Pasaulio sporto savaitė. JAV teniso čempionato finišas ir futbolo Tautų lygos startas

Serbas Novakas Džokovičius ir japonė Naomi Osaka tapo JAV atvirojo teniso čempionato nugalėtojais, Madagaskare per spūstį stadiono prieigose žuvo futbolo sirgalius, amerikietiškojo futbolo komandos pradėjo NFL sezoną, geriausi Danijos futbolininkai paskelbė streiką dėl komercinių teisių, o Europos šalių futbolo rinktinės sužaidė pirmąsias rungtynes naujame Tautų lygos turnyre.

Novakas Džokovičius triumfavo „US Open“ turnyre.<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.

Sep 10, 2018, 10:40 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 3 d. Niujorke JAV atvirojo teniso čempionato aštuntfinalyje penkiskart šio turnyro nugalėtojas Rogeris Federeris pralaimėjo ATP reitinge 55-ąją vietą užimančiam australui Johnui Millmanui 6:3, 5:7, 6:7, 6:7. 29 metų J.Millmanas pirmą kartą karjeroje nugalėjo pirmojo dešimtuko tenisininką ir pirmą kartą pateko į Didžiojo kirčio turnyrų ketvirtfinalį.

Rugsėjo 3 d. Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA) paskelbė trijų pretendentų tapti geriausiu 2018 metų pasaulio futbolininku sąrašą. Į jį pateko portugalas Cristiano Ronaldo (Madrido „Real“, Turino „Juventus“), kroatas Luka Modričius („Real“) ir egiptietis Mohamedas Salahas („Liverpool“).

Rugsėjo 3 d. Buvęs Brazilijos futbolo rinktinės žaidėjas Ronaldo įsigijo 51 proc. Valjadolido „Real“ futbolo klubo akcijų.

Rugsėjo 4 d. Tunchoje (Kolumbija) Pietų Amerikos moterų krepšinio čempionato finale Argentina nugalėjo Braziliją 65:64. Bronzos medalius laimėjo Kolumbija. Argentina čempione tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 1948 m.) ir nutraukė Brazilijos rinktinės auksinę seriją (brazilės nuo 1986 metų žemyno čempionėmis tapo 16 kartų iš eilės).

Rugsėjo 4 d. JAV atvirojo teniso čempionato ketvirtfinalyje nugalėtojos vardą gynusi amerikietė Sloane Stephens pralaimėjo latvei Anastasijai Sevastovai 2:6, 3:6. Į pusfinalį nepateko nė viena iš 16 aukščiausiai skirstytų tenisininkių.

Rugsėjo 5 d. Danijos futbolo žaidėjų sąjungai paskelbus streiką dėl komercinių teisių, Danijos futbolo sąjunga (DBU) šalies rinktinę sudarė iš futbolininkų, žaidžiančių mėgėjų lygose ir salės futbolo žaidėjų. Ši Danijos rinktinė rugsėjo 5 d. svečiuose pralaimėjo draugiškas rungtynes Slovakijai 0:3. Prieš Tautų lygois rungtynes su Velsu geriausi Danijos futbolininkai nutraukė streiką ir danai namie laimėjo 2:0 (rugsėjo 9 d.).

Rugsėjo 6 d. Prasidėjo pirmasis futbolo Europos Tautų lygos turnyras. Pirmosiose rungtynėse Miunchene Vokietija ir pasaulio čempionė Prancūzija sužaidė lygiosiomis 0:0.

Rugsėjo 6 d. Prasidėjo Šiaurės Amerikos amerikietiškojo futbolo Nacionalinės futbolo lygos (NFL) 99-asis čempionatas. Pirmosiose rungtynėse čempiono vardą ginantis „Philadelphia Eagles“ namie nugalėjo „Atlanta Falcons“ 18:12.

Rugsėjo 7 d. Pirmoji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis teniso JAV atvirajame čempionate nebaigė pusfinalio mačo dėl traumos. R.Nadalis po dviejų setų atsiliko nuo trečiosios pasaulio raketės argentiniečio Juano Martino Del Potro 6:7, 2:6. Kitame pusfinalyje serbas Novakas Džokovičius nugalėjo japoną Kei Nishikori 6:3, 6:4, 6:2.

Rugsėjo 7 d. Futbolo Tautų lygos rungtynėse Italija namie sužaidė lygiosiomis su Lenkija 1:1.

Rugsėjo 8 d. Futbolo Tautų lygos rungtynėse Ispanija svečiuose nugalėjo Angliją 2:1, Šveicarija namie – Islandiją 6:0.

Rugsėjo 8 d. JAV atvirojo teniso čempionato moterų finale japonė Naomi Osaka nugalėjo amerikietę Sereną Williams 6:2, 6:4. 19-oji pasaulio raketė N.Osaka tapo pirmąja Japonijos tenisininke, žaidusia Didžiojo kirčio turnyro finale, ir iškovojo vos antrąjį WTA titulą karjeroje. Šešiskart JAV čempionato nugalėtoja S.Williams žaidė 31-ajame Didžiojo kirčio turnyro finale (laimėjo 23), bet šiais metais pralaimėjo abu finalus.

Rugsėjo 9 d. Antananarive prieš Afrikos futbolo čempionato rungtynes tarp Madagaskaro ir Senegalo rinktinių per grūstį prie įėjimo į „Mahamasina“ stadioną vienas žmogus žuvo ir dar apie 40 buvo sužeisti. Rungtynės baigėsi rezultatu 2:2.

Rugsėjo 9 d. Futbolo Tautų lygos rungtynėse Prancūzija nugalėjo Nyderlandus 2:1.

Rugsėjo 9 d. Tiranoje Europos merginų (iki 19 m.) tinklinio čempionato finale Italija nugalėjo Rusiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Lenkija.

Rugsėjo 9 d. Daugiadienėse dviračių lenktynėse „Vuelta a Espana“ po dviejų savaičių pirmauja britas Simonas Yatesas („Mitchelton“). Nuo lyderio 26 sek. atsilieka ispanas Alejandro Valverde („Movistar“), 33 sek. – kolumbietis Nairo Quintana („Movistar“).

Rugsėjo 9 d. Surgute (Rusija) moterų vandensvydžio pasaulio taurės baigiamojo etapo finale JAV nugalėjo Rusiją 8:5. Bronzos medalius laimėjo Australija.

Rugsėjo 9 d. JAV atvirojo teniso čempionato vyrų finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo argentinietį Juaną Martiną Del Potro 6:3, 7:6, 6:3. N.Džokovičius trečiąjį kartą tapo JAV čempionu (du praėjusius – 2011 ir 2015 m.) ir iškovojo 14-ąjį Didžiojo kirčio titulą. Daugiau Didžiojo kirčio turnyrų per karjerą laimėjo tik šveicaras Rogeris Federeris (20) ir ispanas Rafaelis Nadalis (17).