Agnė Šerkšnienė 400 metrų bėgimo rungties finale buvo šešta

Viena vyriausių Lietuvos rinktinės lengvaatlečių Europos čempionate 30-metė Agnė Šerkšnienė pirmąjį kartą karjeroje pateko į Europos čempionato finalą ir šeštadienio vakarą kovojo dėl medalio 400 metrų lemiamosiose bėgimo varžybose. Mūsiškė nuotolį įveikė per 51,42 sek. ir užėmė šeštąją vietą.

Agnė Šerkšnienė Europos čempionato finale užėmė šeštąją vietą.<br> A.Pliadžio nuotr.
Agnė Šerkšnienė Europos čempionato finale užėmė šeštąją vietą.<br> T.Gaubio nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2018-08-11 21:08, atnaujinta 2018-08-11 23:03

A.Šerkšnienė šį sezoną pagerino nuo praėjusio amžiaus gyvavusius 200 ir 400 metrų bėgimo Lietuvos rekordus ir yra pirmoji Lietuvos atstovė per Europos čempionatą patekusi į 400 metrų bėgimo finalą.

Europos čempione tapo lenkė  Justyna Šwięty-Ersetič (50,41 sek.), aplenkusi graikę Marią Belibasakį (50,45) ir olandę Lisannę de Wittę (50,77).

Už lietuvę greičiau bėgo britė Laviai Nielsen (51,21) ir dar viena Lenkijos atstovė Iga Baumgart-Witan (51,24).

Savo ruožtu A.Šerkšnienė distancijoje aplenkė prancūzę Florią Guei (51,57) ir olandę Madiea Ghafoor (51,57).

Šios rungties varžybose apskritai dalyvavo tik trys lengvaatletės iš Lietuvos.

2002 metais Žana Minina užėmė 18-ąją vietą, 2012 metais A.Šerkšnienė – 14-ąją, 2014 metais A.Šerkšnienė – 9-ąją ir Modesta Morauskaitė – 27-ąją.

M.Morauskaitė šiais metais antrą kartą dalyvavo Europos čempionate, bet atrankos etape užėmė tik 18-ąją vietą ir nepateko į pusfinalį.