K. Riliškytė ir A. Udra – Lietuvos stalo teniso čempionai

Prasidėjęs kalendorinis pavasaris kaitino Lietuvos stalo teniso pasaulį. Kovo 1-3 dienomis Vilniuje, sporto mokykloje „Tauras“ vyko 89-asis Lietuvos stalo teniso čempionatas.

Alfredas Udra

Mar 4, 2019, 5:35 PM

Stalo teniso bendruomenės narys, treneris, entuziastas ir čempionato atidarymo vedėjas Linas Žilevičius iš Prienų, pasveikino atvykusius ir pristatė čempionato dalyvius. Po Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) prezidentės sveikinimo kalbos ir nuskambėjusio Lietuvos Respublikos himno, dalyviai stojo prie stalų kovoti ir siekti savo išsikeltų tikslų.

Jame dalyvavo 32 moterys ir 32 vyrai. Sportininkai rungėsi asmeninėse, moterų, vyrų ir mišrių dvejetų rungtyse. Tris dienas emocijos kaitino žiūrovus. Būta įspūdingų žaidėjų taškų, kuriuos palydėdavo žiūrovų ovacijos ir šūksniai!

Iškart po pergalės interviu davė 2019 metų čempionė Kornelija Riliškytė bei jos trenerė Jolanta Prūsienė. Pasak trenerės tai nebuvo jos svajonių finalas, kadangi finale ji tikėjosi matyti abi savo auklėtines – seses Emiliją ir Korneliją Riliškytes. Kornelija džiaugėsi, kad trečias kartas buvo sėkmingas ir ji pagaliau pasiekė savo tikslą.

Moterų vienetų varžybų pusfinalyje Augustė Melaikaitė 4-3 (11:9, 5:11, 6:11, 11:7, 7:11, 11:7, 11:8) nugalėjo Emiliją Riliškytę, o K. Riliškytė 4-1 (11:7, 11:6, 12:10, 9:11, 11:3) pranoko Ugnę Baskutytę.

Finale K. Riliškytė iškovojo pergalę 4-1 (11:9, 9:11, 117, 11:4, 11:3).

Vyrų vienetų varžybų pusfinalyje Medardas Stankevičius 4-0 (11:4, 11:9, 13:11, 11:3) nugalėjo Matą Vilką, o Alfredas Udra 4-0 (11:4, 11:4, 11:6, 11:7) įveikė Valdą Martinkų.

Finale daugkartinis šalies čempionas A. Udra 4-1 (11:9, 11:6, 11:8, 6:11, 11:6) įveikė praėjusių metų čempioną M. Stankevičių. Tai buvo penktasis A. Udros Lietuvos čempiono titulas. Jis tapo ir absoliučiu čempionu, nes pergales pelnė vyrų ir mišrių dvejetų rungtyse.

Moterų dvejetų čempionėmis tapo Vitalija Venckutė ir Eglė Jankauskienė, finale nugalėjusios Augustę Melaikitę su Andželika Petrauskienę. Trečia vieta pasidalino Ugnė Baskutytė su Aukse Rasimavičiene ir sesutės Emilija ir Kornelija Riliškytės.

Vyrų dvejetų rungties čempionai – broliai Alfredas ir Manfredas Udros, kurie finale nugalėjo vilnietį Agnių Kačerauską ir kaunietį M. Stankevičių. Trečią vietą užėmė broliai iš Mažeikių Arnoldas Domeika su Tonetu Domeika ir Rimas Lesivas su Kęstučiu Žeimiu.

Mišrių dvejetų čempionais tapo Alfredas Udra su Kornelija Riliškyte. Ši pora finale nugalėjo Matą Skučą su Emilija Riliškyte. Trečios vietos laimėtojai – kauniečiai Medardas Stankevičius ir Ugnė Baskutytė bei Matas Vilkas ir Vitalija Venckutė.