Agnė Šerkšnienė ir jos varžovės. Kas yra kas 400 metrų bėgime?

Agnė Šerkšnienė – viena vyriausių Lietuvos rinktinės lengvaatlečių Europos čempionate. Tačiau jos šio sezono rezultatai tapo dar vienu įrodymu, kad proveržio galima sulaukti jau esant gana brandaus amžiaus. 30-metė sportininkė šį sezoną pagerino nuo praėjusio amžiaus gyvavusius 200 ir 400 m bėgimo Lietuvos rekordus bei pirmą kartą karjeroje pateko į Europos čempionato finalą.

Agnė Šerkšnienė dalyvaus 400 m bėgimo finale.<br> T.Gaubio nuotr.

Aug 11, 2018, 11:27 AM, atnaujinta Aug 11, 2018, 11:29 AM

Šeštadienį vakare A.Šerkšnienė kovos dėl medalio 400 m bėgimo varžybose.

400 m bėgimo varžybose viešpatauja Amerikoje ir Afrikoje gimusios lengvaatletės. Pernai pasaulio čempionato finale nebuvo nė vienos europietės, o šiais metais vieną stadiono ratą greičiau nei per 50 sek. nubėgo tik Shaunae Miller-Uibo iš Bahamų, Nigerijoje gimusi, bet nuo paauglystės Bachreine gyvenanti Salwa Eid Naser (tikrasis vardas Ebelechukwu Agbapuonwu) bei trys amerikietės Shakima Wimbley, Lynna Irby ir Kendall Ellis.

Dviejuose praėjusiuose Europos čempionatuose šios rungties nugalėtoja irgi tapo ne Europoje išugdyta bėgikė – kubietė Libania Grenot, kuri nuo praėjusio dešimtmečio vidurio gyvena Italijoje, ištekėjo už šios šalies piliečio ir 2008 metais gavo Italijos pasą.

Šį sezoną dviejuose iš šešių Deimantinės lygos etapų nestartavo nė viena europietė. Kituose etapuose tarp Senojo žemyno bėgikių geriausiai pasirodė slovėnė Anita Horvat, liepos viduryje užėmusi penktąją vietą Monake vykusiose varžybose. Tačiau Europos čempionate slovėnė nesublizgėjo. Antrajame pusfinalyje, kuriame bėgo ir A.Šerkšnienė, A.Horvat užėmė tik ketvirtąją vietą ir į finalą nepateko.

Beje, jau pusfinalyje iškrito dar dvi garsios bėgikės: čempionės vardą gynusi L.Grenot ir užpernai Europos pirmenybių bronzos medalį iškovojusi britė Anyika Onuora (ji pusfinalyje irgi bėgo kartu su A.Šerkšniene ir užėmė trečiąją vietą).

Šio sezono lyderė tarp europiečių yra šveicarė Lea Sprunger (50,52 sek.). Tačiau Europos čempionate L.Sprunger nedalyvauja 400 m bėgimo varžybose, nes ši rungtis jai nėra svarbiausia. Šveicarės specializacija – 400 m bėgimas su barjerais. Užpernai ji būtent šioje rungtyje iškovojo Europos pirmenybių bronzos medalį, o šiais metais iškėlė sau tikslą žūtbūt tapti žemyno čempione. Tikslas buvo pasiektas – penktadienį 400 m barjerinio bėgimo finale L.Sprunger aplenkė visas varžoves.

Šį sezoną, be L.Sprunger, 400 m greičiau nei per 51 sek. nubėgo tik dvi europietės: olandė Lisanne de Witte (50,96 sek.) ir A.Šerkšnienė (50,99 sek.). Beje, visi trys geriausi šio sezono Europos rezultatai buvo pasiekti per liepos 1 d. Šo de Fone (Šveicarija) vykusias varžybas.

Šeštadienį vakare L.De Witte bus viena iš septynių A.Šerkšnienės varžovių Europos čempionato finale.

Tarp aštuonių finalininkių bus tik viena sportininkė, savo kolekcijoje jau turinti šios rungties Europos pirmenybių apdovanojimą. Prancūzė Floria Guei užpernai laimėjo sidabro medalį.

Dar dvi sportininkės britė Laviai Nielsen bei lenkė Justyna Šwięty-Ersetic yra laimėjusios Europos ar pasaulio pirmenybių medalių bėgdamos estafetės 4x400 m ketveriukėje.

Ketvirtadienį pusfinalyje greičiausiai bėgo L.Nielsen, ratą apsukusi per 51,21 sek. ir pasiekusi karjeros rekordą. Per 51,23 sek. nuotolį nubėgo J.Šwięty-Ersetic ir graikė Maria Belibasaki.

A.Šerkšnienė yra pirmoji Lietuvos atstovė per Europos čempionatą patekusi į 400 m bėgimo finalą.

Šios rungties varžybose apskritai dalyvavo tik trys lietuvės. 2002 metais Žana Minina užėmė 18-ąją vietą, 2012 metais A.Šerkšnienė – 14-ąją, 2014 metais A.Šerkšnienė – 9-ąją ir Modesta Morauskaitė – 27-ąją.

M.Morauskaitė šiais metais antrą kartą dalyvavo Europos čempionate, bet atrankos etape užėmė tik 18-ąją vietą ir nepateko į pusfinalį.