Pasaulio sporto savaitė. Jubiliejinis R. Federerio titulas ir dviguba „Barcelona“ pergalė

Svarbiausi savaitės įvykiai

R.Federeriui triumfas Dubajuje buvo jubiliejinis.<br> AP nuotr.

Mar 4, 2019, 12:24 PM, atnaujinta Mar 4, 2019, 12:25 PM

Vasario 27 d. Ispanijos futbolo taurės pusfinalio atsakomosiose rungtynėse „Barcelona“ svečiuose nugalėjo Madrido „Real“ 3:0 (pirmosios rungtynės 1:1). Finale gegužės 25 d. „Barcelona“ žais su „Valencia“.

Vasario 27 d. Austrijos ir Vokietijos policija per bendrą operaciją sulaikė devynis asmenis, tarp jų – penkis pasaulio čempionate dalyvavusius slidininkus (du austrus, du estus ir vieną kazachstanietį), įtariamus dalyvavus „tarptautiniame dopingo platinimo tinkle“.

Kovo 1-2 d. Vokietijos futbolo lygos lyderė Dortmundo „Borussia“ išvykoje pralaimėjo „Augsburg“ 1:2. Buvusius vienvaldžius lyderius pavijo čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“, kuris išvykoje nugalėjo Mionchengladbacho „Borussia“ 5:1. Po 24 turų pirmauja Dortmundo „Borussia“ (54 taškai), „Bayern“ (54), „Leipzig“ (45), Mionchengladbacho „Borussia“ (43) ir Frankfurto „Eintracht“ (40).

Kovo 2 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „UAE Tour“ (Jungtiniai Arabų Emyratai) nugalėtoju tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo“). UCI Pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmauja Darylas Impey („Mitchelton“) iš Pietų Afrikos.

Kovo 2 d. Akapulke Meksikos teniso atvirojo čempionato finale australas Nickas Kyrgios nugalėjo vokietį Alexanderį Zverevą 6:3, 6:4. N.Kyrgios iškovojo penktąjį titulą karjeroje.Kovo 2 d. Šveicaras Rogeris Federeris laimėjo šimtąjį titulą per profesionalo  tenisininko karjerą. Dubajaus čempionato („ATP 500“) finale 37 metų R.Federeris nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 6:4, 6:4. Per Atvirąjį laikotarpį daugiau titulų yra laimėjęs tik amerikietis Jimmy Connorsas (109).

Kovo 2 d. Tirolio Zėfelde (Austrija) pasaulio slidinėjimo čempionate 30 km lenktynes laimėjusi 30-metė norvegė Therese Johaug iškovojo dešimtajį karjeroje pasaulio pirmenybių aukso medalį. Daugiau kartų pasaulio slidinėjimo čempionais tapo tik norvegė Marit Bjorgen (18), rusė Jelena Vialbe (14), norvegas Petteris Northugas (13) ir rusė Larisa Lazutina (11).

Kovo 2 d. Ispanijos futbolo lygos favoritų rungtynėse čempionės vardą ginanti „Barcelona“ išvykoje nugalėjo Madrido „Real“ 1:0. Po 26 turų pirmauja „Barcelona“ (60), Madrido „Atletico“ (53), Madrido „Real“ (48), „Getafe“ (42) ir Vitorijos „Alaves“ (40).

Kovo 2 d. Portugalijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Lisabonos „Benfica“ išvykoje nugalėjo čempiono vardą ginantį „Porto“ 2:1. Po 24 turų pirmauja „Benfica“ (59), „Porto“ (57), Bragos „Sporting“ (52) ir Lisabonos „Sporting“ (49).

Kovo 2-3 d. Anglijos futbolo lygoje pasikeitė lyderiai. „Manchester City“ išvykoje nugalėjo „Bournemouth“ 1:0 ir aplenkė „Liverpool“ klubą, kuris išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Everton“ 0:0. Po 29 turų pirmauja čempiono vardą ginantis „Manchester City“ (71), „Liverpool“ (70), trejose pastarosiose rungtynėse taškus praradęs Londono „Tottenham Hotspur“ (61), „Manchester United“ (58), Londono „Arsenal“ (57) ir Londono „Chelsea“ (56).

Kovo 3 d. Tokijo maratono nugalėtojais tapo etiopai Ruti Aga (moterų) ir Birhanu Legese (vyrų). Abu nugalėtojai pirmą kartą laimėjo Didžiųjų maratonų serijai priklausantį bėgimą.

Kovo 3 d. Pruškuve (Lenkija) baigėsi pasaulio dviračių treko čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Nyderlandai (6 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos) ir Australija (6 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos).

Kovo 3 d. Glazge baigėsi Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Lenkija (5 aukso ir 2 sidabro) ir Didžioji Britanija (4 aukso, 6 sidabro ir 2 bronzos).

Kovo 3 d. Kalgaryje baigėsi pasaulio greitojo čiuožimo daugiakovės čempionatas. Jo nugalėtojais tapo olandas Patrickas Roestas (antrą kartą) ir čekė Martina Sablikova (penktą kartą). Devyniskart pasaulio daugiakovės čempionas olandas Svenas Krameris iškovojo bronzos medalį.

Kovo 3 d. Tirolio Zėfelde (Austrija) baigėsi pasaulio slidinėjimo čempionatas. Daugiau nei pusėje rungčių – 13 iš 22 – pasaulio čempionais tapo Norvegijos sportininkai (13 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos). Slidinėjimo varžybose norvegai laimėjo 10 iš 12 aukso medalių (kitus du iškovojo Švedijos moterys). Antrąją vietą medalių įskaitoje užėmusios Vokietijos (6 aukso ir 3 sidabro) sportininkai čempionais tapo tik šiaurės dvikovės ir šuolių su slidėmis varžybose. Po tris kartus čempionais tapo norvegai slidininkai Johannesas Hosflotas Klabo ir Therese Johaug bei vokietis šuolininkas su slidėmis Markusas Eisenbichleris.

Kovo 3 d. Italijos futbolo lygos lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“ svečiuose nugalėjo „Napoli“ 2:1. Po 26 turų pirmauja nė vienerių rungtynių nepralaimėjęs „Juventus“ (72), „Napoli“ (56), „Milan“ (48), Milano „Inter“ (47) ir „Roma“ (44).