Lietuvos sporto savaitė. Futbolo ir rankinio nesėkmės bei LKL finišas

Lietuvos futbolo rinktinę draugiškose rungtynėse sutriuškino lenkai, Lietuvos rankinio rinktinei duris į pasaulio čempionatą užtrenkė islandai, ne stipriausios sudėties Lietuvos lengvosios atletikos rinktinė laimėjo Baltijos šalių mačą, Vilniaus „Ardas-Rudamina“ susigrąžino žolės riedulio čempiono vardą, Klaipėdos „Neptūnas“ pasipuošė Lietuvos krepšinio lygos bronza, o Kauno „Žalgirio“ krepšininkai priartėjo prie LKL aukso žiedų.

Lietuvos rankininkai nepateko į pasaulio čempionatą.<br>D.Umbraso nuotr.
Kauno komandai iki čempionų titulo trūksta tik vienos pergalės.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jun 18, 2018, 12:44 PM, atnaujinta Jun 18, 2018, 12:45 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 11 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo antrosiose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ namie nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 82:73 ir išlygino serijos rezultatą 1:1. Per rungtynes į aikštę įsiveržęs „Lietuvos ryto“ sirgalius užpuolė „Žalgirio“ žaidėją Vasilije Micičių.

Birželio 11 d. Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo iš 102-osios į 98-ąją vietą.

Birželio 12 d. Andrius Gudžius lengvosios atletikos turnyre Ostravoje laimėjo disko metimo varžybas (66,30 m).

Birželio 12 d. Lietuvos bokso federacijos (LBF) neeilinėje konferencijoje šios organizacijos prezidentu dar vienai kadencijai perrinktas Darius Šaluga. Jis vadovauja LBF nuo 2012 m.

Birželio 12 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse Varšuvoje pralaimėjo Lenkijai 0:4.

Birželio 13 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos atkrintamojo etapo atsakomosiose rungtynėse Reikjavike pralaimėjo Islandijai 31:34 (pirmosios rungtynės 27:27) ir nepateko į baigiamąjį turnyrą.

Birželio 14 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo trečiosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 90:80.

Birželio 15 d. Teniso turnyro Almatoje („ATP Challenger“) dvejetų varžybų finale Laurynas Grigelis ir ukrainietis Vladyslavas Manafovas pralaimėjo vokiečiams Kevinui Krawietzui ir Andreasui Miesui.

Birželio 15 d. Lietuvos rinktinės krepšininkai Artūras Gudaitis, Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis (Milano „Olimpia“) tapo Italijos čempionais. Finalo serijoje „Olimpia“ nugalėjo Trento „Dolomiti Energia“ 4:2.

Birželio 16 d. Uogrėje Baltijos šalių lengvosios atletikos mače Lietuvos rinktinė užėmė pirmąją vietą. Simas Bertašius antrą kartą šią vasarą pagerino 1500 m bėgimo Lietuvos rekordą (3 min. 39,88 sek.) ir įvykdė Europos čempionato normatyvą. Lietuvos sportininkai laimėjo septynių rungčių varžybas.

Birželio 16 d. Eimantas Stanionis pusvidutinio svorio bokso profesionalų mače Friske (Teksasas, JAV) nugalėjo meksikietį Ericką Danielį Martinezą. E.Stanionis profesionalų ringe laimėjo visus 6 mačus.

Birželio 16 d. Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namie pralaimėjo Kauno „Stumbrui“ 0:1. Turnyre pirmauja Marijampolės „Sūduva“ (39 taškai per 15 rungtynių), „Žalgiris“ (31/16), „Trakai“ (24/18) ir Klaipėdos „Atlantas“ (21/16).

Birželio 16 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo ketvirtosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 82:78. „Žalgiris“ serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:1.

Birželio 16 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Marius Grigonis (Berlyno ALBA) tapo Vokietijos vicečempionu. Finalo serijoje ALBA pralaimėjo Miuncheno „Bayern“ 2:3.

Birželio 16 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Nandzine (Kinija; dvi žvaigždutės) Ieva Dumbauskaitė ir Ieva Zobnina užėmė 9-ąją vietą.

Birželio 16 d. Rybnike (Lenkija) beisbolo Europos Federacijų taurės atrankos (žemiausios ketvirtosios Europos turnyrų pakopos) grupės varžybose Kauno „Lituanica“ užėmė trečiąją vietą tarp penkių komandų.

Birželio 17 d. Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionato finalo serijoje Vilniaus „Ardas-Rudamina“ nugalėjo Širvintų „Baltic Champs-Ježvitą“ 2:1. Bronzos medalius laimėjo Vilniaus „Žuvėdra-Tauras“.

Birželio 17 d. Lietuvos krepšinio lygos bronzos apdovanojimus iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“, mače dėl trečiosios vietos nugalėjęs Panevėžio „Lietkabelį“ 3:1. Paskutinėse serijos rungtynėse „Neptūnas“ laimėjo išvykoje 89:78.

Birželio 17 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Lukas Lekavičius (Atėnų „Panathinaikos“) tapo Graikijos čempionu. Finalo serijoje „Panathinaikos“ nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ 3:2.