Lietuvos sporto savaitė. Krepšininkų pergalės, pirmasis „Sūduvos“ laimikis ir lėti slidininkai

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė užsitikrino pirmąją vietą pasaulio čempionato atrankos grupėje, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išsaugojo viltis patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai neatidavė varžovams Lietuvos supertaurės, pasaulio slidinėjimo čempionate mūsų šalies atstovai liko tarp lėčiausiųjų, tenisininkas Laurynas Grigelis po pusantrų metų pertraukos iškovojo dvejetų titulą „ATP Challenger“ turnyre, o Baltijos vyrų rankinio ir moterų krepšinio lygose kovojančios komandos baigė reguliarųjį sezoną.

Marijampolės klubas iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.<br> S.Čirbos nuotr.
Lietuvos rinktinė šventė pergalę Olandijoje.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Feb 25, 2019, 11:21 AM, atnaujinta Feb 25, 2019, 11:24 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 18 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Bergame (Italija; „ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo italui Roberto Marcorai 0:6, 3:6.

Vasario 19 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto posėdyje nuspręsta, kad 2019 m. A lygos čempionate žais aštuonios komandos: Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus „Žalgiris“, Vilniaus „Riteriai“ (buvę „Trakai“), „Kauno Žalgiris“, Kauno „Stumbras“, „Panevėžys“, Klaipėdos „Atlantas“ ir „Palanga“.

Vasario 20 d. Tirolio Zėfelde (Austrija) pasaulio slidinėjimo čempionato vyrų 15 km ir moterų 10 km lenktynių klasikiniu stiliumi atrankoje nė vienas Lietuvos sportininkas neiškovojo teisės startuoti pagrindinėse varžybose. Geriausiai tarp lietuvių pasirodė 14-ąją vietą užėmęs Tautvydas Strolia ir 16-

ąją vietą užėmusi Martyna Biliūnaitė.

Vasario 21 d. Pasaulio slidinėjimo čempionato sprinto lenktynių atrankoje geriausias vietas tarp lietuvių užėmė Jaunius Drūsys (82-ąją) ir Martyna Biliūnaitė (86-ąją).

Vasario 22 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos 11-ojo turo rungtynėse Amsterdame nugalėjo Nyderlandus 78:69. Lietuviai iškovojo 10-ąją pergalę ir užsitikrino pirmąją vietą J grupėje.

Vasario 22 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos 23-iojo turo rungtynėse namie nugalėjo Podgoricos „Budućnost“ 84:76. „Žalgiris“ iškovojo 9 pergales ir dalijasi 12-ąją vietą.

Vasario 23 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Pnompenyje (dvi žvaigždutės) Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė užėmė 9-ąją vietą.

Vasario 23 d. Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru tapo teniso turnyro Bergame („ATP Challenger“) dvejetų varžybų nugalėtojais. Jie finale įveikė bosnį Tomislavą Brkičių ir vokietį Dustiną Browną 7:5, 7:6. L.Grigelis per karjerą „ATP Challenger“ rango turnyruose laimėjo 11 dvejetų titulų, o tris pastaruosius iškovojo žaisdamas poroje su Z.Kolaru (du praėjusius – 2017 m.).

Vasario 24 d. Pasaulio slidinėjimo čempionato komandų sprinto lenktynių pusfinalyje Tautvydas Strolia ir Mantas Strolia užėmė 13ąją vietą ir nepateko į finalą.

Vasario 24 d. Ričardas Berankis teniso Dubajaus atvirojo čempionato atrankos antrajame rate nugalėjo bosnį Mirzą Bašičių 7:6, 6:4 ir pateko į pagrindinį turnyrą.

Vasario 24 d. Marijampolėje Lietuvos futbolo supertaurės rungtynėse šalies čempionė Marijampolės „Sūduva“ nugalėjo taurės laimėtoją Vilniaus „Žalgirį“ 2:0. „Sūduva“ supertraurę iškovojo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2009 ir 2018 m.).

Vasario 24 d. Baigėsi Baltijos vyrų rankinio lygos pirmasis etapas. A grupėje (stipresniojoje) Klaipėdos „Dragūnas“ užėmė antrąją vietą (13 taškų per 10 rungtynių), B grupėje (silpnesniojoje) Vilniaus „Šviesa“ užėmė antrąją vietą (16 taškų), Kauno „Granitas“ – penktąją (7 taškai). A grupės nugalėtoju tapo Minsko SKA. Ketvirtfinalyje „Dragūnas“ ir „Šviesa“ susitiks tarpusavyje, „Granitas“ į atkrintamąsias varžybas nepateko.

Vasario 24 d. Baigėsi Baltijos šalių moterų krepšinio lygos reguliarusis sezonas, kurio nugalėtoja tapo visas 14 rungtynių laimėjusi Rygos TTT. Tarp Lietuvos komandų geriausiai žaidė antrąją vietą užėmusios Kauno „Aistės“ (10 pergalių) ir ketvirtąją vietą užėmusi Vilniaus „Kibirkštis“ (8 pergalės).

Vasario 24 d. Lietuvos vyrų tinklinio lygos reguliariojo sezono nugalėtoju tapo Kelmės „Etovis“, lyderių rungtynėse  svečiuose nugalėjęs Klaipėdos „Amber Queen“ 3:1. Per 15 rungtynių „Etovis“ iškovojo 14 pergalių, „Amber Queen“ – 13.

Vasario 24 d. Lietuvos salės futbolo A lygos lyderių rungtynėse Kauno „Vytis“ svečiuose nugalėjo „Gargždų Pramogas“ 4:1. „Vytis“ (40 taškų per 15 rungtynių) reguliariajame sezone užsitikrino pirmąją vietą, „Pramogos“ (30 taškų per 14 rungtynių) – antrąją.