Lietuvos sporto savaitė. Auksinis „Žalgiris“ bei futbolo trenerių rokiruotės

Kauno „Žalgiris“ vėl apgynė Lietuvos krepšinio čempiono vardą, o nugalėtojų legionierius Brandonas Daviesas gavo naudingiausio finalo žaidėjo prizą, penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė iškovojo bronzos medalį pasaulio taurės baigiamajame etape, Vilniaus „Žalgirio“ ir „Trakų“ futbolo klubai pakeitė trenerius, ant Klaipėdos „Atlanto“ ir Kauno „Žalgirio“ futbolo komandų krito sutartų rungtynių šešėlis, o Lietuvos dviračių plento čempionate abejas vyrų lenktynes laimėjo Gediminas Bagdonas.

„Žalgirio“ krepšininkai pratęsė dominavimą LKL.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jun 25, 2018, 3:17 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 18 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas 31-ąjį kartą tapo Lietuvos čempionu. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo penktosiose rungtynėse „Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 80:70 ir laimėjo seriją 4:1. „Žalgiris“ čempionu tapo aštuntą sezoną iš eilės ir 20-ąjį kartą per LKL laikotarpį.

Birželio 18 d. „Trakų“ futbolo klubo treneriu paskirtas ispanas Kibu Vicuna, nuo 2007 metų daugiausiai dirbęs Lenkijos klubuose trenerio padėjėju. Nuo gegužės vidurio, kai buvo atleistas Olegas Vasilenka, „Trakams“ vadovavo klubo direktorius Virmantas Lemežis.

Birželio 19 d. Lietuvos futbolo federacija dėl įtarimų nesąžiningu žaidimu nukėlė A lygos rungtynes tarp Klaipėdos „Atlanto“ ir Kauno „Žalgirio“. Rungtynės turėjo vykti birželio 19 d.

Birželio 19 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Ferganoje (Uzbekistanas; „ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo baltarusiui Jehorui Herasimovui.

Birželio 20 d. Vilniuje įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono uždarymo šventė. Naudingiausiu LKL finalo žaidėju išrinktas amerikietis Brandonas Daviesas (Kauno „Žalgiris“), geriausiu sezono treneriu – Šarūnas Jasikevičius („Žalgiris“), geriausiu jaunu žaidėju – Laurynas Birutis („Šiauliai“), geriausiai besiginančiu žaidėju – amerikietis Chrisas Krameris (Vilniaus „Lietuvos rytas“), geriausiu užsieniečiu – kanadietis Kevinas Pangosas („Žalgiris“), garbingiausiu žaidėju – Renaldas Seibutis (Klaipėdos „Neptūnas“).

Birželio 21 d. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje „Charlotte Hornets“ antrajame rate 55-uoju šaukimu pasirinko Arnoldą Kulboką.

Birželio 21 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Thomasu Walkupu (1+1 sezonui), kuris praėjusį sezoną žaidė Liudvigsburgo „Riesen“ (Vokietija).

Birželio 22 d. Gargžduose Lietuvos dviračių plento čempionato atskiro starto lenktynių nugalėtojais tapo Daiva Tušlaitė („Ale Cipollini“; trečią kartą) ir Gediminas Bagdonas (AG2R; antrą kartą). Sidabro medalius laimėjo Olivija Baleišytė (Panevėžio „El-Eko-Sport“) ir Ramūnas Navardauskas („Bahrain-Merida“), bronzos – Silvija Pacevičienė (Kauno „Gaja“) ir Evaldas Šiškevičius („Delko-Marseille“).

Birželio 22 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Ostravoje (Čekija; keturios žvaigždutės) Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis užėmė 25-ąją vietą. Jie pagrindinio etapo grupėje pralaimėjo abu mačus.

Birželio 22 d. Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas nutraukė sutartį su treneriu Aurelijumi Skarbaliumi, kuris dirbo nuo sezono pradžios. Birželio 23 d. naujuoju treneriu paskirtas Valdas Urbonas, anksčiau penkis kartus tapęs Lietuvos čempionu su Panevėžio „Ekranu“, o praėjusį sezoną trumpai dirbęs Jūrmalos „Spartaks“ (Latvija). A lygoje antrąją vietą užimantis „Žalgiris“ per 17 rungtynių iškovojo 34 taškus ir 8 taškais atsilieka nuo čempionės vardą ginančios Marijampolės „Sūduvos“, kuri žaidė 16 rungtynių.

Birželio 22 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubo treneriu paskirtas Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis. Jis pakeitė nuo 2017 m. vasario mėnesio dirbusį Rimą Kurtinaitį, su kuriuo nebuvo pratęsta sutartis.

Birželio 22-23 d. Astanoje šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės baigiamojo etapo moterų varžybose Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė trečiąją vietą, Ieva Serapinaitė – 10-ąją. Vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė 25-ąją vietą.

Birželio 24 d. Laurynas Grigelis teniso Antalijos atvirojo čempionato atrankos antrajame rate pralaimėjo rusui Michailui Južnui 7:6, 4:6, 2:6.

Birželio 24 d. Gargžduose Lietuvos dviračių plento čempionato grupinių lenktynių nugalėtojais tapo Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) ir Gediminas Bagdonas (AG2R; antrąjį kartą).