Lietuvos sporto savaitė. Ankstyvos J.Valančiūno atostogos ir kovos šalies pirmenybėse

Jonas Valančiūnas su „Raptors“ pralaimėjo „Cavaliers“ ekipai.<br>Ap nuotr.

May 14, 2018, 12:25 PM

Lietuvos krepšinio lygoje baigėsi reguliarusis sezonas ir prasidėjo atkrintamosios varžybos, futbolo A lygoje du lyderiai įveikė du artimiausius persekiotojus, Dovilė Dzindzaletaitė startavo lengvosios atletikos Deimantinėje lygoje, du Kauno „Žalgirio“ žaidėjai pateko į geriausių Eurolygos krepšininkų antrąjį penketą, o Jonas Valančiūnas vėl daug anksčiau nei tikėjosi pasitraukė iš NBA atkrintamųjų varžybų. Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 7 d. „Toronto Raptors“, kuriame žaidžia Jonas Valančiūnas, Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato Rytų grupės pusfinalio serijoje pralaimėjo „Cleveland Cavaliers“ 0:4. J.Valančiūnas šioje serijoje pelnydavo 16,3 taško ir atkovodavo 12,3 kamuolio.

Gegužės 9 d. Baigėsi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliarusis sezonas. Pirmąją vietą užėmė 32 iš 36 rungtynių laimėjęs Kauno „Žalgiris“. Rezultatyviausiu žaidėju tapo 14,9 taško pelnydavęs Laurynas Birutis („Šiauliai“).

Gegužės 9 d. Ernestas Šetkus (Haifos „Hapoel“) tapo Izraelio futbolo taurės laimėtoju. Haifos „Hapoel“ finale nugalėjo Jeruzalės „Beitar“ 3:1 (po pratęsimo).

Gegužės 9 d. Šiauliuose, Alytuje ir Marijampolėje prasidėjo Europos merginų (iki 17 m.) futbolo čempionatas. Lietuvos rinktinė dvejas pirmąsias rungtynes pralaimėjo Nyderlandams 0:9 ir Suomijai 0:4.

Gegužės 11 d. Į krepšinio Eurolygos geriausių žaidėjų antrąjį penketą išrinkti du Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Paulius Jankūnas ir Kevinas Pangosas.

Gegužės 12 d. Šanchajuje lengvosios atletikos Deimantinės lygos antrajame etape Dovilė Dzindzaletaitė trišuolio varžybose užėmė septintąją vietą (13,73 m). Ji buvo pirmoji šį sezoną Deimantinėje lygoje startavusi Lietuvos sportininkė.

Gegužės 12 d. Lietuvos futbolo A lygoje abu lyderiai iškovojo pergales išykose. Marijampolės „Sūduva“ nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“ 3:0, Vilniaus „Žalgiris“ – „Trakus“ 1:0. Po 13 turų pirmauja „Sūduva“ (33 taškai), „Žalgiris“ (25), „Trakai“ (19; žaidė 14 rungtynių) ir „Atlantas“ (18).

Gegužės 12 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos finalo serijoje čempiono vardą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“ pirmauja prieš Vilniaus „Šviesą“ 2:0. Moterų rankinio lygos finalo serijoje reguliariojo sezono nugalėtojas Kauno „Žalgiris“ pirmauja prieš čempionės vardą ginančią „Garliavą“ 2:0. Abiejuose finaluose žaidžiama iki trijų pergalių. Bronzos medalius laimėjo Kauno „Granito“ vyrai ir Vilniaus „Eglės-Šviesos“ moterys.

Gegužės 12 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Liucernoje (Šveicarija; Trys žvaigždutės) Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis pateko į aštuntfinalį, kuriame pralaimėjo olandams Dirkui Boehle ir Stevenui van de Velde. Urtė Andriukaitytė ir Irina Zobnina iš moterų turnyro Bangkoke (Viena žvaigždutė) iškrito ketvirtfinalyje.

Gegužės 13 d. Panevėžyje baigėsi Lietuvos badmintono čempionatas. Vyrų finale Povilas Bartušis nugalėjo Igną Rezniką, moterų finale Vytautė Fomkinaitė nugalėjo Gerdą Voitechovskają. V.Fomkinaitė taip pat laimėjo moterų bei mišrių porų varžybose ir iškovojo tris aukso medalius.

Gegužės 13 d. Sankt Peterburge regbio septyniukių Europos čempionų taurės turnyre Šiaulių „Baltrex“ pateko į finalą ir jame pralaimėjo Krasnodaro „Kuban“ 7:31. „Baltrex“ finale žaidė pirmą kartą.