Pasaulio sporto savaitė: žiemos sezono pabaiga ir naujas futbolo rinktinių startas

Biatlonininkai, slidininkai ir šuolininkai su slidėmis išsidalijo pasaulio taures, Europos šalių futbolo rinktinės pradėjo žemyno pirmenybių atrankos turnyrą, o pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate aukso medalius iškovojo keturių šalių sportininkai.

Johannesas Thingnesas Boe laimėjo bendrąją įskaitą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Alina Zagitova laimėjo aukso medalį.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Mar 25, 2019, 11:59 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 19 d. Dviračių lenktynių Tirėnai – Adrija nugalėtoju tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“), po paskutiniajame etape vykusių asmeninių lenktynių 1 sek. aplenkęs iki tol pirmavusį britą Adamą Yatesą („Mitchelton-Scott“).

Kovo 20 d. Per pasaulio slidinėjimo čempionatą pagarsintą kraujo perpylimo bylą tiriantis Miuncheno prokuroras Kai Graberis paskelbė, kad šioje byloje dopingo vartojimu įtariami 21 sportininkas iš devynių šalių, atstovaujantys trims žiemos ir dviem vasaros sporto šakoms.

Kovo 21 d. Prasidėjo Europos futbolo čempionato atrankos turnyras. Pirmąją varžybų dieną didžiausią pergalę pasiekė Kipras, namie nugalėjęs San Mariną 5:0.

Kovo 23 d. Saitamoje (Japonija) baigėsi pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Čempionais tapo keturių šalių atstovai: amerikietis Nathanas Chenas (vyrai), rusė Alina Zagitova (moterys), kinai Sui Wenjing ir Hanis Cong‘as (poros) ir prancūzai Gabriella Papadakis ir Guillaume‘as Cizeronas (ledo šokiai).

Kovo 23 d. Dviračių lenktynių Milanas – San Remas nugalėtoju pirmą kartą tapo prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“).

Kovo 24 d. Silkeborge (Danija) pasaulio moterų akmenslydžio čempionato finale Šveicarija nugalėjo Švediją 8:7 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo Korėja. Šveicarija pasaulio čempione tapo septintąjį kartą, tarp jų – penktąjį kartą šį dešimtmetį. Švedija antrus metus iš eilės pralaimėjo finale, o Korėja iškovojo pirmuosius istorijoje medalius.

Kovo 24 d. Baigėsi biatlono pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taures pirmą kartą iškovojo norvegas Johannesas Thingnesas Boe ir italė Dorothea Wierer, antrąją vietą užėmė rusas Aleksandras Loginovas ir italė Lisa Vitozzi, trečiąją – prancūzas Quentinas Fillonas Maillet ir slovakė Anastasija Kuzmina, kuri po šio sezono baigė sportininkės karjerą.

J.Th.Boe laimėjo 16 iš 25 asmeninių etapų. Pernai septintąjį kartą pasaulio taurę iškovojęs prancūzas Martinas Fourcade‘as šį sezoną galutinėje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą.

Kovo 24 d. Baigėsi slidinėjimo pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taures iškovojo norvegai Johannesas Hosflotas Klabo (antrą kartą) ir Ingvild Flugstad Ostberg (pirmą kartą), antrąją vietą užėmė rusai Aleksandras Bolšunovas ir Natalija Nepriajeva, trečiąją – norvegai Sjuras Rothe ir Therese Johaug. Į vyrų bendrosios įskaitos pirmąjį dešimtuką pateko šeši Norvegijos slidininkai.

Kovo 24 d. Baigėsi šuolių su slidėmis pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taurę pirmą kartą iškovojo japonas Ryoyu Kobayashi, antrąją vietą užėmė austras Stefanas Kraftas, trečiąją – lenkas Kamilis Stochas. Tautų taurę po metų pertraukos laimėjo Lenkija.

Kovo 24 d. Futbolo Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėse pasaulio vicečempionė Kroatija svečiuose pralaimėjo Vengrijai 1:2. Vokietija išvykoje nugalėjo Nyderlandus 3:2. Per du turus, kurie buvo sužaisti keturiose iš dešimties grupių, po dvi pergales iškovojo tik Šiaurės Airija, Lenkija ir Belgija.