Pasaulio sporto savaitė. Nauja teniso žvaigždutė ir moterų futbolo rekordas

Šio sezono atradimas kanadietė Bianca Andreescu ir austras Dominicas Thiemas iškovojo didžiausias teniso karjeros pergales, amerikietė Mikkaela Shiffrin ir austras Marcelis Hirscheris vėl triumfavo kalnų slidinėjimo pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje, Norvegijos biatlonininkai iškovojo daugiausiai medalių pasaulio čempionate.

D.Thiemas finale nugalėjo R.Federerį.<br> AP nuotr.
 Turino klubas pateko į ketvirtfinalį.<br> AP nuotr.

Mar 18, 2019, 3:35 PM, atnaujinta Mar 18, 2019, 3:40 PM

Velso regbio rinktinė susigrąžino Šešių tautų taurę, pirmajame „Formulės-1“ pasaulio čempionato etape greičiausiai važiavo suomis Valtteri Bottasas, Madride buvo pasiektas Europos moterų futbolo lankomumo rekordas, prancūzų futbolo legenda Zinedine‘as Zidane‘as grįžo prie Madrido „Real“ vairo, o Europos futbolo turnyruose Čempionų lygoje ir Europos lygoje paaiškėjo ketvirtfinalio dalyviai.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 11 d. Madrido „Real“ futbolo klubas nutraukė sutartį su argentiniečiu treneriu Santiago Solari ir į jo vietą paskyrė prancūzą Zinedine‘ą Zidane‘ą. Z.Zidane‘as, kuris jau treniravo „Real“ futbolininkus 2016-2018 m., pasirašė sutartį, galiosiančią iki 2022 m. vasaros. S.Solari dirbo nuo 2018 m. spalio 29 d., kai pakeitė atleistą Juleną Lopetegui.

Kovo 12 d. Iš teniso „Masters“ turnyro Indian Velse (Kalifornija, JAV) iškrito pirmoji pasaulio vyrų raketė serbas Novakas Džokovičius (trečiajame rate pralaimėjo vokiečiui Philippui Kohlschreiberiui 4:6, 4:6) bei dvi pirmosios moterų raketės japonė Naomi Osaka (aštuntfinalyje pralaimėjo šveicarei Belindai Benčič 3:6, 1:6) ir rumunė Simona Halep (pralaimėjo 19-metei čekei Marketai Vondroušovai 2:6, 6:3, 2:6).

Kovo 12 d. Turino „Juventus“ ir „Manchester City“ pateko į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį. Aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse „Juventus“ namie nugalėjo Madrido „Atletico“ 3:0 (visus tris įvarčius įmušė Cristiano Ronaldo; pirmosios rungtynės 0:2), „Manchester City“ namie nugalėjo Gelzenkircheno „Schalke“ 7:0 (pirmosios rungtynės 3:2) ir pakartojo Čempionų lygos atkrintamųjų varžybų didžiausios pergalės rekordą (tokiu pačiu rezultatu 7:0 du kartus laimėjo Miuncheno „Bayern“). „Juventus“ į ketvirtfinalį pateko trečius metus iš eilės, „Manchester City“ – trečią kartą istorijoje (du praėjusius kartus – 2016 ir 2018 m.).

Kovo 12 d. Krasnojarske baigėsi 29-oji žiemos Universiada. Daugiau nei pusę medalių iškovojo Rusijos sportininkai (41 aukso, 39 sidabro ir 32 bronzos). Antrąją vietą medalių įskaitoje užėmusios Korėjos atstovai laimėjo tik 14 medalių (6 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos). Iš viso universiadoje buvo išdalinti 76 medalių komplektai, bent po vieną aukso medalį laimėjo 16 šalių sportininkai.

Kovo 13 d. „Liverpool“ ir „Barcelona“ pateko į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį. Aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse „Liverpool“ svečiuose nugalėjo Miuncheno „Bayern“ 3:1 (pirmosios rungtynės 0:0), „Barcelona“ namie nugalėjo Liono „Olympique“ 5:1 (pirmosios rungtynės 0:0). „Barcelona“ ketvirtfinalyje žais dvyliktą sezoną iš eilės, „Liverpool“ – antrus metus iš eilės. Pirmą kartą nuo 2009 metų į ketvirtfinalį pateko keturi Anglijos klubai.

Kovo 14 d. Sužaistos futbolo Europos lygos aštuntfinalio atsakomosios rungtynės. Į ketvirtfinalį pateko šešių šalių komandos: Londono „Arsenal“, Londono „Chelsea“ (Anglija), „Villareal“, „Valencia“ (Ispanija), Frankfurto „Eintracht“ (Vokietija),  „Napoli“ (Italija), Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) ir Prahos „Slavia“ (Čekija). Iš turnyro iškrito penkiskart taurę iškovojusi „Sevilla“, kuri po pratęsimo pralaimėjo „Slavia“ komandai (atsakomųjų rungtynių pagrindinis laikas, kaip ir pirmosios rungtynės, baigėsi 2:2, pratęsimą „Slavia“ laimėjo 2:1).

Kovo 16 d. Iš teniso „Masters“ turnyro Indian Velse dėl dešiniojo kelio traumos pasitraukė ispanas Rafaelis Nadalis. Jis atsisakė žaisti pusfinalio mačą su šveicaru Rogeriu Federeriu. R.Federeris ir R.Nadalis pastarąjį kartą tarpusavyje žaidė 2017 m. spalio mėnesį.

Kovo 16 d. Baigėsi regbio Šešių tautų turnyras. Jo nugalėtoju tapo visas penkerias rungtynes laimėjęs Velsas (23 taškai), antrąją vietą užėmė Anglija (18), trečiąją – Airija (14). Paskutinę šeštąją vietą užėmusi Italija neiškovojo nė vieno taško. Velsas čempionu tapo 27-ąjį kartą per 125 turnyrus (daugiau kartų nugalėjo tik 28 titulus iškovojusi Anglija) ir 12-ąjį kartą laimėjo visas rungtynes.

Kovo 17 d. Melburne įvyko „Formulės-1“ pasaulio čempionato pirmasis etapas. Jo nugalėtoju tapo suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė čempiono vardą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“).

Kovo 17 d. Ponte Vedroje (Florida, JAV) golfo Žaidėjų čempionato nugalėtoju tapo Rory McIlroy iš Šiaurės Airijos. Žaidėjų čempionato prizinį fondą sudarė 12,5 mln. JAV dolerių – didžiausia suma golfo turnyrų istorijoje.

Kovo 17 d. Teniso turnyro „Indian Wells Masters“ (Kalifornija, JAV, „ATP 1000“) finale austras Dominicas Thiemas nugalėjo šveicarą Rogerį Federerį 3:6, 6:3, 7:5. 25 metų D.Thiemas iškovojo dvyliktąjį titulą (tarp jų pirmąjį – „Masters“ turnyruose) ir ATP reitinge grįžo į aukščiausią karjeroje ketvirtąją vietą. 37-erių R.Federeris žaidė 49-ajame „Masters“ turnyrų finale (laimėjo 27). Moterų turnyro („WTA Premier Mandatory“) finale kanadietė Bianca Andreescu nugalėjo vokietę Andelique Kerber 6:4, 3:6, 6:4. 18-metė B.Andreescu iškovojo pirmąjį titulą karjeroje ir WTA reitinge pakilo į 24-ąją vietą (sezono pradžioje ji užėmė 178-ąją vietą).

Kovo 17 d. Estersunde (Švedija) baigėsi pasaulio biatlono čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Norvegija (5 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos), čempionais tapo šešių šalių sportininkai (Vokietijos ir Italijos – 2 rungtyse, Švedijos, Ukrainos ir Slovakijos – 1). Norvegas Johannesas Thingnesas Bo iškovojo 4 aukso ir 1 sidabro medalį, norvegė Marte Olsbu Roiseland – 3 aukso medalius (visus – estafetėse). Paskutinę čempionato dieną bendro starto lenktynių čempionais tapo italai Dominikas Windischas ir Dorothea Wierer. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje (joje skaičiuojami ir pasaulio pirmenybių rezultatai), likus vienam etapui iki varžybų pabaigos, pirmauja J.T.Bo ir D.Wierer.

Kovo 17 d. Baigėsi kalnų slidinėjimo pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taures iškovojo austras Marcelis Hirscheris (aštuntus metus iš eilės) ir amerikietė Mikaela Shiffrin (trečius metus iš eilės). M.Shiffrin tapo pirmąja slidininke, kuri per vieną sezoną laimėjo mažąsias pasaulio taures trijų rungčių įskaitose (slalomo, slalomo milžino ir super milžino). Bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užėmė prancūzas Alexis Pinturault ir slovakė Petra Vlhova, trečiąją – norvegas Henrikas Kristoffersenas ir šveicarė Wndy Holdener.

Kovo 17 d. Šuolių su slidėmis daugiadienio turnyro „Raw Air“ (Norvegija) nugalėtoju tapo japonas Ryoyu Kobayashi. Antrąją vietą užėmė austras Stefanas Kraftas, trečiąją – norvegas Robertas Johanssonas. 22 metų R.Kobayashi užsitikrino pirmąją vietą pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje.

Kovo 17 d. Dviračių lenktynių Paryžius – Nica nugalėtoju tapo 22 metų kolumbietis Eganas Bernalis („Sky“). Jis UCI Pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pakilo į antrąją vietą ir atsilieka tik nuo lyderio Darylo Impey („Mitchelton“) iš Pietų Afrikos.

Kovo 17 d. Italijos futbolo lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė lyderis Turino „Juventus“, svečiuose nusileidęs „Genoa“ 0:2. „Juventus“ nutraukė 31 nepralaimėtų rungtynių seriją. Milano derbyje „Inter“ svečiuose nugalėjo „Milan“ 3:2. Po 28 turų pirmauja čempiono vardą ginantis „Juventus“ (75 taškai), „Napoli“ (60), „Inter“ (53), „Milan“ (51) ir „Roma“ (47).

Kovo 17 d. Ispanijos futbolo lygos lyderė „Barcelona“ padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją. „Barcelona“ svečiuose nugalėjo Sevilijos „Real Betis“ 4:1, o antrąją vietą užimantis Madrido „Atletico“ svečiuose pralaimėjo Bilbao „Athletic“ 0:2. Po 28 turų pirmauja čempionės vardą ginanti „Barcelona“ (66 taškai), „Atletico“ (56), Madrido „Real“ (54), „Getafe“ (46) ir Vitorijos „Alaves“ (44).

Kovo 17 d. Nyderlandų futbolo lygos lyderis „Eindhoven“ padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją Amsterdamo „Ajax“. „Eindhoven“ svečiuose nugalėjo „Venlo“ 1:0, o „Ajax“ svečiuose pralaimėjo Alkmaro AZ 0:1. Po 26 turų pirmauja čempiono vardą ginantis „Eindhoven“ (67 taškai), „Ajax“ (62), Roterdamo „Feyenoord“ ir AZ (po 47).

Kovo 17 d. Ispanijos moterų futbolo lygos rungtynes tarp Madrido „Atletico“ ir „Barcelona“ komandų „Wanda“ stadione (Madridas) stebėjo 60739 žiūrovai. Tai – Europoje žaistų moterų futbolo rungtynių lankomumo rekordas. „Atletico“ pralaimėjo 0:2, bet liko pirmojoje vietoje (66 taškai per 24 rungtynes). „Barcelona“ (63) užima antrąją vietą.

„Nauja diena“: ar panaikinta PVM lengvata tikrai žlugdo maitinimo verslą?