Lietuvos sporto savaitė. Tolimas A. Gudžiaus metimas ir rekordų griūtis

Disko metikas Andrius Gudžius užėmė antrąją vietą Deimantinės lygos etape, Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkme pradėjo Baltijos taurės varžybas, Lietuvos moterų rankinio rinktinė dviem triuškinamais pralaimėjimais baigė Europos čempionato atrankos turnyrą, Ričardas Berankis iškrito iš geriausių pasaulio tenisininkų šimtuko, irkluotojai Saulius Ritteris ir Dovydas Nemeravičius laimėjo pirmąjį pasaulio taurės etapą, du lengvaatlečiai pagerino „barzdotus“ Lietuvos rekordus, o Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pateko į LKL finalą.

Andrius Gudžius puikiai svaidė diską.<br>G.Bitvinsko nuotr.

2018-06-04 12:34, atnaujinta 2018-06-04 12:51

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 28 d. Ričardas Berankis iškrito iš Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo pirmojo šimtuko. Jis nukrito iš 92-osios į 102-ąją vietą. Tarp šimto geriausių pasaulio tenisininkų R.Berankis buvo aštuonias savaites. Laurynas Grigelis užima 260-ąją vietą, Robertas Vrzesinskis – 1443-iąją, Julius Tverijonas – 1515-ąją.

Gegužės 30 d. Utenos „Juventus“ krepšinio klubas paskelbė, kad kitą sezoną trenerio pareigose liks Žydrūnas Urbonas.

Gegužės 30 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė Rakverėje pirmosiose Baltijos taurės rungtynėse pralaimėjo Estijai 0:2.

Gegužės 31 d. Jonas Truchanovičius („Montpellier“) tapo Prancūzijos rankinio vicečempionu ir buvo išrinktas į lygos geriausių žaidėjų septynetą. „Montpellier“ surinko tiek pat taškų, kiek čempionu tapęs Paryžiaus PSG, bet užėmė antrąją vietą dėl prastesnių rezultatų tarpusavio rungtynėse.

Gegužės 31 d. Andrius Gudžius lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Romoje užėmė antrąją vietą disko metimo varžybose (68,17 m). Nugalėtoju tapo jamaikietis Fedrickas Dacresas (68,51 m).

Gegužės 31 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Alytuje pralaimėjo Vokietijai 11:25.

Birželio 1 d. Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubas pasirašė pusantro sezono sutartį su ukrainiečiu treneriu Anatolijumi Šelestu. Jis pakeitė nuo sezono pradžios dirbusį Algimantą Briaunį.

Birželio 2 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio taurės etape Dzindziane (Kinija; dvi žvaigždutės) Irina Zobnina ir Ieva Dumbauskaitė iš moterų varžybų iškrito ketvirtfinalyje, Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius iš vyrų varžybų iškrito aštuntfinalyje.

Birželio 2 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Siudad Realyje pralaimėjo Ispanijai 17:29. Lietuvos rinktinė per 6 rungtynes iškovojo 2 taškus (sužaidė lygiosiomis išvykoje su Vokietijair namie su Turkija) ir grupėje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą.

Birželio 2 d. Bazelyje Šveicarijos lengvosios atletikos klubų čempionate Agnė Šerkšnienė pasiekė 200 m bėgimo Lietuvos rekordą (23,21 sek.). Rekordas nuo 2000 m. priklausė Agnei Visockaitei.

Birželio 2-3 d. Utenoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės turnyras. Jame Simas Bertašius pagerino 1500 m bėgimo Lietuvos rekordą (3 min. 40,9 sek.), kuris nuo 1987 m. priklausė Pavelui Fedorenkai. Komandų įskaitoje nugalėjo Kauno miestas ir Vilniaus „Cosma“ klubas.

Birželio 3 d. Belgrade irklavimo pasaulio taurės pirmajame etape Saulius Ritteris ir Dovydas Nemeravičius laimėjo vyrų porinių dviviečių varžybas. Moterų porinių dviviečių varžybose Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė užėmė trečiąją vietą.

Birželio 3 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Minske draugiškose rungtynėse nugalėjo Baltarusiją 32:28.

Birželio 3 d. Kauno „Žalgiris“ 25 metus iš eilės pateko į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą. „Žalgiris“ pusfinalio serijoje nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 3:0. Kitame pusfinalyje Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmauja prieš Klaipėdos „Neptūną“ 2:1.