Metų lengvaatlečiais išrinkti Andrius Gudžius ir Liveta Jasiūnaitė

Europos čempionate iškovoti medaliai užtikrino lengvaatlečiams Metų sportininkų titulus Lietuvoje. Jais sekmadienį paskelbti berlyne vasarą žemyno čempionu tapęs disko metikas Andrius Gudžius ir bronzą iškovojusi ieties metikė Liveta Jasiūnaitė.

Metų laureatai – U.Baikštytė, A.Gudžius ir L.Jasiūnaitė.<br> A.Pliadžio nuotr.
A.Gudžius į Lietuvą parvežė Europos čempionato auksą.<br>D.Umbraso nuotr.
L.Jasiūnaitė iškovojo Europos čempionato bronzą.<br>A.Pliadžio nuotr.
 A.Gudžius ir treneris V.Kidykas.<br> A.Pliadžio nuotr.
 L.Jasiūnaitė ir trenerė T.Nekrašaitė.<br> A.Pliadžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Nov 25, 2018, 6:07 PM, atnaujinta Nov 25, 2018, 7:28 PM

Disko metikas A.Gudžius šį sezoną ne tik iškovojo Europos pirmenybių auksą, bet ir užėmė antrą vietą Deimantinės lygos finale, o šių prestižinių varžybų etape Stokholme pasiekė asmeninį rekordą (69,59 m). Tai – trečias geriausias metų rezultatas planetoje.

Geriausių metų lengvaatlečių rinkimuose Vaclovo Kidyko auklėtinis triumfavo penktą kartą iš eilės. Šįkart sportininko persvara buvo akivaizdi: jis surinko 49,37 proc. visų galimų balsų, antrą vietą užėmęs 1500 m bėgikas Simas Bertašius – 28,92 proc., o trečias buvęs 24 val. bėgikas Aleksandras Sorokinas – 11,59 proc.

Į geriausių penketuką taip pat pateko ieties metikas Edis Matusevičius bei ėjikas Arturas Mastianica.

Geriausia metų lengvaatlete pirmą kartą išrinkta ieties metikė Liveta Jasiūnaitė. Europos čempionato prizininkė surinko 42,24 proc. galimų balsų.

Antrą vietą užėmė net septynis Lietuvos rekordus šiemet pagerinusi bėgikė Agnė Šerkšnienė (23,72 proc. balsų), trečią – geriausia praėjusių metų šalies sportininkė Airinė Palšytė (16,22 proc.).

Šalia prizininkų trejeto liko ėjikės Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė.

Kylančios žvaigždės titulas antrą kartą atiteko Urtei Baikšytei. Šuolininkė į aukštį šių metų pasaulio jaunimo čempionate įveikė 187 cm aukštį ir užėmė šeštąją vietą.