Prestižiniame „Grand Slam“ turnyre - įtikinama lietuvės pergalė

Prestižiniame „Grand Slam“ tekvondo turnyre Wuxi (Kinija) Klaudija Tvaronavičiūtė nepaliko vilčių Rusijos kovotojai 22-ejų metų Darjai Volkovai.

Klaudija Tvaronavičiūtė pergalingai pradėjo prestižinį turnyrą Kinijoje.<br>G.Šiupario nuotr.

Oct 26, 2018, 3:44 PM

Tarp 29 turnyro dalyvių, besivaržančių olimpinėje iki 57 kg svorio kategorijoje, 11-ąjį reitingą turinti lietuvė įtikinamai laimėjo dvikovą 2:0 (8:0, 8:5). Šiame turnyre taikoma nauja sistema: trečiasis raundas atšaukiamas, jei pirmuosius du laimi tas pats sportininkas.

Treniruočių stovykloje gautą traumą išsigydžiusi Lietuvos tekvondo rinktinės lyderė pirmajame raunde triuškino varžovę iš Rusijos. Tačiau pastaroji netruko įrodyti, kad atsitiktiniai sportininkai į „Grand Slam“ kvietimo negauna – pasinaudojo Klaudijos atsipalaidavimu ir antrajame raunde persvėrė rezultatą 5:2. Vis dėlto raundo pabaigą kaip iš natų kovojusi 19-metė lietuvė netrukus susigrąžino persvarą ir iškovojo pergalę.

Šeštadienį vyksiančiame antrajame etape K.Tvaronavičiūtės laukia akistata su Kinijos atstove Kaiqi Liu, kuri pirmojoje kovoje pateikė didžiausią staigmeną. Tik 27-ąją vietą pagal reitingą tarp turnyro dalyvių užimanti 18-metė kinė įtikinamai nugalėjo Taivano sportininkę Chia-ling Lo. Pastaroji buvo laikyta viena turnyro favoričių – reitinge žengė 6-ojoje vietoje.

Kaiqi Liu skambiausią karjeros pergalę iškovojo pernai JAV – laimėjo „US Open“ turnyrą. Penktadienį laimėta kova prieš Taivano sportininkę jai buvo 16-oji pergalė karjeroje.

Jei trenerio Romualdo Montvido auklėtinei pavyks laimėti antrąją kovą, trečiojoje jos lauks dar didesnis iššūkis. Tikėtina, kad į trečiąjį etapą prasibraus viena turnyro favoričių Kinijos sportininkė Lijun Zhou, kuri pirmąjį etapą praleido.

Pagal reitingą 3-iąją vietą tarp kovotojų užimanti kinė, prieš kelias dienas privertė nervintis net dukart olimpinę čempionę britę Jadę Jones. Šios dvi kovotojos spalio 21-ąją susirėmė Mančesteryje vykusio „Grand Prix“ finale. Kinijos sportininkė nusileido po atkaklios kovos 4:11.