Svarbiausi savaitės įvykiai

R.federeris ir vėl sugrįžo į reitingo viršūnes.<br> AP nuotr.

2018-06-18 12:34, atnaujinta 2018-06-18 12:38

Birželio 12 d. Madrido „Real“ futbolo klubo treneriu paskirtas Julenas Lopetegui, kuris nuo 2016 m. ėjo Ispanijos rinktinės trenerio pareigas. Trijų sezonų sutartį pasirašęs J.Lopetegui pakeitė atsistatydinusį prancūzą Zinedine‘ą Zidane‘ą.

Birželio 12 d. Sofijoje baigėsi Europos moterų bokso čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (3 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos).

Birželio 13 d. Ispanijos futbolo federacija likus dviem dienoms iki pirmųjų pasaulio čempionato rungtynių paskelbė, kad nutraukia sutartį su treneriu Julenu Lopetegui, kuris išvakarėse pasirašė sutartį su Madrido „Real“ klubu, ir į jo vietą paskyrė rinktinės sporto direktoriaus pareigas ėjusį Fernando Hierro. J.Lopetegui sutartis turėjo galioti iki 2020 m.

Birželio 13 d. Maskvoje vykusiame Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) kongrese nuspręsta, kad 2026 metų pasaulio čempionatas bus rengiamas Kanadoje, Meksikoje ir JAV.

Birželio 14 d. Prasidėjo 21-asis pasaulio futbolo čempionatas. Maskvoje pirmosiose rungtynėse Rusija nugalėjo Saudo Arabiją 5:0.

Birželio 15 d. Sočyje pasaulio futbolo čempionato rungtynėse, kuriose Portugalija ir Ispanija sužaidė lygiosiomis 3:3, portugalas Cristiano Ronaldo įmušė tris įvarčius. Jis tapo ketvirtuoju futbolininku, įmušusiu įvarčius per keturis pasaulio čempionatus.

Birželio 16 d. Maskvoje pasaulio futbolo čempionato rungtynėse debiutantė Islandija sužaidė lygiosiomis su dukart pasaulio čempione Argentina 1:1.

Birželio 17 d. Le Mano 24 valandų automobilių lenktynių nugalėtoja tapo „Toyota“ komanda, kurią sudarė šveicaras Sebastienas Buemi, japonas Kazuki Nakajima ir buvęs „Formulės-1“ pasaulio čempionas ispanas Fernando Alonso. „Toyota“ automobilis pirmą kartą tapo Le Mano lenktynių čempionu.

Birželio 17 d. Niujorke JAV atvirojo golfo čempionato nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo amerikietis Brooksas Koepka.

Birželio 17 d. „Tour de Suisse“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo australas Richie Porte‘as (BMC). Pasaulio turo įskaitos lyderiu liko slovakas Peteris Saganas („Bora-Hansgrohe“).

Birželio 17 d. Bezjere (Prancūzija) pasaulio regbio vaikinų (iki 20 m.) čempionato finale Prancūzija nugalėjo Angliją 33:25. Bronzos medalius laimėjo Pietų Afrika. Prancūzai šios amžiaus grupės čempionais tapo pirmą kartą.

Birželio 17 d. Štutgarto atvirojo teniso čempionato („ATP 250“) finale visą grunto sezoną praleidęs šveicaras Rogeris Federeris nugalėjo kanadietį Milošą Raoničių 6:4, 7:6. R.Federeris iškovojo 98-ąjį titulą ir birželio 18 d. grįžo į pirmąją vietą Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge.

Birželio 17 d. Maskvoje pasaulio futbolo čempionate pirmą pralaimėjimą patyrė čempionės vardą ginanti Vokietija, nusileidusi Meksikai 0:1.