Ekstremaliame maratone Antarktidoje – istorinė lietuvės pergalė

Ketvirtadienį Antarktidoje vykusio maratono moterų grupėje greičiausiai bėgo Roma Puišienė. Ji tapo pirmąja Lietuvos atstove, kuri laimėjo šias ekstremalias varžybas.

Roma Puišienė tapo Antarktidos maratono čempione. Kartu bėgo jos vyras Algirdas.<br> Facebook nuotr.
 Roma Puišienė tapo Antarktidos maratono čempione.<br> Organizatorių nuotr.
Organizatorių teigimu, nuspėti laimėtojo laiką yra sudėtinga, kadangi kasmet labai skiriasi oro sąlygos. Šiemet varžybų metu temperatūra siekė beveik 20 laipsnių šalčio.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Dec 14, 2018, 9:14 AM, atnaujinta Dec 14, 2018, 10:38 AM

42 km 195 m distanciją R.Puišienė įveikė per 5 val. 3 min. 32 sek. Antrąją vietą užėmė Australijos atstovė Natalie Arnold (6 val. 15 min. 14 sek.), trečiąją – Indijos bėgikė Gurmeet Soni Bhalla (6 val. 55 min. 46 sek.).

Kitas šiame maratone dalyvavęs Lietuvos atstovas Algirdas Puišys vyrų grupėje užėmė dešimtąją poziciją, finišavęs kartu su savo žmona tuo pačiu metu (5 val. 3 min. 32 sek.).

Tarp vyrų triumfavo Lenkijos atstovas Piotras Suchenia (3 val. 49 min. 18 sek.). Antrąją vietą užėmė australas Isaacas Thyeris (4 val. 19 min.), trečiąją – austras Alexanderis Rudigeris (4 val. 31 min. 57 sek.).

Pirmasis Antarktidos maratonas įvyko 2005-aisiais.

REPORTERIS: narystės ES 20-mečio proga sveikinimai iš U. von der Leyen