ prasimušė į Čempionų lygos finalą<br>AP nuotr.
Latvija <br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 7, 2018, 1:06 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 1 d. Madrido „Real“ pateko į futbolo Čempionų lygos finalą. Pusfinalio atsakomosiose rungtynėse „Real“ namie sužaidė lygiosiomis su Miuncheno „Bayern“ 2:2 (pirmosios rungtynės 2:1). Užpernai ir pernai Čempionų lygos nugalėtoju tapęs „Real“ finale žais 16-ąjį kartą (iš praėjusių 15 finalų laimėjo 12).

Gegužės 2 d. „Liverpool“ pateko į futbolo Čempionų lygos finalą. Pusfinalio atsakomosiose rungtynėse „Liverpool“ svečiuose pralaimėjo „Roma“ 2:4 (pirmosios rungtynės 5:2). „Liverpool“ finale žais aštuntąjį kartą (iš praėjusių septynių finalų laimėjo penkis).

Gegužės 2 d. Badmintono pasaulio federacija (BWF) už dalyvavimą sutartuose mačuose diskvalifikavo du Malaizijos sportininkus Zulfadli Zulkiffli (20 metų) ir Taną Chuną Seangą (15 metų). Jie negalės dalyvauti jokioje badmintono veikloje.

Gegužės 3 d. Tarptautinė stalo teniso federacija (ITTF) leido Korėjos Respublikos ir Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos moterų rinktinėms pasaulio komandų čempionato ketvirtfinalyje nežaisti tarpusavio mačo ir per lemiamus turnyro etapus sudaryti jungtinę komandą. Iki ketvirtfinalio Pietų ir Šiaurės Korėjoms atstovavo atskiros rinktinės.

Gegužės 3 d. Į futbolo Europos lygos finalą pateko Madrido „Atletico“ ir Marselio „Olympique“. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse „Atletico“ namie nugalėjo Londono „Arsenal“ 1:0 (pirmosios rungtynės 1:1), „Olympique“ išvykoje po pratęsimo pralaimėjo „Salzburg“ 1:2 (pirmosios rungtynės 2:0). „Atletico“ jau buvo šio turnyro nugalėtojas 2010 ir 2012 m., „Olympique“ į finalą pateko pirmą kartą.

Gegužės 4 d. Kopenhagoje ir Herninge prasidėjo pasaulio ledo ritulio čempionatas. Nugalėtojos vardą gina Švedija, finalo rungtynės bus žaidžiamos gegužės 20 d.

Gegužės 4 d. Jeruzalėje prasidėjo 101-osios „Giro d‘Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jos finišuos gegužės 27 d. Romoje. Pirmąjį etapą (atskiro starto lenktynes) laimėjo čempiono vardą ginantis olandas Tomas Dumoulinas („Sunweb“), bet po antrojo etapo (gegužės 5 d.) bendrosios įskaitos lyderiu tapo australas Rohanas Dennisas (BMC).

Gegužės 4 d. Dohoje įvyko lengvosios atletikos Deimantinės lygos pirmasis etapas, kuriame bahamietis Stevenas Gardineris (400 m), katarietis Abderrhamanas Samba (400 m su barjerais) ir kroatė Sandra Perkovič (disko metimas) pasiekė Deimantinės lygos rekordus, dar penki sportininkai – geriausius šio sezono pasaulio rezultatus.

Gegužės 5 d. Prahos atvirojo teniso čempionato nugalėtoja tapo čekė Petra Kvitova, Maroko atvirojo čempionato nugalėtoja – belgė Elise Mertens. P.Kvitova ir E.Mertens iškovojo trečiuosius titulus šį sezoną ir pagal šį rodiklį pirmauja WTA ture.

Gegužės 5 d. Luisvilyje 144-ųjų Kentukio derbio žirgų lenktynių nugalėtoju tapo žirgas Justify (raitelis Mike‘as Smithas, treneris Bobas Baffertas). Justify šiais metais laimėjo visas ketverias lenktynes, o 52 metų raitelis M.Smithas antrą kartą tapo Kentukio derbio nugalėtoju.

Gegužės 5 d. Rusijos futbolo čempiono vardą likus vienam turui iki turnyro pabaigos užsitikrino Maskvos „Lokomotiv“ (60 taškų). Dėl kitų dviejų kelialapių į Čempionų lygą kovoja šalies čempiono vardą gynęs Maskvos „Spartak“ (56), Maskvos CSKA (55) ir „Krasnodar“ (53). „Lokomotiv“ čempionu tapo trečiąjį kartą.

Gegužės 6 d. Halmstade (Švedija) pasaulio komandų stalo teniso čempionato vyrų finale Kinija nugalėjo Vokietiją 3:0, moterų finale Kinija nugalėjo Japoniją 3:1. Vyrų turnyro bronzos medalius laimėjo Švedija ir Korėja, moterų – Hongkongas ir jungtinė Korėjos komanda. Kinijos vyrai čempionais tapo devintą kartą iš eilės (visuose turnyruose nuo 2001 m.), o šiame čempionate visus mačus laimėjo rezultatu 3:0. Kinijos moterys čempionėmis tapo ketvirtą kartą iš eilės.

Gegužės 6 d. Kaspijske (Dagestanas, Rusija) baigėsi Europos imtynių čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (12 aukso, 7 sidabro ir 4 bronzos). Medalius laimėjo 23 šalių sportininkai.

Gegužės 6 d. Bukarešte moterų tinklinio Čempionių lygos finale Stambulo „VakifBank“ nugalėjo Blažo „Alba“ (Rumunija) 3:0. „VakifBank“ šeštąjį kartą per pastaruosius aštuonis sezonus žaidė finale ir ketvirtąjį kartą tapo Čempionių lygos nugalėtoju (praėjusius kartus laimėjo 2011, 2013 ir 2017 m.). „Alba“ tapo pirmuoju į finalą patekusiu Rumunijos klubu.

Gegužės 6 d. Atėnuose vyrų krepšinio Čempionų lygos finale Atėnų AEK nugalėjo „Monaco“ 100:94. AEK iškovojo trečiąjį tarptautinį titulą.

Gegužės 6 d. Anglijos futbolo lygoje žaisdami išvykose pralaimėjo trys klubai, kovojantys dėl antrosios ir trečiosios vietų. „Manchester United“ pralaimėjo Braitono „Albion“ 0:1, „Liverpool“ – Londono „Chelsea“ 0:1, Londono „Tottenham Hotspur“ – „West Bromwich Albion“ 0:1. Likus dviem turams iki čempionato pabaigos pirmauja „Manchester City“ (94 taškai), „Manchester United“ (77), „Liverpool“ (72), „Tottenham Hotspur“ (71) ir „Chelsea“ (69).

Gegužės 6 d. Vokietijos futbolo lygoje pralaimėjo du klubai, kovoję dėl antrosios vietos. Dortmundo „Borussia“ namie pralaimėjo „Mainz“ 1:2, „Hoffenheim“ išvykoje – „Stuttgart“ 0:2. Likus vienam turui iki čempionato pabaigos pirmąsias dvi vietas užsitikrino Miuncheno „Bayern“ (84 taškai) ir Gelzenkircheno „Schalke“ (60), dėl trečiosios vietos kovoja Dortmundo „Borussia“ (55), „Hoffenheim“ (52) ir Lėverkuzeno „Bayer“ (52).

Gegužės 6 d. Italijos futbolo lygoje lyderis Turino „Juventus“ namie nugalėjo „Bologna“ ir padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją „Napoli“, kuris namie sužaidė lygiosiomis su „Torino“ 2:2. Likus dviem turams iki turnyro pabaigos „Juventus“ turi 91 tašką, „Napoli“ – 85, „Roma“ – 73, Romos „Lazio“ – 71, Milano „Inter“ – 69.

Gegužės 6 d. Įvyko garsiausių Ispanijos futbolo lygos klubų dvikova, kurioje čempionės vardą užsitikrinusi „Barcelona“ ir čempiono vardą prarandantis Madrido „Real“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Turnyre pirmauja „Barcelona“ (87 taškai per 35 rungtynes), Madrido „Atletico“ (75/36), „Real“ (72/35) ir „Valencia“ (67/36). Šios keturios komandos užsitikrino teisę kitą sezoną žaisti Čempionų lygoje.

Gegužės 6 d. Baigėsi Nyderlandų futbolo lygos reguliarusis sezonas. Čempionu 24-ąjį kartą tapo „Eindhoven“ (83 taškai), antrąjį kelialapį į Čempionų lygą iškovojo Amsterdamo „Ajax“ (79). Čempiono vardą gynęs Roterdamo „Feyenoord“ užėmė ketvirtąją vietą.

Gegužės 6 d. „Porto“ užsitikrino Portugalijos futbolo čempiono vardą. Priešpaskutiniame ture „Porto“ namie nugalėjo „Feirense“ 2:1, o artimiausi persekiotojai Lisabonos „Sporting“ ir Lisabonos „Benfica“ tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 0:0. Po 33 rungtynių „Porto“ turi 85 taškus, „Benfica“ ir Lisabonos „Sporting“ – po 78, Bragos „Sporting“ – 75. Po penkerių metų titulą susigrąžinantis „Porto“ šalies čempionu tapo 28-ąjį kartą.