Pasaulio sporto savaitė: R. Nadalio viešpatavimas ir dar viena futbolo korupcijos byla

Rafaelis Nadalis 11-ąjį kartą tapo Prancuzijos atviro teniso čempionato nugalėtoju.<br>Reuters/AFP/Scanpix nuotr.
„Capitals“ tapo NHL čempionu<br>AP nuotr.
„Golden State Warriors“ tapo čempionu<br>Reuters/Scanpix nuotr.
S.Vetteliui neprilygo niekas.<br>„Reuters“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2018-06-11 15:35

Ispanas Rafaelis Nadalis pratęsė viešpatavimą Prancūzijos atvirajame teniso čempionate, rumunė Simona Halep iškovojo pirmąjį teniso Didžiojo kirčio turnyrų titulą, korupcijos istorija išvertė iš posto vieną aukščiausių Afrikos futbolo pareigūnų, britas Lewisas Hamiltonas neteko pirmosios vietos „Formulės-1“ čempionato bendrojoje įskaitoje, Pietų Afrikos regbininkai triumfavo Septyniukių serijoje, o „Washington Capitals“ ledo ritulininkai ir „Golden State Warriors“ krepšininkai tapo Šiaurės Amerikos lygų čempionais.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 4 d. Buvusi pirmoji pasaulio raketė, po motinystės atostogų grįžusi amerikietė Serena Williams dėl traumos atsisakė žaisti Prancūzijos atvirojo teniso čempionato aštuntfinalio mačą su kita buvusia pirmąja pasaulio rakete ruse Marija Šarapova.

Birželio 5 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) paskelbė, kad kitą sezoną dviejų Europos turnyrų (Čempionų lygos ir Europos lygos) prizinis fondas bus padidintas iki 2,55 mlrd. eurų.

Birželio 6 d. Argentinos futbolo federacija dėl protestų atšaukė draugiškas rungtynes su Izraelio rinktine, kurios turėjo vykti birželio 9 d. Jeruzalėje.

Birželio 7 d. Osle lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape trečiąją pergalę per tris etapus iškovojo katariečiai Abderrahamanas Samba (400 m su barjerais) ir Mutazas Essa Barshimas (aukštis), antrąją pergalę per du etapus – Caster Semenya iš Pietų Afrikos (800 m), Hyvin Kiyeng iš Kenijos (3000 m su kliūtimis) ir Caterine Ibarguen iš Kolumbijos (trišuolis).

Birželio 7 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) finalo serijoje „Washington Capitals“ nugalėjo „Las Vegas Golden Knights“ 4:1. „Capitals“ pirmą kartą tapo NHL čempionu. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas rusas Aleksandras Ovečkinas („Capitals“).

Birželio 8 d. Atsistatydino Ganos futbolo asociacijos prezidentas Kwesi Nyantaki, kurį verslininku apsimetęs žurnalistas nufilmavo imantį kyšį. Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA) nušalino K.Nyantaki, kuris taip pat buvo FIFA valdybos narys ir Afrikos futbolo konfederacijos (CAF) viceprezidentas, nuo visos futbolo veiklos.

Birželio 8 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato finalo serijoje „Golden State Warriors“ nugalėjo „Cleveland Cavaliers“ 4:0. Šios komandos finale susitiko ketvirtus metus iš eilės. „Warriors“ čempionu tapo šeštąjį kartą, tarp jų – trečiąjį kartą per pastaruosius keturis sezonus. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas Kevinas Durantas („Warriors“).

Birželio 8 d. Kočabamboje (Bolivija) baigėsi 11-osios Pietų Amerikos žaidynės. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kolumbija (94 aukso, 74 sidabro, 71 bronzos).

Birželio 9 d. Niujorke 150-ąsias „Belmont Stakes“ žirgų lenktynes laimėjo žirgas Justify (raitelis Mike‘as Smithas, treneris Bobas Baffertas). Justify tapo tryliktuoju žirgu, per vieną sezoną laimėjusiu visas trejas didžiąsias lenktynes.

Birželio 9 d. Po beveik trejų metų pertraukos karjerą atnaujino buvęs pasaulio sunkaus svorio bokso čempionas 29 metų britas Tysonas Fury. Jis Mančesteryje nugalėjo albaną Seferą Seferi ir iškovojo 26-ąją pergalę per 26 profesionalo karjeros mačus.

Birželio 9 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato finale rumunė Simona Halep nugalėjo amerikietę Sloane Stephens 3:6, 6:4, 6:1. Pirmoji pasaulio raketė S.Halep iškovojo pirmąjį Didžiojo kirčio titulą. Iki tol ji pralaimėjo trijuose finaluose.

Birželio 9 d. Genujoje vandensvydžio Čempionų lygos finale Pirėjo „Olympiakos“ nugalėjo „Pro Recco“ (Italija) 9:7. „Olympiakos“ antrąjį kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoju (pirmąjį – 2002 m.).

Birželio 9 d. Polokvanėje (Pietų Afrika) Pietų Afrikos šalių futbolo čempionato finale čempionės vardą gynusi Zimbabvė nugalėjo Zambiją 4:2 (po pratęsimo).

Birželio 10 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato finale nugalėtojo vardą gynęs ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo austrą Dominicą Thiemą 6:4, 6:3, 6:2. 32 metų R.Nadalis 11-ąjį kartą tapo Prancūzijos čempionu iš iškovojo 17-ąjį titulą Didžiojo kirčio turnyruose. D.Thiemas pirmą kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale.

Birželio 10 d. Belgrade baigėsi Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Vengrija (6 aukso, 5 sidabro, 4 bronzos).

Birželio 10 d. Sardinijos ralio (septintojo pasaulio ralio čempionato etapo) nugalėtoju tapo belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“), antrąją vietą užėmė prancūzas Sebastienas Ogier („Ford“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja po tris etapus laimėję Th.Neuville‘is (149 taškai) ir S.Ogier (122).

Birželio 10 d. Paryžiuje regbio Septyniukių serijos paskutinio 10-ojo etapo finale Pietų Afrika nugalėjo Angliją 24:14. Du etapus laimėjusi Pietų Afrika antrus metus iš eilės tapo bendrosios įskaitos nugalėtoja (182 taškai). Antrąją vietą užėmė net penkis etapus laimėjęs Fidžis (180).

Birželio 10 d. „Criterium du Dauphine“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo britas Geraintas Thomasas („Sky“). „Sky“ dviratininkai šių lenktynių čempionais tapo šešis kartus per pastaruosius aštuonis sezonus. UCI pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmauja Peteris Saganas („Bora-Hansgrohe“).

Birželio 10 d. Stokholme lengvosios atletikos Deimantinės lygos šeštajame etape geriausius sezono rezultatus pasiekė Fergusonas Cheruiyotas Rotichas iš Kenijos (1000 m), etiopas Selemonas Barega (5000 m), jamaikietis Fedrickas Dacresas (diskas) ir amerikietė Brianna McNeal (100 m su barjerais). Ketvirtąją pergalę per ketverias varžybas iškovojo katarietis Abderrahmanas Samba (400 m su barjerais), trečiąją pergalę per trejas varžybas – rusė Marija Lasickienė (aukštis).

Birželio 10 d. Monrealyje „Formulės-1“ pasaulio čempionato Kanados etapo nugalėtoju tapo vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Čempiono vardą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) užėmė penktąją vietą ir bendrojoje įskaitoje nukrito į antrąją vietą (120 taškų). Jį aplenkė S.Vettelis (121 taškas).

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?