„Dragūno“ rankininkai iškrito iš EHF turnyro

Šešių įvarčių atsilikimas, kurį Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai parsivežė iš Islandijos, buvo per didelis. Lietuvos čempionai šeštadienį namie laimėjo EHF taurės atrankos pirmojo etapo atsakomąsias rungtynes su „Selfoss“ komanda 27:26 (12:12), bet į kitą etapą nepateko. Prieš savaitę išvykoje klaipėdiečiai pralaimėjo 28:34.

Klaipėdos „Dragūnas“ traukiasi iš EHF taurės turnyro.<br> Facebook nuotr.

2018-09-08 20:07

Antrajame etape „Selfoss“ spalio mėnesį žais su Ribnicos „Riko“ klubu iš Slovėnijos. „Riko“ rankininkams pirmajame etape žaisti nereikėjo.

Namie „Dragūnas“ parodė visai kitokį veidą negu Islandijoje: daug drąsiau puolė, tiksliau gynėsi ir išvengė svyravimų, kurie brangiai kainavo per pirmąsias rungtynes. Tuo tarpu varžovai stengėsi žaisti daug atsargiau. Selfoso rankininkai, saugodami prieš savaitę sukauptą šešių įvarčių atsargą, lėtino žaidimą ir smarkiai neišgyvendavo, jei jų atakos nesibaigdavo įvarčiu. „Selfoss“ prioritetas buvo gynyba.

Beveik visą pirmąjį kėlinį komandos žygiavo koja kojon. Skirtumas tik vieną kartą buvo didesnis negu vienas įvartis – 27-ąją min. tris įvarčius paeiliui įmetęs „Selfoss“ nutolo 11:9. Visą kitą laiką arba buvo lygu, arba vienu įvarčiu pirmavo kuri nors komanda. O į priekį išsiverždavo tai vieni, tai kiti.

Vis dėlto toks siužetas tiko svečiams, o Lietuvos čempionams reikėjo drastiškų permainų.

Permainas pradėjo „Dragūno“ vartininkas Maksymas Voliuvačas. Iki tol komandos negelbėjęs ukrainietis, antrojo kėlinio pradžioje atrėmė bent tris pavojingus varžovų metimus. Šie epizodai suteikė sparnus aikštės žaidėjams: įvarčiai į svečių vartus pabiro ir iš abiejų kraštų, ir nuo linijos, o šeimininkams pradėjus diktuoti sąlygas, islandų pasitikėjimas savimi buvo įskeltas. Žaisdami be vieno pašalinto rankininko, varžovai pažeidė keitimo taisyklę ir aikštėje liko vos keturiese (neskaičiuojant vartininko). Tuo pasinaudoję klaipėdiečiai 40-ąją min. pirmą kartą padidino skirtumą iki keturių įvarčių 19:15.

Vis dėlto pabaigti darbo Artūro Juškėno vyrams nepavyko. Tiesa, „Dragūnas“ keliskart didino persvarą iki penkių įvarčių (21:16, 22:17, 23:18), bet nė sykio nepasiekė reikiamos šešių įvarčių ribos. Nors laikas dar nespaudė, Klaipėdos rankininkai pradėjo skubėti ir padarė kelias klaidas gindamiesi bei prarado kamuolį puldami. O supratę, kad nepavyks įgyti reikiamos persvaros, paskutinėmis minutėmis klaipėdiečiai leido varžovams sumažinti atsilikimą.

„Dragūnas“ pratęsė nesėkmingų europinių sezonų seriją. Klaipėdiečiai jau penktus metus iš eilės pralaimėjo pirmiesiems varžovams. 2014, 2015, 2017 ir šių metų rudenį „Dragūnas“ suklupo EHF taurės pirmajame etape, o 2016 metų rudenį jau po pirmosios dvikovos pasitraukė iš Iššūkio taurės turnyro.

Klaipėdos „Dragūnas“ – „Selfoss“ 27:26 (12:12). Ž.G.Virbauskas 6, Vaitekūnas 6, Stropus 5, Cibulskis 3, Bliuvas 3, Simonavičius 2, Juškėnas 1, Butkus 1/Steinthorssonas 6, Grimssonas 4.

Rungtynių eiga: 3:3, 6:6 (17 min.), 9:8, 9:11 (27 min.), 11:11, 12:12 (kėlinys); 13:14, 16:14, 19:15 (40 min.), 21:16 (48 min.), 23:20, 25:21, 25:23 (56 min.), 27:23, 27:26.