Lietuvos sporto savaitė. Tvirti krepšininkų žingsniai bei nemaloni A. Gudžiaus staigmena

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tobulai pabaigė pasaulio čempionato atrankos pirmąjį etapą, disko metikas Andrius Gudžius patyrė nesėkmę lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape, „Trakų“ futbolininkai pasiekė lygiąsias pirmosiose Europos lygos rungtynėse, Lietuvos futbolo čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ pralaimėjo pavojingiausiems persekiotojams, Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubas atsidūrė ant žlugimo slenksčio, bėgikė Agnė Šerkšnienė pagerino 34 metus gyvavusį Lietuvos rekordą, Vadimas Korobovas tapo Europos baidarių ir kanokų irklavimo jaunimo čempionu, Lietuvos septyniukių regbio rinktinė namie pasirodė blogiau nei svetur, o Lietuvos beisbolo rinktinei nepavyko prasibrauti į žemyno pirmenybių stipriausiąją pakopą.

Lietuvos ir Vengrijos rinktinių dvikova.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2018-07-02 13:04, atnaujinta 2018-07-02 13:16

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 25 d. Teniso turnyro Antalijoje („ATP 250“) pirmajame rate Ričardas Berankis nugalėjo rusą Jevgenijų Donskojų 6:2, 6:7, 6:3.

Birželio 26 d. Lietuvos futbolo A lyga, paprašius finansinių sunkumų turinčiam Klaipėdos „Atlantui“, nukėlė dvejas šio klubo rungtynes su Kauno „Stumbru“ (turėjo vykti birželio 26 d. Kaune) ir su Vilniaus „Žalgiriu“ (liepos 4 d. Klaipėdoje). Taip pat nukeltos „Atlanto“ ir „Stumbro“ rungtynės Lietuvos taurės aštuntfinalyje (birželio 30 d. Klaipėdoje). Dėl vėlavusių atlyginimų išvykus daugeliui žaidėjų, „Atlanto“ sudėtyje liko tik aštuoni futbolininkai.

Birželio 27 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderių rungtynėse čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ namie pralaimėjo Vilniaus „Žalgiriui“ 0:1. „Sūduva“ liko pirmojoje vietoje (42 taškai per 17 rungtynių), bet „Žalgirio“ (37/18) atsilikimas sumažėjo iki 5 taškų.

Birželio 27 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas vienam sezonui pratęsė sutartį su treneriu Šarūnu Jasikevičiumi.

Birželio 27 d. Teniso turnyro Antalijoje antrajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo prancūzui Adrianui Mannarino 4:6, 5:7.

Birželio 28 d. Futbolo Europos lygos preliminaraus atrankos etapo pirmosiose rungtynėse Osvestryje (Anglija) „Trakai“ sužaidė lygiosiomis su „Cefn Druids“ (Velsas) 1:1. Atsakomosios rungtynės vyks liepos 5 d. Alytuje.

Birželio 28 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Gdanske nugalėjo Lenkiją 79:61.

Birželio 29 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Varšuvoje (keturios žvaigždutės) Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius atkrintamųjų varžybų pirmajame rate pralaimėjo lenkams Piotrui Kantorui ir Bartoszui Losiakui 16:21, 21:23.

Birželio 29 d. Lengvaatletis Simas Bertašius trečią kartą per mėnesį pagerino 1500 m bėgimo Lietuvos rekordą. Turnyre Vilniuje jis nuotolį nubėgo per 3 min. 39,01 sek.

Birželio 29-30 d. Lietuvos beisbolo rinktinė Europos čempionato atkrintamajame mače dėl vietos A pakopoje Vienos Noištate pralaimėjo Austrijai 0:10 ir 3:25.

Birželio 30 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Edgaras Ulanovas pratęsė sutartį su Kauno „Žalgiriu“ (1+1 sezonui).

Birželio 30 d. Andrius Gudžius lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Paryžiuje disko metimo varžybose užėmė 10-ąją vietą (61,63 m). Nugalėtoju tapo jamaikietis Fedrickas Dackresas (67,01 m). F.Dacresas grįžo į pirmąją vietą Deimantinės lygos disko metimo bendrojoje įskaitoje (25 taškai), o A.Gudžius nukrito į antrąją vietą (22 taškai).

Birželio 30-liepos 1 d. Vadimas Korobovas tapo Europos baidarių ir kanojų irklavimo jaunimo čempionu. Auronce (Italija) vykusiose varžybose V.Korobovas laimėjo vienviečių kanojų 200 m lenktynes. Jis taip pat iškovojo bronzos medalį vienviečių kanojų 1000 m lenktynėse, o Artūras Seja laimėjo sidabro medalį vienviečių baidarių 200 m lenktynėse.

Liepos 1 d. Lietuvos rinktinės futbolininkas, geriausias 2017 metų A lygos žaidėjas Karolis Laukžemis (Marijampolės „Sūduva“) pasirašė trijų sezonų sutartį su Vitorijos „Alaves“ (Ispanija), tačiau iškart buvo paskolintas Pulos „Istra“ (Kroatija).

Liepos 1 d. Šiauliuose vyrų regbio septyniukių Europos čempionato antrosios pakopos („Trophy“) antrajame etape Lietuvos rinktinė užėmė penktąją vietą. Ketvirtfinalyje lietuviai pralaimėjo Latvijai 12:14. Finale Rumunija nugalėjo Belgiją 35:5. Antrosios pakopos bendrojoje įskaitoje Lietuva užėmė trečiąją vietą (pirmąją vietą užėmė ir vienintelį kelialapį į stipresnę pakopą iškovojo abu etapus laimėjusi Rumunija, antrąją vietą užėmė Belgija).

Liepos 1 d. Lengvaatletė Agnė Šerkšnienė per Šo de Fone (Šveicarija) vykusias varžybas pagerino 400 m bėgimo Lietuvos rekordą (50,99 sek.), bet šioje rungtyje užėmė tik trečiąją vietą. Iki tol Lietuvos rekordas priklausė Daliai Matusevičienei, kuri 1984 metais šį nuotolį nubėgo per 51,12 sek.

Liepos 1 d. Joniškyje Lietuvos galiūnų čempionato baigiamojo etapo nugalėtoju tapo Vytautas Lalas.

Liepos 1 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Budapešte nugalėjo Vengriją 73:50. Lietuviai pirmajame atrankos etape laimėjo visas 6 rungtynes (po du kartus nugalėjo Lenkiją, Vengriją ir Kosovą), užėmė pirmąją vietą grupėje ir pateko į antrąjį atrankos etapą, kurio varžybos prasidės 2018 m. rugsėjo mėnesį.