Lietuvos sporto savaitė. Medaliai iš Europos čempionatų ir futbolo klubų kovos

Praėjusią savaitę Lietuvoje spindėjo visų trijų spalvų Europos čempionatų medaliai: disko metikas Andrius Gudžius pasidabino auksu, plaukikas Danas Rapšys – sidabru, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė – bronza.

R.Meilutytė 100 m krūtine plaukime iškovojo sidabro medalį.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Aug 13, 2018, 10:34 AM

Šių trijų sportininkų laimėjimai intensyvią savaitę buvo tik ledkalnio viršūnė. Į Europos plaukimo ir lengvosios atletikos pirmenybių finalus pateko dar keli mūsų šalies atstovai, du stipriausi šalies vyrų futbolo klubai Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“ žaidė Europos lygos atrankos trečiojo etapo rungtynes, Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės pradėjo Čempionių lygos sezoną, Lietuvos merginų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė iškovojo kelialapį į Europos čempionato A pakopą, tenisininkas Ričardas Berankis pratęsė pralaimėjimų seriją, o stipriausi Lietuvos krepšinio klubai aktyviai darbavosi tarpsezonio rinkoje.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 6 d. Glazge Europos dviračių treko čempionate Vasilijus Lendelis sprinto varžybose užėmė 8-ąją vietą. Lietuvos sportininkai Europos čempionate medalių neiškovojo.

Rugpjūčio 6 d. Glazge Europos plaukimo čempionate Andrius Šidlauskas 200 m plaukimo krūtine finale užėmė šeštąją vietą. 200 plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje Danas Rapšys užėmė pirmąją vietą ir pateko į finalą.

Rugpjūčio 6 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Donatu Sabeckiu, praėjusį sezoną žaidusiu „Šiauliuose“, ir Panevėžio „Lietkabeliui“ paskolino Paulių Valinską. Utenos „Juventus“ pasirašė sutartį su Vaidu Čepukaičiu, kuris praėjusį sezoną žaidė Panevėžio „Lietkabelyje“ ir į „Juventus“ grįžo po metų pertraukos.

Rugpjūčio 7 d. Alytuje moterų futbolo Čempionių lygos grupės turnyro pirmosiose rungtynėse Šiaulių „Gintra-Universitetas“ sužaidė lygiosiomis su Espo „Honka“ (Suomija) 1:1.

Rugpjūčio 7 d. Danas Rapšys iškovojo sidabro medalį Europos plaukimo čempionate. Jis užėmė antrąją vietą plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi. Čempionu tapo britas Duncanas Scottas.

Rugpjūčio 7 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Mindaugu Kupšu, kuris praėjusį sezoną žaidė Utenos „Juventus“.

Rugpjūčio 8 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Dominique‘u Suttonu (praėjusį sezoną žaidė Trento „Dolomiti Energia“), Klaipėdos „Neptūnas“ – su amerikiečiu Kyle‘u Weaveriu (Jėnos „Science City“), Panevėžio „Lietkabelis“ pratęsė sutartį su Simu Jasaičiu.

Rugpjūčio 8 d. Glazge Europos dviračių sporto čempionato vyrų atskiro starto plento lenktynėse Gediminas Bagdonas užėmė 25-ąją vietą, Ramūnas Navardauskas – 27-ąją. Moterų lenktynėse Daiva Ragažinskienė užėmė 28-ąją vietą.

Rugpjūčio 8 d. Andrius Gudžius tapo Europos lengvosios atletikos čempionu. Jis laimėjo disko metimo varžybas (68 m 46 cm). 800 m bėgimo pusfinalyje Eglė Balčiūnaitė užėmė 15-ąją vietą ir nepateko į finalą.

Rugpjūčio 8 d. Europos plaukimo čempionate Rūta Meilutytė 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje užėmė trečiąją vietą ir pateko į finalą. Simonas Bilis 50 m

plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje užėmė 8-ąją vietą (po papildomo plaukimo) ir pateko į finalą.

Rugpjūčio 9 d. Glazge Europos gimnastikos čempionate Tomas Kuzmickas nepateko į nė vienos rungties finalą. Per atranką jis geriausiai pasirodė atlikdamas pratimus ant lygiagrečių (31-oji vieta). Robertas Tvorogalas atsisakė startuoti dėl nugaros traumos.

Rugpjūčio 9 d. Europos plaukimo čempionate Lietuvos vyrų rinktinė kombinuotoje estafetėje 4x100 m užėmė ketvirtąją vietą. Rūta Meilutytė užėmė ketvirtąją vietą plaukdama 50 m krūtine, Simonas Bilis užėmė penktąją vietą plaukdamas 50 m laisvuoju stiliumi. Medalių įskaitoje Lietuva užėmė 12-ąją vietą (sidabro medalius laimėjo R.Meilutytė ir Danas Rapšys), taškų įskaitoje – 16-ąją vietą. Lietuvos plaukikai pagerino penkis šalies rekordus.

Rugpjūčio 9 d. Futbolo Europos lygos atrankos trečiojo etapo pirmosiose rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ išvykoje nugalėjo Jūrmalos „Spartaks“ 1:0, Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje pralaimėjo „Sevilla“ 0:1. Atsakomosios rungtynės Lietuvoje vyks rugpjūčio 16 d.

Rugpjūčio 9 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Jonas Mačiulis pasirašė vieno sezono sutartį su Atėnų AEK. Praėjusį sezoną J.Mačiulis žaidė Madrido „Real“ ir Krasnodaro „Lokomotiv“.

Rugpjūčio 9 d. Europos lengvosios atletikos čempionate Edis Matusevičius ieties metimo varžybose užėmė 10-ąją vietą. Agnė Šerkšnienė 400 m bėgimo pusfinalyje užėmė 7-ąją vietą ir pateko į finalą.

Rugpjūčio 10 d. Lietuvos motobolo rinktinė Europos čempionate Kovrove (Rusija) užėmė penktąją vietą. Turnyre dalyvavo šešios komandos.

Rugpjūčio 10 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Maskvoje (keturios žvaigždutės) Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis grupėje pralaimėjo abu mačus ir nepateko į atkrintamąsias varžybas. Ieva Dumbauskaitė ir Irina Zobnina iškrito antrajame atrankos etape.

Rugpjūčio 10 d. Moterų futbolo Čempionių lygos grupės turnyro antrosiose rungtynėse Šiaulių „Gintra-Universitetas“ nugalėjo „Skala“ (Farerų Salos) 7:0.

Rugpjūčio 10 d. Liveta Jasiūnaitė iškovojo Europos lengvosios atletikos čempionato bronzos medalį. Ji užėmė trečiąją vietą ieties metimo varžybose (61,59 m). Airinė Palšytė užėmė ketvirtąją vietą šuolių į aukštį varžybose, Simas Bertašius – šeštąją vietą 1500 m bėgime.

Rugpjūčio 11 d. Baigėsi Kuršių marių regata, kurios nugalėtoja tapo jachta „Cool Water“ (kapitonas Raimondas Šiugždinis).

Rugpjūčio 11 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Michaelu Morrisonu, praėjusius keturis sezonus žaidusiu Frankfurto „Skyliners“.

Rugpjūčio 11 d. Europos lengvosios atletikos čempionate 20 km ėjimo varžybose Brigita Virbalytė-Dimšienė užėmė ketvirtąją vietą, Živilė Vaciukevičiūtė – penktąją. Agnė Šerkšnienė užėmė šeštąją vietą 400 m bėgime. Vieną aukso ir vieną bronzos medalį laimėjusi Lietuva Europos čempionato medalių ir taškų įskaitose užėmė 17-ąsias vietas.

Rugpjūčio 11 d. Ričardas Berankis teniso turnyro „Cincinnati Masters“ („ATP 1000“) atrankos pirmajame rate pralaimėjo ispanui Guillermo Garciai-Lopezui 4:6, 3:6. R.Berankis nuo birželio pabaigos pralaimėjo šešis iš eilės mačus, o rugpjūčio 13 d. paskelbtame ATP reitinge iškrito iš pirmojo šimtuko (nukrito iš 95-osios į 105-ąją vietą).

Rugpjūčio 11 d. Orhuse (Danija) pasaulio buriavimo čempionate RS:X klasėje Juozas Bernotas užėmė 48-ąją vietą, „Laser Radial“ klasėje Viktorija Andrulytė užėmė 46-ąją vietą, Milda Eidukevičiūtė – 58-ąją, „Laser“ klasėje Karolis Janulionis užėmė 116-ąją vietą, Martis Pajarskas – 139-ąją.

Rugpjūčio 12 d. Račicuose (Čekija) pasaulio jaunių (iki 18 m.) irklavimo čempionate pavienių dviviečių valčių merginų varžybose Vytautė Urbonaitė ir Kamilė Kralikaitė užėmė ketvirtąją vietą, vaikinų varžybose Dovydas ir Domantas Stankūnai užėmė šeštąją vietą.

Rugpjūčio 12 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su kroatu Franu Pilepičiumi, kuris praėjusį sezoną žaidė „Selčuk“ (Turkijos antroji lyga).

Rugpjūčio 12 d. Lietuvos merginų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė Europos čempionato B pakopos turnyre Austrijoje užėmė pirmąją vietą ir iškovojo kelialapį į A pakopą. Lietuvės pusfinalyje nugalėjo Turkiją 69:49, finale – Baltarusiją 86:71.

Rugpjūčio 12 d. Novi Sade Lietuvos vaikinų (iki 16 m.) krepšinio rinktinė Europos čempionato pirmajame etape visas trejas rungtynes laimėjo 34 taškų ar didesniu skirtumu ir grupėje užėmė pirmąją vietą.

Rugpjūčio 12 d. Europos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse Gediminas Bagdonas užėmė 39-ąją vietą, Ramūnas Navardauskas iki finišo nenuvažiavo.

Rugpjūčio 12 d. Pirmojo Europos sporto čempionato (kartu rengtų septynių sporto šakų Europos čempionatų) bendroje medalių įskaitoje Lietuva užėmė 20-ąją vietą (1 aukso, 4 sidabro, 2 bronzos). Lietuviai iškovojo medalius lengvosios atletikos (1 aukso ir 1 bronzos), irklavimo (2 sidabro ir 1 bronzos) ir plaukimo (2 sidabro) čempionatuose.