Lietuvos sporto savaitė. „Žalgiris“ nenudžiugino taip, kaip regbininkai ir tinklininkai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų sapną nutraukė Eurolygos čempionai, Lietuvos regbio rinktinė pirmą kartą pakilo į Europos čempionato antrąją pakopą, paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis pasiekė geriausią karjeros rezultatą, Klaipėdos „Dragūno“ vyrai ir Kauno „Žalgirio“ moterys pasidabino Lietuvos rankinio pirmenybių aukso medaliais, du A lygos futbolo klubai pakeitė trenerius, šalies merginų futbolo rinktinė kovas Europos pirmenybėse baigė neįmušusi įvarčio, Lietuvos boksininkai laimėjo daugiau nei pusės svorio kategorijų varžybas A.Šociko turnyre, o dopingo bylą tirianti kriminalinė policija sulaikė du Lietuvos dviračių treko rinktinės trenerius.

Žalgiriečiai nukovė CSKA ekipą.<br>G.Šiupario nuotr.

May 21, 2018, 12:14 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 15 d. „Jonavos“ futbolo klubas atleido portugalą trenerį Filipe Ribeiro. Į jo vietą paskirtas Darius Gvildys.

Gegužės 15 d. Lietuvos merginų (iki 17 m.) futbolo rinktinė Alytuje pralaimėjo trečiąsias Europos futbolo čempionato rungtynes Vokietijai 0:8. Lietuvės pralaimėjo visas trejas rungtynes (įvarčiai 0:21) ir grupėje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą.

Gegužės 16 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos finale Klaipėdos „Dragūnas“ nugalėjo Vilniaus „Šviesą“ 3:0. Bronzos medalius laimėjo Kauno „Granitas“. Čempiono vardą apgynęs „Dragūnas“ aukso medalius iškovojo aštuntąjį kartą per pastaruosius 9 sezonus.

Gegužės 16 d. Lietuvos moterų rankinio lygos finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo čempionės vardą gynusią „Garliavą“ 3:0. Bronzos medalius laimėjo Vilniaus „Eglė-Šviesa“. „Žalgiris“ aukso medalius iškovojo penktąjį kartą per pastaruosius 6 sezonus.

Gegužės 17 d. Klaipėdos policija sulaikė buvusį Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubo vadybininką Viktorą Usovą, įtariamą nepilnamečių tvirkinimu.

Gegužės 17 d. Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) rinktinių reitinge Lietuva liko 133-iojoje vietoje.

Gegužės 17 d. Klaipėdos policija pranešė, kad tiriant dopingo medžiagų platinimo bylą buvo atliktos kratos Panevėžio kūno kultūros ir sporto centre bei pareikšti įtarimai Lietuvos dviračių treko rinktinės treneriams Antanui Jakimavičiui ir Solveigai Baleišytei.

Gegužės 18 d. „Trakų“ futbolo klubas nutraukė sutartį su rusu treneriu Olegu Vasilenka, dirbusiu nuo 2017 metų pradžios. Laikinuoju treneriu paskirtas Virmantas Lemežis.

Gegužės 18 d. Belgrade krepšinio Eurolygos pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo Stambulo „Fenerbahče“ 67:76.

Gegužės 18 d. Kaune baigėsi A.Šociko bokso turnyras, kuriame dalyvavo 10 šalių sportininkai. Nugalėtojais tapo penki lietuviai: Mindaugas Bankauskas (iki 56 kg), Edgaras Skurdelis (iki 60 kg), Evaldas Petrauskas (iki 64 kg), Vytautas Balsys (iki 75 kg) ir Robertas Jokulys (iki 91 kg).

Gegužės 18 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Itapemoje (Brazilija; keturios žvaigždutės) Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis pateko į aštuntfinalį, kuriame pralaimėjo olandams Jasperiui Bouteriui ir Christiaanui Varenhorstui 0:2. Savaitės pradžioje 54-ąją vietą FIVB reitinge užėmę A.Rumševičius ir L.Každailis pirmą kartą žaidė keturių žvaigždučių turnyro aštuntfinalyje ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą (pagal gautus reitingo taškus).

Gegužės 19 d. Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmasis pateko į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį. Ketvirtfinalio serijoje „Lietuvos rytas“ nugalėjo Utenos „Juventus“ 3:0. Kituose ketvirtfinaliuose Panevėžio „Lietkabelis“ pirmauja prieš „Šiaulius“ 2:1, Klaipėdos „Neptūnas“ – prieš Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ 2:1 ir Kauno „Žalgiris“ – prieš Kėdainių „Nevėžį“ 1:0.

Gegužės 19 d. Lietuvos regbio rinktinė Europos čempionato trečiosios pakopos („Conference 1“) finalo rungtynėse Šiauliuose nugalėjo Maltą 81:10 ir iškovojo kelialapį į aukštesnę pakopą („Trophy“). Tarp visose pakopose žaidusių Europos komandų Lietuva užėmė 19-ąją vietą (iš viso žaidė 41 šalies rinktinė).

Gegužės 19 d. Tartu SELL (Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) studentų žaidynėse lengvosios atletikos disko metimo varžybas laimėjęs Andrius Gudžius numetė diską 69,13 m ir pasiekė antrą savo karjeros rezultatą bei antrą šio sezono rezultatą pasaulyje.

Gegužės 20 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo komanda tapo krepšinio Eurolygos jaunimo turnyro nugalėtoja. Belgrade vykusiame finale „Lietuvos rytas“ nugalėjo Romos „Stellazzurra“ 76:71.

Gegužės 20 d. Belgrade krepšinio Eurolygos rungtynėse dėl trečiosios vietos Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Maskvos CSKA 79:77.

Gegužės 20 d. Segede pirmajame baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape Vadimas Korobovas laimėjo 200 m vienviečių kanojų varžybas. Trečiąją vietą šioje rungtyje užėmė Henrikas Žustautas. Artūras Seja užėmė trečiąją vietą 200 m vienviečių baidarių varžybose.