Triatlono taurės etape Zarasuose – solidūs favoritų rezultatai

Šalies triatlono bendruomenė rinkosi Zarasuose, kur vyko Lietuvos triatlono taurės trečiasis etapas. Šis Aukštaitijos perlas – ne naujiena triatlono mėgėjams: čia ir pernai vyko taurės etapas, o šeštadienį Zarasai priėmė virš 260 triatlono taurės dalyvių, kurie startavo trijose skirtingose distancijose.

Triatlonas.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jun 17, 2018, 10:21 AM

Olimpinėje triatlono trasoje, kurioje atletai plaukė 1500 m, dviračiu važiavo 40 km ir bėgo 10 km, nugalėjo Marijus Butrimavičius („Velonova-Bioracer“), nuotolį įveikęs per 2 val. 1 min. 48 sek.

M.Butrimavičius antras išlipo iš vandens, tačiau dviračių rungtyje ištirpdė nedidelę apie minutę siekusią Andriaus Murausko (Marijampolės triatlono draugija) persvarą ir prieš bėgimą jau pats lenkė varžovą beveik 3 minutėmis.

Bėgimo rungtyje M.Butrimavičius išlaikė lyderio tempą ir neleido A.Murauskui priartėti, pastarasis distanciją įveikė per 2 val. 4 min. 48 sek. ir užėmė antrą vietą. M.Butrimavičiui – tai trečioji pergalė šiame Lietuvos triatlono taurės sezone, triatlonininkas triumfavo Elektrėnų ir Tauragės etapuose.

Trečias finišavo Gediminas Pajėda („AplenkSave.lt“/“F.O.C.U.S. Running“) – 2 val. 5 min. 53 sek.

Moterų įskaitoje taip pat trečiąją pergalę šiame sezone pasiekė Inga Aukselytė („Tritonas“), kuri nuotolį įveikė per 2 val. 20 min. 30 sek. Antrąją vietą užėmė Inga Paplauskė („TRItonas“) – 2 val. 30 min. 16 sek., trečia finišo liniją kirto Elena Šimaitienė (2:35.21).

Sprinto triatlono nuotolyje, kuriame atletai turėjo plaukti 750 m, dviračiu minti 20 km ir bėgti 5 km, nugalėjo panevėžietis Lukas Prokopavičius (Panevėžio triatlono klubas), visas tris rungtis įveikęs per 1 val. 3 min. 33 sek.

Antrą vietą užėmė Andrejus Gerasimovas („S-Sportas“/ Lietuvos kariuomenė), nuotolį įveikęs per 1 val. 7 min. 45 sek. Trečias finišavo Žilvinas Grigaitis (Marijampolės triatlono draugija) – 1 val. 8 min. 12 sek.

Moterų įskaitoje triumfavo Panevėžio triatlono klubo atstovė Evelina Tomkevičiūtė (1:12.18), kuriai vos pakako sukauptos persvaros prieš antrą vietą iškovojusią Moniką Juodeškaitę („S-Sportas“). Buvusi lengvaatletė sparčiai artėjo prie Evelinos, tačiau pavyti nesuspėjo – 1 val. 13 min. 32 sek. Trečia finišo liniją kirto panevėžietė Beatričė Vinciūnaitė (Panevėžio triatlono klubas, 1:15.25).

TRI FUN triatlone, kuris skirtas pradedantiesiems, norintiems išbandyti save šiame sporte, dalyviai turėjo plaukti 200 m, dviračiu važiuoti 10 km ir bėgti 2,5 km.

Čia pergalę pasiekė Tomas Gruslys („TRItonas“) – 33 min. 10 sek., merginų įskaitoje greičiausiai nuotolį įveikė Rugilė Girštautaitė („TSK Darna“) – 35 min. 42 sek.

Lietuvos triatlono taurės ketvirtasis etapas vyks Jonavoje liepos 21-ąją, rugpjūčio 5-ąją d. triatlonininkus kvies Žasliai, rugpjūčio 18-ąją – Veisiejų etapas, o triatlono taurės sezono pabaiga numatytas Druskininkuose rugsėjo 1-ąją dieną.

„Lietuva tiesiogiai“: prezidento rinkimai – ko nemato Vilniaus burbulas?