Lietuvos sporto savaitė. Futbolo sezono startas ir bronzinė A. Palšytė

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai pabaigė pasaulio čempionato atrankos turnyrą, futbolo klubai pradėjo A lygos sezoną, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė iškovojo Europos uždarųjų patalpų čempionato bronzos medalį.

Žalgiriečiai A lygos sezoną pradėjo pergale.<br> S.Čirbos nuotr.
Ričardas Berankis po puikios savaitės pakilo ATP reitinge.<br>T.Bauro nuotr.
Klaipėdiečiai nukovė žalgiriečius.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 4, 2019, 11:50 AM, atnaujinta Mar 5, 2019, 11:14 AM

Justinas Kinderis užėmė trečiąją vietą pirmajame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etape, tenisininkas Ričardas Berankis įveikė penkioliktąją pasaulio raketę, Kauno „Vyčio“ salės futbolininkai, Vilniaus „Eglės“ rankininkės bei Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai iškovojo šalies taures, Lietuvos dviratininkai nesėkmingai baigė pasaulio treko čempionatą, o Lietuvos krepšinio čempionas Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo ir Eurolygoje, ir šalies pirmenybėse.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 25 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė paskutinėse pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Klaipėdoje nugalėjo Italiją 86:73. Lietuvos rinktinė laimėjo 11 iš 12 rungtynių, grupėje užėmė pirmąją vietą ir iškovojo kelialapį į 2019 metų pasaulio čempionatą.

Vasario 26 d. Ričardas Berankis teniso Dubajaus čempionato („ATP 500“) pirmajame rate nugalėjo ATP reitinge 15-ąją vietą užimantį rusą Danijilą Medvedevą 6:3, 6:3.

Vasario 27 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Po (Prancūzija; „ATP Challenger“) aštuntfinalyje pralaimėjo austrui Sebastianui Ofneriui 6:7, 4:6.

Vasario 27 d. Pruškuve (Lenkija) pasaulio dviračių treko čempionato skrečo varžybose Olivija Baleišytė užėmė šeštąją vietą, komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.

Vasario 27 d. Ričardas Berankis teniso Dubajaus čempionato aštuntfinalyje nugalėjo amerikietį Denisą Kudlą 6:4, 6:1.

Vasario 28 d. Baigėsi Lietuvos ledo ritulio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoja tapo Elektrėnų „Energija“, per 18 rungtynių iškovojusi 46 taškus.

Vasario 28 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Vitorijos „Baskonia“ 73:80 ir patyrė šeštąjį iš eilės pralaimėjimą išvykose. „Žalgiris“ laimėjo 9 iš 24 rungtynių ir dalijasi 12-ąją vietą.

Vasario 28 d. Pasaulio dviračių treko čempionato sprinto varžybose Simona Krupeckaitė užėmė 14-ąją vietą, Miglė Marozaitė – 21-ąją.

Vasario 28 d. Ričardas Berankis teniso Dubajaus atvirojo čempionato ketvirtfinalyje pralaimėjo ATP reitinge 23-iąją vietą užimančiam prancūzui Gaeliui Monfilsui 1:6, 7:6, 6:2.

Kovo 1 d. Prienuose Lietuvos salės futbolo taurės rungtynėse Kauno „Vytis“ nugalėjo „Gargždų Pramogas“ 4:2. Naudingiausiu rungtynių žaidėju pripažintas Lukas Sendžikas („Vytis“).

Kovo 1 d. Kaire šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės pirmajame etape Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė 9-ąją vietą. Lina Batulevičiūtė ir Aurelija Tamašauskaitė į finalą nepateko.

Kovo 1 d. Pasaulio dviračių treko čempionato daugiakovės varžybose Olivija Baleišytė užėmė 22-ąją vietą.

Kovo 1 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vasario mėnesio žaidėju išrinktas Keremas Kanteras (Alytaus „Dzūkija“).

Kovo 1-2 d. Lietuvos žiemos plaukimo čempionate Danas Rapšys įvykdė olimpinį A normatyvą (200 m laisvuoju stiliumi). Olimpinius B normatyvus įvykdė Kotryna Teterevkova (200 m krūtine), Andrius Šidlauskas (100 m krūtine), Deividas Margevičius (100 m peteliške) ir D.Rapšys (400 m laisvuoju stiliumi).

Kovo 2 d. „Omloop Het Nieuwsblad“ dviračių lenktynėse (Belgija; 1.UWT kategorija) Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 57-ąją vietą. Jis tapo pirmuoju šį sezoną Pasaulio turo taškų iškovojusiu Lietuvos dviratininku.

Kovo 2 d. Glazge Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate Agnė Šerkšnienė užėmė ketvirtąją vietą 400 m bėgimo varžybose.

Kovo 2 d. Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės pirmajame etape Justinas Kinderis užėmė trečiąją vietą.

Kovo 2 d. Pasaulio dviračių treko čempionato sprinto varžybose Vasilijus Lendelis užėmė 27-ąją vietą.

Kovo 2 d. Prasidėjo Lietuvos futbolo A lygos čempionatas. Sezono atidarymo rungtynėse Klaipėdos „Atlantas“ namie nugalėjo „Kauno Žalgirį“ 2:0, Kauno „Stumbras“ – „Panevėžį“ 1:0.

Kovo 3 d. Airinė Palšytė iškovojo Europos lengvosios atletikos čempionato bronzos medalį. Ji užėmė trečiąją vietą šuolių į aukštį varžybose (197 cm). Europos čempione tapo rusė Marija Lasickienė (201 cm). Čempionate dalyvavo devyni Lietuvos sportininkai.

Kovo 3 d. Pasaulio dviračių treko čempionato keirino varžybose Simona Krupeckaitė užėmė 12-ąją vietą. Olivija Baleišytė taškų varžybose iki finišo nenuvažiavo.

Kovo 3 d. Futbolo A lygos pirmajame ture čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo Vilniaus „Riterius“ 2:1, vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ – „Palangą“ 5:1.

Kovo 3 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie nugalėjo čempiono vardą ginantį Kauno „Žalgirį“ 81:71. Po 23 turų pirmauja „Žalgiris“ (20 pergalių), „Neptūnas“ (18), Vilniaus „Rytas“ (17; žaidė 22 rungtynes), Panevėžio „Lietkabelis“ (14) ir Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ (13). Lygos autsaiderių rungtynėse „Šiauliai“ svečiuose nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ 85:76. „Nevėžis“ ir „Šiauliai“ laimėjo po 4 kartus ir dalijasi paskutinę vietą.

Kovo 3 d. Utenoje Lietuvos vyrų rankinio taurės finale Klaipėdos „Dragūnas“ nugalėjo Kauno „Granitą“ 35:22, moterų finale Vilniaus „Eglė“ nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 34:32 (po baudinių serijos). Naudingiausiais finalo žaidėjais išrinkti Maksimas Valiuvačas („Dragūnas“) ir Rita Repečkaitė („Eglė“). „Dragūnas“ taurę iškovojo po metų pertraukos, „Eglė“ – pirmą kartą nuo 2010 m.