Pasaulio sporto savaitė. R.Federerio bei L.Hamiltono kalneliai

Šveicarijos teniso legenda Rogeris Federeris tik savaitę pirmavo ATP reitinge, britas Lewisas Hamiltonas susigrąžino pirmąją vietą „Formulės-1“ pasaulio čempionato bendrojoje įskaitoje, Juodkalnijos vandensvydžio rinktinė tapo pasaulio lygos nugalėtoja, Rusijos sportininkai iškovojo daugiausiai medalių Europos fechtavimosi pirmenybėse, Kroatijos tenisininkai laimėjo abu praėjusią savaitę vykusius ATP turnyrus, o pasaulio futbolo čempionate per du turus teisę žaisti aštuntfinalyje užsitikrino Rusijos, Urugvajaus, Prancūzijos, Kroatijos, Anglijos ir Belgijos rinktinės.

R.Federeris prarado pirmąją poziciją.<br>Reuters nuotr.

Jun 25, 2018, 3:22 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 18 d. Kroatijos futbolo rinktinės vadovybė pašalino iš komandos puolėją Nikolą Kaliničių, kuris, pasiteisinęs nugaros skausmu, atsisakė žaisti per pirmąsias pasaulio čempionato rungtynes su Nigerija.

Birželio 18 d. Šveicaras Rogeris Federeris grįžo į pirmąją vietą Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge. Jis vėl aplenkė 4 savaites pirmavusį ispaną Rafaelį Nadalį. Per visą karjerą R.Federeris reitinge pirmavo 310 savaičių – ilgiausiai reitingo istorijoje.

Birželio 20 d. Urugvajaus ir Rusijos futbolo rinktinės pirmosios užsitikrino kelialapius į pasaulio čempionato atkrintamąsias varžybas. Jos iškovojo po dvi pergales ir pirmauja A grupėje.

Birželio 21 d. Novi Sade baigėsi Europos fechtavimosi čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (6 aukso, 2 sidabro, 3 bronzos), kurios sportininkai laimėjo pusės rungčių (6 iš 12) varžybas.

Birželio 21 d. Kelialapius į pasaulio futbolo čempionato atkrintamąsias varžybas užsitikrino antrąsias pergales pasiekusios Prancūzija (nugalėjo Peru 1:0) ir Kroatija (nugalėjo Argentiną 3:0).

Birželio 23 d. Budapešte vyrų vandensvydžio pasaulio lygos baigiamajo etapo finale Juodkalnija nugalėjo Vengriją 13:11. Bronzos medalius laimėjo Ispanija. Juodkalnija antrąjį kartą per 17 turnyrų tapo pasaulio lygos nugalėtoja (pirmąjį kartą – 2009 m.). 2013-2017 m. penkiskart iš eilės pasaulio lygos nugalėtoja tapusi Serbija šiais metais nepateko į baigiamąjį etapą, kuriame žaidė aštuonios stipriausios komandos.

Birželio 23 d. Sočyje pasaulio futbolo čempionato rungtynėse čempionės vardą ginanti Vokietija nugalėjo Švediją 2:1 ir išsaugojo galimybes patekti į aštuntfinalį. Antrąsias pergales čempionate pasiekė Belgija (nugalėjo Tunisą 5:2) ir Meksika (nugalėjo Korėją 2:1).

Birželio 24 d. Kastele „Formulės-1“ pasaulio čempionato Prancūzijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Antrąją vietą užėmė Maxas Verstappenas („Red Bull“), trečiąją – suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (145 taškai) vėl aplenkė vokietį Sebastianą Vettelį („Ferrari“; 131 taškas), kuris Prancūzijos etape užėmė tik penktąją vietą. „Formulės-1“ lenktynės Prancūzijoje surengtos po 10 metų pertraukos.

Birželio 24 d. Halės atvirojo teniso čempionato (Vokietija) finale kroatas Borna Čoričius nugalėjo šveicarą Rogerį Federerį 7:6, 3:6, 6:2. 21 metų B.Čoričius iškovojo antrąjį titulą karjeroje, o nugalėtojo vardo neapgynęs R.Federeris prarado pirmąją vietą ATP reitinge. Londone Karalienės klubo čempionato finale kroatas Marinas Čiličius nugalėjo serbą Novaką Džokovičių 5:7, 7:6, 6:3.

Birželio 24 d. Kelialapius į pasaulio futbolo čempionato atkrintamąsias varžybas užsitikrino G grupėje po dvi pergales iškovojusios Anglija (nugalėjo Panamą 6:1) ir Belgija. Anglijos rinktinė pasiekė didžiausią jos istorijoje pergalę per pasaulio pirmenybes.